PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Paranormal Activity filminin gerçek olup olmadığı hakkında kesin bilgi verir misiniz?
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Teamoore18:58, 9 Şubat 2010 
Gerçekten alıntı mı, gerçekten esinlenme mi, gerçekçi mi? Yoksa işin gerçeği yalan mı?
En iyi cevap Misafir'im tarafından gönderildi

Ben inanıyorum ki bu yaşananlar dünya üzerinde zaten mevcut. Ha Paranormal serisi gerçek değildir o ayrı. Azıcık araştırmayla bulabilirsiniz galiba arkadaşlar. Bunu burada anlatmak istesem günlerimi alır.. Hepinize kolay gelsin..

İçim rahat etmedi açıklayayım dedim, buyurun arkadaşlar:

Paranormal Activity gibi filmlere konu olan varlıklar cinler olabilir; fakat onlar bunu biliyor mu bilemem. Ve filmdeki yaşananların gerçekliğinden de emin değilim. Fakat bu gibi durumlarda cinler akla gelebilir. Çünkü onlar bir varlığın cismine bürünebiliyorlar. ağaç, hayvan vs. ve insanlara insanlara musallat olabiliyorlar. ( Sorularla İslamiyet | Cinler insanları çarpabilir mi? )

Cinler, gözle görülmeyecek kadar ince, latif, hızlı varlıklardır. İnsanlar gibi Allaha kulluk ve ibadet için yaratılmışlardır. Yüce Rabbimiz: "Ben cinleri ve insanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." [Zariyat, 56.] hükmüyle, cinlerin hem varlıklarını hem de vazifelerini bize bildirmiştir. Cinler insanlardan önce yaratılmışlardır. Allahu Teala onları yalın, zehirli bir ateşten yaratmıştır. [Hicir, 27; Rahman, 15.]

http://www.msxlabs.org/forum/musluma...06-cinler.html buradan araştırabilirsiniz.

Muavvizeteyen (Nas ve Felak sureleri)
Cinlerin şerrinden kurtulmak için de, Hz. Peygamber (s.a.v)’in, Felak ve Nas Surelerini okuduğu, ashabına ve bizzat Hz. Aişe validemize de okumayı tavsiye ettiği bildirilmektedir.
Hz. Âişe (r.a)’den rivayet edilen bir hadis şöyledir: “Hz. Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn'i ve Kul hüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı bana emrederdi.”(Buhari, Fezâilü'l-Kur'ân, 14)

Konu dışı olarak bir de şunu söylemek isterim ki:

Şarlatanlık yapanlarda mevcut değil mi? Evet tabiki bu konuda şunu söylemek istiyorum: Fal, gelecekten haber verenler vs. bu kişiler genelde cinler ile işbirliği yapmakta ve ona gelen kişi hakkında bilgisi olan cin ona o kişi hakkında bilgi verip o fal bakan kişi de onları dile getirmektedir. Gelecekten haber veremezler. Bu sebeple kısaca diyebiliriz ki, cinler gaybı bilmez. Ancak gayb hükmünde olmayan, bizim kaybettiğimiz veya var olduğu halde bilmediğimiz şahadet alemine, yani şu bizim yaşadığımız görünen aleme ait şeyleri bilebilirler ve yitik eşyaları bulabilirler. Bunda hızlarının, boyutlarının ve ömürlerinin uzun olmasının etkisi büyüktür

Kur’an ve Sünnet’in onaylamadığı şekilde gaybdan haber alma çabası içine girmek, insanı asıl gayesinden alıkoyan ve giderek yaratılış maksadından uzak vadilere sürükleyen tehlikeli bir meşgaledir.
Bizim için gerekli ve lüzumlu olan gaybî bilgiler zaten Kur’an ve Sünnet tarafından verilmiştir. Bunun ötesine uzanarak haddimizi ve yetkimizi aşmak, kulluk bilincimize bir katkı sağlamayacağı gibi, tam tersine şeytanî vesveselerin esiri olarak kendimizde birtakım istidatlar, kuvvetler ve yetenekler vehmetmemize yol açar. Bunun sağlayacağı paye ise -Allah’a sığınırız- şeytanın avaneliğinden başka bir şey değildir.
Ne Sahabe ne de Selef uleması böyle şeylerle meşgul olmuştur. O kutlu nesillerin örnekliği ise, eğer yeterince örnek alabilirsek, bizim için her türlü tehlikeden emin olmanın, her türlü payenin ötesinde “kulluk” makamına erişebilmenin biricik adresidir ( Ebubekir Sifil)

