Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Denizkızları gerçek midir, eski zamanlarda yaşadıkları doğru mudur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Şubat 2010 (21:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
116921 kez görüntülenmiş, 147 cevap yazılmış ve son mesaj 6 Eylül 2014 (21:48) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.21  |  Oy Veren: 33      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 13 Temmuz 2013, 09:29

#101 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben eskiden denizkızlarının gerçekten yaşayıp yaşamdığınımerak edip araştırdım pek bişi elde etmedim ama bulabildiğim tek şey belden yukarısı insan kemiği omurlar ve el kol kemikleri insan şeklindeydi belden aşşağısı ise birlesik 1.59 cm olan bir bütün kemik bulduk ama kafası insanlarınkine benzemiyordu ve kuş gagası gibi uzantılydı acaba bu havaaililer uydurdu mu yoksa gerçekmi vede bir başka araştırmam dünyada hala iki denizkızının yaşadığını ve birinin atlas okyanusunda birininde marmara denizinde olduğunu okudum bunun gerçeklik payı nedir acaba?
bende merak ederdim ama bunlar birer uydurma ve efsanedir.
gerçek olmasını gerçekten isterdim.
Rapor Et
Reklam
Eski 13 Temmuz 2013, 10:05

#102 (link)
onur
Ziyaretçi
onur - avatarı
Alıntı:

Deniz kızlarıyla ilgili. Biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz ? Gercekten vardırdiyen ilk sizi gördüm çok heyecanlandım bu konuyla gerçekten ilgileniyorum
arkadaşlar deniz kızı varmıdır bilemem ama denizde yaşayan ve Allah-u zülcelal hazretlerine ibadet eden sayısız mahluk vardır. ille kıza benzemk zorunda değil lakin denizler okyanuslar çok büyük her geçen gün yeni bir tür keşfediliyor daha geçen gün okuduğum bi habere göre afrikada hiç medeniyet görmemiş bir kabile bulnmuş uçaklara ok atıyorlarmış yani olmaz diye birşey yok hele ki olamaz demek asla olmaz çünkü kuran-ı kerimde yasin suresi 82. ayette buyruluyor ki; estauzubillah kûn fe yekûn (ol der ve olur)
Ha benim şahsi fikrimi sorarsanız bir çok evliya onlarında var olabileceği hakkında ip uçları vermiş ama direk var dememiştir ama ben nacizana kanaatim var olduklarını düşünüyorum bu konuya en iyi evliyaullah cevap verir örn; (şeyh azım el kıbrısi hz. hacı mahmud efendi hz. şeyh abdülbaki selveri hz.) çünkü evliyya gizli yoktur. kısmetse 1,5 ay sonra adıyamana gideceğim nasip olursa şeyhabdülbaki hazrtlerine sorarım daha detaylı anlatırım
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2013, 18:57

..

#103 (link)
rock_strs
Ziyaretçi
rock_strs - avatarı
Deniz kızının gerçekten var olduguna dair dedem tarafından bi anlatı vardır.Kendisi gençliginde 15-20 yıl bulundgmz ilçenin ırmagında su motorlarının görevlisi olarak çalışırmış.Motorlara bakmak için dalış yapıp çıktıgı sırada kıyıda bir denizkızını gördügünü kuyrugunun balık kuyrygu olup yeşil, saçınında fazla derecede sarı ve limon sarısı olduuğunu söylüyosun dedene sorarmısın deniz kızları güzelmi çirkinmi çirkin oldunu söleyende vr
Rapor Et
Eski 29 Temmuz 2013, 20:37

#104 (link)
Uğur Bora
Ziyaretçi
Uğur Bora - avatarı
Ben var olduklarına inanıyorum ama, neden sadece deniz kızları olarak adlandırıliyorlar, yani mantık olarak bir eşleri olmalı üremisler bu nasıl oldu. ?
Rapor Et
Eski 19 Ağustos 2013, 12:16

