Arama

Burger hastalığı hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Temmuz 2011 Gösterim: 6.244 Cevap: 10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
burger hastalıgıyla eklem romatizması hastalıgının tanılarının birbirine karıştırma ihtimali varmıdır eğer varsa tam tanı koyabilmek için nasıl bir prosüdür izlenmelidir el ve göz ile yapılan muayenede burger hastalığı tanısı konula bilir mi?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bn gökay nalyapan bende bulger hastasıyım ama doktorumu buldum ayağımda yara vardı 2ayda kapandı. şimdi iyi oldum sancım falan kalmadı

Alıntı

hocam nolur bana çabuk yazın cevabı lütfen,tanıdığım bi yakınım var bulger hastalığına yakalanmış,daha sonra kişiyi ameliyatlara falan almışlar,ama daha sonra kangren olmuş ve kişinin bacağını kesmisler,ve şimdi bana hiçbir çaresi yok ölcem diyeee bağırdı ben çok üzüldüm,nolur bana yardım edin bunun için tedavisi varmıdır kişinin,nolur çabuk yazın nolurrrr

Alıntı

selamünaleyküm burger hastasıyım 35 gün cerrah paşa hastanesinde yattım 28 adet iliomelin diyye serom takıldı sol karın boşlugımdan ameliyat oldum sinirler alindı ama agrilarım hic eksilmiyor aşırı derecede dayanılmaz agrım oluyor bazı yesil receteli agrı kesıcıler kullanıyorum yinede geçmiyor hper varik oksijen tedavisi görüyorum 10 seans oldu ayakda iltahap var kücük parmak arasından akıyor kücük parmagın uc kısmı koptu iki parmagın arka tarafi inceldi topulda yuaralar var herşey neyse agrılarım hepsini bastırıyor ne önerirsiniz teşekürler

Geçmiş olsun, alttaki mesajı inceleyin. Verdiğimiz bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır, doktor tavsiyesi ya da uzman önerisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Alttki mesaja bakınız ve linke tıklayarak detaylı bilgi alınız.

Buerger Hastalığı

Buerger Hastalığı: (Thromboangitis Obliterans)

Atardamarları etkileyen bir hastalıktır. Sigara ile yakından ilişkilidir. Daha çok genç erkeklerde görünen bu hastalığın ilerlemesiyle dokular kanlanamadığı için kangrene gider. Tedavisinde sigarayı bırakmak en önemli basamaktır. Radikal bir tedavisi yoktur. En etkili tedavi bir elektrostimulasyon yöntemi olan PhyBack Therapydir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Buerger Hastalığı, (Thromboangitis Obliterans) atardamarları tutan bir hastalıktır. Sigara ile yakından ilişkilidir. Daha çok genç erkeklerde görünen bu hastalığın ilerlemesiyle dokular kanlanamadığı için kangrene gider. Tedavisinde sigarayı bırakmak en önemli basamaktır. Radikal bir tedavisi yoktur. En etkili tedavi bir elektrostimulasyon yöntemi olan PhyBack Therapydir.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaynak

Akut Eklem Romatizması
Akut Eklem Romatizması ( Akut Romatizmal Ateş )

Akut Eklem Romatizması (AER)daha çok5-15 yaşları arasında görülen otoimmun bir bağ dokusu hastalığıdır.Toplumda 100,000 ‘de 17 oranında görülür.

Geçirilmiş boğaz enfeksiyonu sonucu vücuda yerleşen ve halk arasında “beta mikrobu” olarak bilinen A grubu beta hemolitik Streptokoklar ve bunların yaptığı ateş sonucu oluşur.

Eklemler, kalp, böbrekler, beyin ve deride hastalık oluşturur.

Diz, ayak bileği gibi büyük eklemleri tutar. Eklem şiş, kızarık ve ağrılıdır.

Eklem iltihabının özelliği, gezici olmasıdır. Bir eklem tutulur; bir süre sonra geçer, başka eklem tutulur. Tedavide Aspirin’e yanıt vardır.

Kalp kapakçıklarını tutarsa kalp tabakalarını iltihaplandırır ve ileride kalp yetmezliğine neden olur.

Sidenham Koresi denilen durum(istemsiz hareketler, koordinasyon bozukluğu, kas zafiyeti) olabilir.

Eritema marginatum ve deri altı nodülleri de olabilir. Fakat bu iki bulgu daha nadir görülür. Aschoff nodülleri AER hastalığına özgüdür.

AER tedavisinde antiinflamatuar ve antibiyotik(ilaç) tedavileri uygulanır, çocuğun hareketleri kısıtlanır.

