Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hostes olmak için ne yapmalıyım?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 31 Ocak 2010 (18:13) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
24283 kez görüntülenmiş, 57 cevap yazılmış ve son mesaj 23 Mayıs 2014 (17:27) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.67  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 27 Kasım 2010, 11:21

Kabin Memurluğu (Hostes)

#11 (link)
ParL_999
Ziyaretçi
ParL_999 - avatarı
Selam arkadaşlar,

Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.Bol şans

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Örnek olarak

Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.
• En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
• İyi derecede İngilizce bilmek.
• THY A.O.’nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
• 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
• 01.08.2008 – 01.08.2009 tarihleri arasında THY A.O.’ nın herhangi bir Kabin Memuru ilanına başvuruda bulunmamış olmak.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

• 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
• Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
• Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
• Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
• Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
o 2 adet fotoğraf,
o nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
o En az lise veya dengi okula ait diploma aslı ve noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı ve noter onaylı sureti)
ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
• İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
• Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Aralık 2010, 14:45

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lise son sınıf sözel ögrencisiyim 1.68 boyum 54 kilodayım ama ingilizcem fazla yok nasıl özellikler arıyorsunuz?
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2010, 14:51

nasıl hostes olunur?

#13 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hostes olmak gerçekten çok kolay çok iyi ingilizce bilmeniz ve üniversite bitirmeniz yeterli tabi özel eğitimler hariç ve evnizin istanbulda olması şart değil uçuslara gelebileceğiniz mesafede olması yeterlidir....
Rapor Et
Eski 21 Aralık 2010, 12:18

hostes olmak istiyorum

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 17 yaşındayım şubatta 18 yaşıma gircem lise bitince hostes olmak istiyorum bunun için neler yapmam gerekiyo nereye başvurmam gerekiyo boyum 1 60 kilom ise 48 mülakatı geçebilirmiyim?ve ben ingilizce konuşmaya çok eğelimli birisiyim çok çabuk öğreneceğime inanıyorum...........
Rapor Et
Eski 11 Ocak 2011, 08:59

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn kız meslek lisesinde okuyorum gıda bölümündeyim ama seneye biz bölüm sececeğiz ve ben hostez olmak istiyorum.bunun için hangi ünüversitede okumak gerekio şartları ne lütfen cevaplandırın..
Rapor Et
Eski 17 Ocak 2011, 19:47

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ben de hostes olmak istiyorum. Hava yolu şirketleri genellikle 18-27 yaş arası alıyor diye biliyorum. ama mutlaka lise mezunu olmak şart. Yalnız benim önerim üniversite mezunu olanların şansının daha yüksek olduğu yönünde. İngilizce kesinlikle olmalı. Bunun yanında başka yabancı dil de bilmeniz sizin yararınıza olur (Almanca, Fransızca gibi.) Hostes alacak şirketler bunu internet üzerinden veya gazetelerden yayınlıyor. Boyun 1.65'ten uzun olması lazım. Kilo-boy orantısı olması lazım. Kesinlikle İnsan ilişkilerinizin iyi olması ve güler yüzlü olmanız gerekiyor. Bu arada özel bir bölümü yok. Tabii ki sözel ağırlıklı kişiler için daha uygun.
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2011, 09:00

hostes olmak

#17 (link)
ayça petek ateş
Ziyaretçi
ayça petek ateş - avatarı
ben hostes olmak istiyorum ama ingilizce dersini sevmem ne yapmalıyım bana lütfen yardım edin ben 14 yaşındayım uçağa binmeyi aşırı derecede seviyorum 54 kiloyum ve hostes olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
Rapor Et
Eski 21 Ocak 2011, 09:21

#18 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
ayça petek ateş adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben hostes olmak istiyorum ama ingilizce dersini sevmem ne yapmalıyım bana lütfen yardım edin ben 14 yaşındayım uçağa binmeyi aşırı derecede seviyorum 54 kiloyum ve hostes olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.Bol şans

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Örnek olarak

Ön Koşullar
� T.C. uyruklu olmak.
� En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
� İyi derecede İngilizce bilmek.
� THY A.O.�nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
� 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
� Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
� 01.08.2008 � 01.08.2009 tarihleri arasında THY A.O.� nın herhangi bir Kabin Memuru ilanına başvuruda bulunmamış olmak.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

� 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
� Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY�nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
� Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY�nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
� Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
� Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
� Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
� Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
� Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
o 2 adet fotoğraf,
o nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
o En az lise veya dengi okula ait diploma aslı ve noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı ve noter onaylı sureti)
ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
� İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
� Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.
Rapor Et
Eski 14 Şubat 2011, 22:32

soru

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben belcikada yasiyorum fransizcam super ingilizcem eh iste 1.65 boyum ve 57 kiloyum college diplomam var ve 20 yasindayim bunlarla hostesse olabilirmiyim? cvplar icin tesekkurler
Rapor Et
Eski 15 Mart 2011, 16:05

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sadace ingilizce mi gerekiyor
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hostes olmak için ne yapmalıyım? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 4 Ağustos 2014 12:31
Gönderen: eczaneci Forum: Soru-Cevap
Cevap: 197
Son Mesaj: 19 Temmuz 2014 13:38
Gönderen: ByJ Forum: Soru-Cevap
Cevap: 354
Son Mesaj: 27 Haziran 2014 09:36
Gönderen: utakkan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 28 Temmuz 2012 01:18
Gönderen: bhriyeee Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 8 Haziran 2012 21:25
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.208 saniyede (78.42% PHP - 21.58% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 12:35
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi