Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Hangi üniversitelerde radyoloji teknisyenliği bölümü vardır?

• radyoloji bolumu hangi illerde var
  • radyoloji bolumu olan universiteler
Misafir
Cevaplanmış   |    12 Şubat 2010 16:47   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
radyoloji teknisyenliği hangi ünüversitelerde okutulmaktadır
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Radyoloji teknisyenliği mesleğinin eğitimi Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık meslek liseleri "Radyoloji Teknisyenliği" bölümünde verilmektedir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık meslek liselerine girebilmek için, ilköğretim okulu mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim kurumuna kayıt için diploma notu başarısı dikkate alınarak yapılmaktadır.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Öğrenciler eğitimleri süresince; Diğer liselerde uygulanan genel kültür dersleri; Eğitimin 1. yılında pratik eğitim ile teorik eğitim bir arada okullarda verilmektedir. 2, 3 ve 4. yıllarda pratik eğitim sağlık kuruluşlarında ağırlıklı olarak, teorik eğitim ise yine okulda verilmektedir.

MESLEKTE İLERLEME

Sağlık meslek liselerinin Radyoloji Teknisyenliği bölümünden mezun olanlar istedikleri takdirde Radyoloji, Radyoterapi, Sağlık kurumları işletmeciliği Elektronörofizyoloji, Fizik Tedavi ön lisans programlarına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler. Ayrıca, sağlık meslek liselerinin “radyoloji teknisyenliği” bölümünden mezun olanlar üniversitelerin Fizik tedavi ve rehabilitasyon Sağlık Yüksekokuluna başvurduklarında ek puan almaları nedeniyle diğer bölümlerden mezun olanlara göre öncelikle yerleştirilmektedir. Meslek mensupları hizmet verdikleri kurumların bünyesinde yapılan hizmet-içi eğitim programıyla mesleki bilgilerini geliştirebilirler.
BENZER MESLEKLER: Radyoloji Teknikeri, Radyolog (Tıp doktorluğu uzmanlık alanı).

BURS, KREDİ VE ÜCRET DURUMU

Sağlık meslek liselerinde okuyan öğrenciler için herhangi bir maddi kazanç söz konusu değildir. Radyoloji teknisyenleri Ücretleri asgari ücret baz alındığında bunun 2-3 katı civarındadır. Özel klinik veya polikliniklerde ise ücret işteki pozisyonlarına göre değişmektedir.

DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER

- İlgili Eğitim Kurumları, - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma Merkezi, - Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İl ve Şube Müdürlükleri.

_KleopatrA_
12 Şubat 2010 16:51   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
Radyoloji teknisyenliği mesleğinin eğitimi Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık meslek liseleri "Radyoloji Teknisyenliği" bölümünde verilmektedir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık meslek liselerine girebilmek için, ilköğretim okulu mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim kurumuna kayıt için diploma notu başarısı dikkate alınarak yapılmaktadır.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

Öğrenciler eğitimleri süresince; Diğer liselerde uygulanan genel kültür dersleri; Eğitimin 1. yılında pratik eğitim ile teorik eğitim bir arada okullarda verilmektedir. 2, 3 ve 4. yıllarda pratik eğitim sağlık kuruluşlarında ağırlıklı olarak, teorik eğitim ise yine okulda verilmektedir.

MESLEKTE İLERLEME

Sağlık meslek liselerinin Radyoloji Teknisyenliği bölümünden mezun olanlar istedikleri takdirde Radyoloji, Radyoterapi, Sağlık kurumları işletmeciliği Elektronörofizyoloji, Fizik Tedavi ön lisans programlarına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler. Ayrıca, sağlık meslek liselerinin “radyoloji teknisyenliği” bölümünden mezun olanlar üniversitelerin Fizik tedavi ve rehabilitasyon Sağlık Yüksekokuluna başvurduklarında ek puan almaları nedeniyle diğer bölümlerden mezun olanlara göre öncelikle yerleştirilmektedir. Meslek mensupları hizmet verdikleri kurumların bünyesinde yapılan hizmet-içi eğitim programıyla mesleki bilgilerini geliştirebilirler.
BENZER MESLEKLER: Radyoloji Teknikeri, Radyolog (Tıp doktorluğu uzmanlık alanı).

BURS, KREDİ VE ÜCRET DURUMU

Sağlık meslek liselerinde okuyan öğrenciler için herhangi bir maddi kazanç söz konusu değildir. Radyoloji teknisyenleri Ücretleri asgari ücret baz alındığında bunun 2-3 katı civarındadır. Özel klinik veya polikliniklerde ise ücret işteki pozisyonlarına göre değişmektedir.

DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURULABİLECEK YERLER

- İlgili Eğitim Kurumları, - Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma Merkezi, - Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İl ve Şube Müdürlükleri.
xyz
27 Temmuz 2010 20:55   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
mrb ben düz lise çıkışlı sayısal öğrencisiyim ygs2 den 330 aldım ham puanım radyoloji böl istiyorum girebilir miyim ve sağlık meslekler dikey geçiş yaptığı için açık kontejandan mı girerim acil cevap alabilirsem çok sevinirim teşk,
Misafir
5 Eylül 2010 07:41   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
kleopatra arkadasım bir sorum olacak müsade edersen..
şimdi yeni sisteme göre endüstri meslek liselerininde önü açıldı diye duydum sağlık meslek lisesi haricinde örn:endüstri meslek lisesinden mezun bir gencimiz radyoloji teknisyeni olabiliyormu?
Misafir
19 Haziran 2011 18:15   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
bende cok isterım inş. kazanırım
Misafir
5 Temmuz 2011 11:27   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
ben radyoloji okumak istiyorum ama bulunduğum ilde sağlık meslek lisellrnde radyolji bölümü yok artık ünvrste mi seciliyo bölüm sağlık meslek lisesnde hemsirlikten mezun olup radyoloji bölümü okuyablr miyim
Misafir
21 Temmuz 2011 15:07   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
BEN DUZ LİSE MEZUNUYUM RADYOLOJİ BÖLÜMÜ İSTİYRUM YGS PUANIM 250 GELİR Mİ?
Misafir
9 Ağustos 2011 22:59   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
ben imam hatip mezunuyum radyoliji röntgenlik bölümüne gitmek istiyorum gidebilirmiyim
Misafir
22 Kasım 2011 14:18   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
ben düz lise öğrencisiyim 230 puan var radyoloji bölümüne gidebilir miyim ? cevabinizi bekliyorum
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Hangi üniversitelerde radyoloji teknisyenliği bölümü vardır? Konusuna Benzer Konular

Hangi üniversitelerde sağlık yönetimi bölümü vardır?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 58
Son Mesaj: 5 Ağustos 2012 00:11
Tv teknisyenliği bölümü hangi liselerde vardır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 5 Ağustos 2011 15:16
Cevap: 2
Son Mesaj: 18 Kasım 2010 20:44
Cevap: 0
Son Mesaj: 4 Mayıs 2010 11:10
Hangi üniversitelerde anastezi bölümü vardır?
Gönderen: sweetgirl Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 13 Nisan 2010 22:43
Sayfa 0.355 saniyede 13 sorgu ile oluşturuldu