Konuyu biraz dağıttım; fakat bu konular hakkında bilgi sahibi olmanızı istedim. Sonuç olarak böyle şeylerden Allah' a sığınmalıyız. Ve gaybdan haber almak gibi şeylerle asıl yoluuzdan olmamamız ve kendimizi kaybetmememiz dileğiyle Allah' a emanet olun.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • paranormal activity 1 gercek mi
  • paranormal activity filmi gercek mi
  • paranormal activity gercek mi
Cevap
Teamoore19:16, 11 Şubat 2010 
Filmin gerçek bir olaydan esinlendiği söyleniyor. Sonra gerçek olmadığı anlaşılıyormuş oyuncuların demeçleri yüzünden. Bilgi verir misiniz lütfen
Cevap
Misafir19:19, 11 Şubat 2010 
gerçek bir film adamın evndeki kameraların görüntülerinin aynısını film yapılmış
Cevap
RuffRyders19:21, 11 Şubat 2010 
Tabiki gerçek değil madem gerçek o zaman gerçek görüntüleri görelim daha ilgi çekici olmaz mıydı. Amerikalıların klasik korku filmi sloganı "Filmde anlatılanlar yaşanmıştır vs." gibi ilgi çekme ve gerçekçi kılma şeklidir.
Cevap
Teamoore21:19, 11 Şubat 2010 
Sağol RuffRyders haklısın. Gerçek görüntüler yok belli ki. Bu slogan genellikle korku filmlerinde hep var. Ancak bunu yapmak izleyiciye yalan söylemek olmuyor mu? Amerikanlar böyle yalan söyler miydi ciddi konuda?
Cevap
RuffRyders22:30, 11 Şubat 2010 
İzleyenlerin bunu böyle düşünüp izlemesinden şikayet ediceğini sanmıyorum korku unsurunu arttırıcı bir etken oluyor çünkü...
Cevap
Misafir12:15, 24 Temmuz 2010 
eğer dini konudan baksak katolik kilisesi ayaklanırdı ve vaikandan soruşturma açılırdı... Gercek değil
Cevap
Misafir16:28, 19 Ağustos 2010 
bnm aldıım bilgilere göre amerikann bi bölgesinde işinde iyi olan komiserler tarafından saklanıyormuş zatn 2006 da olmuşp diolar bu oly hem kamra grntüsü olsa onu halkla pylaşrlamı ya biraz mntklı oln onu sklıolrmış araştrmk içindr hrlde D.
Cevap
Misafir'im19:40, 19 Ağustos 2010 
Ben inanıyorum ki bu yaşananlar dünya üzerinde zaten mevcut. Ha Paranormal serisi gerçek değildir o ayrı. Azıcık araştırmayla bulabilirsiniz galiba arkadaşlar. Bunu burada anlatmak istesem günlerimi alır.. Hepinize kolay gelsin..
Cevap
Teamoore14:32, 20 Ağustos 2010 
Bildiğim kadarıyla GERÇEK değil. Filmin rating'i ve kazancı için gerçek denilmiştir normaldir.

Fakat özellikle Amerika'da, arkadaşın da dediği gibi bu olaylar nedense çok oluyormuş. Zaten belgesel kanallarında bile gösteriliyor. Lakin birşey görmüyorsunuz yine ekranda. Psikiyatrlar da kişilerin bunları kendileri yarattığını söylüyorlar kafalarında. Kimileri heyecan arıyor kimilerinin ruhsal hastalıkları var doktorlara göre. Film bu belgesellerin bir uzun şekli gibi olmuş. Zaten belgesellerde de gerçek görüntülerde böyle korku falan yok.
Cevap
1 2311...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
80 Günde Devri Alem filminin kahramanları hakkında bilgi verir misiniz?
Winx çizgi filminin 5. sezonu hakkında bilgi verir misiniz?
Robin Hood filminin Haçlı Seferleri ile ilişkisi hakkında bilgi verir misiniz?
XP'nin orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?
Incredible Hulk filminin sonunda toplanan grup hakkında bilgi verebilir misiniz?