Koruyucu tedavi olarak da 5 yıl ya da 21 yaşına kadar 3’er hafta ara ile depo penisilin (benzatin penisilin) iğneleri yapılır. Penisilin allerjisi olanlarda ise sulfadiazin kullanılır.

AER hastalığının süresi 6 haftadan 6 aya kadar değişir. Hastalık tedavi kesilirse yaklaşık 2 ay sonra yineler.
Akut Eklem Romatizması

Son düzenleyen _KleopatrA_; 8 Şubat 2010 13:04 Sebep: açık linkler kapatıldı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamünaleyküm burger hastasıyım 35 gün cerrah paşa hastanesinde yattım 28 adet iliomelin diyye serom takıldı sol karın boşlugımdan ameliyat oldum sinirler alindı ama agrilarım hic eksilmiyor aşırı derecede dayanılmaz agrım oluyor bazı yesil receteli agrı kesıcıler kullanıyorum yinede geçmiyor hper varik oksijen tedavisi görüyorum 10 seans oldu ayakda iltahap var kücük parmak arasından akıyor kücük parmagın uc kısmı koptu iki parmagın arka tarafi inceldi topulda yuaralar var herşey neyse agrılarım hepsini bastırıyor ne önerirsiniz teşekürler
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
6 Nisan 2010       Mesaj #4
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Sigara ile yakından ilişkilidir. Daha çok genç erkeklerde görünen bu hastalığın ilerlemesiyle dokular kanlanamadığı için kangrene gider. Tedavisinde sigarayı bırakmak en önemli basamaktır. Radikal bir tedavisi yoktur. En etkili tedavi bir elektrostimulasyon yöntemi olan PhyBack Therapydir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn gökay nalyapan bende bulger hastasıyım ama doktorumu buldum ayağımda yara vardı 2ayda kapandı. şimdi iyi oldum sancım falan kalmadı
Son düzenleyen Daisy-BT; 19 Nisan 2010 19:12 Sebep: İletişim bilgisi silindi.
gokaynal - avatarı
gokaynal
Ziyaretçi
19 Nisan 2010       Mesaj #6
gokaynal - avatarı
Ziyaretçi
ben gökay ist dan bende bulger vardı ayağımda yarada vardı geçti
Son düzenleyen Daisy-BT; 19 Nisan 2010 19:11 Sebep: İletişim bilgisi silindi.
gokaynal - avatarı
gokaynal
Ziyaretçi
19 Nisan 2010       Mesaj #7
gokaynal - avatarı
Ziyaretçi
]ben gökay ist dan bende bulger vardı ayağımda yarada vardı geçti şimdi çok iyi oldum
Son düzenleyen Daisy-BT; 21 Nisan 2010 09:47 Sebep: İletişim bilgisi silndi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hocam nolur bana çabuk yazın cevabı lütfen,tanıdığım bi yakınım var bulger hastalığına yakalanmış,daha sonra kişiyi ameliyatlara falan almışlar,ama daha sonra kangren olmuş ve kişinin bacağını kesmisler,ve şimdi bana hiçbir çaresi yok ölcem diyeee bağırdı ben çok üzüldüm,nolur bana yardım edin bunun için tedavisi varmıdır kişinin,nolur çabuk yazın nolurrrr
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
21 Nisan 2010       Mesaj #9
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Alıntı

Alıntı

Geçmiş olsun, alttaki mesajı inceleyin. Verdiğimiz bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır, doktor tavsiyesi ya da uzman önerisi değildir.

Alttki mesaja bakınız ve linke tıklayarak detaylı bilgi alınız.

Buerger Hastalığı

Buerger Hastalığı: (Thromboangitis Obliterans)

Atardamarları etkileyen bir hastalıktır. Sigara ile yakından ilişkilidir. Daha çok genç erkeklerde görünen bu hastalığın ilerlemesiyle dokular kanlanamadığı için kangrene gider. Tedavisinde sigarayı bırakmak en önemli basamaktır. Radikal bir tedavisi yoktur. En etkili tedavi bir elektrostimulasyon yöntemi olan PhyBack Therapydir.
pnrrnp - avatarı
pnrrnp
Ziyaretçi
13 Haziran 2010       Mesaj #10
pnrrnp - avatarı
Ziyaretçi
merhaba gökay benim annemde hastanede yatıyor.. ilk tanıda bulger tanısı konuldu.. sol ayagındaki serçe parmakta kapanmayan bir yara var... sen hangi hastanede tedavi gördün ve doktorun kimdi cevaplarsan sevinirim. şimdiden teşekkürler...