#105 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

deniz kızları gerçek mi ?
Deniz kizlari gercek ve ben onları gormesemde onların iyi kalpli,uzun sacli,guzzle sari sarki soyleyen biri olduuna inaniyorum.deniz kizlari okyanislarda mutlaka yuzuyorlar
Rapor Et
Eski 7 Eylül 2013, 02:53

denizkızı

#106 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

deniz kızları gerçektir çünkü ege denizinde bir deniz kızı gördüm inanmazsanız gidin ve bakın çok güzeller deniz kızları doğduklarında 13 yıl boyunca insan kalırlar ama suda fazla kalırlarsa deniz kızı yada deniz adamına dönüşürler ve sonsuza dek deniz insanı olarak kalırlar ister inanın ister inanmayın ama deniz kızları hala vardır
Merhabalar ben deniz kızıyım, 5 yıldır insanların içinde yaşiyorum,yeine 4 yıl sürem var insanlar çok güzel yaratıklardır ama kendi kadrini bilmiyorlar,sonsuza kadar sizlerin içinizde kalmak isterdim ama ne yazık ki zamanım kısıtlı,bizler 200 yıl yaşarız bizlere insanlarla evlenmek yasak,kim bizleri görmek isterse şunu yapmanız gerekiyor,kara deniz haric her hangi bir denize gidin kimse olmadığı bir kıyıya yaklaşın,1 metre hortum alın hortumun bir tarafını suya sokun diger tarafına , üç kere sesli şunu söyleyin suşus suşus suşus 2 kere makulya makulya ,ama korkmayın önce kuyruk kısmını gosteririz daha sonra başımızı çıkarırız sudan,ve siz hangi dilde düşünüyorsanın ayni dilde bizimle konuşun ama bir şeyı hatırlatayım,biz çok guzel yaratığız sakın aşık olmayın ve bizim arkamızdan yuzmeyın !

sevgilerimle Masusa
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2013, 22:48

#107 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
[QUOTE=Misafir;2133140]hayır deniz kızı diye bir varlık vardır.hatta bunun kanıtları bile vardır[/QUOTE hayir yok olsaydi maramara
Denizinde görünürdü.
Rapor Et
Eski 22 Kasım 2013, 19:20

#108 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
timurlenk adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

67 yaşındaymışsınız daha ne eskisinde bahsediyorsunuz eğer öle bir şey olsa dünyaya insanlar deil deniz kızları hakim olurlardı
Ne alaka anlamadim kuyrugu olan karaya cikinca kuruyup kalan bi canli dunyayi Nasil yonetsin
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2013, 14:46

#109 (link)
MsXLabs Üyesi
BengisuSaricam - avatarı
Ben var olduklarına inanıyorum. Herkesin yazdığı yorumları okudum ve anılarını anlatan dedeleriniz veya gerçek deniz kızı gördüm diyenler birbirinden habersiz bir şekilde anlatmış. Ve hikayeler birbirine benziyor. Mesela deniz kızının saçlarını taraması veya kayanin üstünde otururken sizi fark edince suya geri dalması. Anlatanlar birbirinden habersiz anlattığı ve aynı şeyler olduğu için ben biraz daha inanmaya başladım. Ayrıca real mermaid diye bir video vardı ve orda da deniz kızı bir kayanın üzerine oturmuş ve insanların geldiğini duyunca dalgalı denize doğru atıyor kendini.
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2013, 16:51

deniz kızı

#110 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

deniz kızları nerede yaşar...araştırma yapıldımı hiç sizi bilmem ama bana gerçek geliyor bulunma olasılığı zordur araştırmalarla sonuçda metrelerce derinde yaşarlar ama sıradışı olaylar sitesinde 2006 da gördüğünü söyleyen lallindra myer i okuduktan sonra gerçek oldğuna dair inanışım dahada güçleşti
evet esgizamanlar da yaşarlar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Denizkızları gerçek midir, eski zamanlarda yaşadıkları doğru mudur? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: ahmet25kurt Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 30 Ekim 2012 21:10
Gönderen: yeşil345kral Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 28 Eylül 2012 19:55
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 11 Şubat 2012 10:44
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 9 Ocak 2012 20:43
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 1 Ocak 2010 18:18
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.170 saniyede (66.84% PHP - 33.16% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 18:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi