Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Betimleme nedir, örnek verir misiniz?
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir15:43, 19 Mart 2011 
KUŞLARLA İLGİLİ BETİMLEME İSTİYOM YAAAAA
Cevap
Misafir18:08, 20 Mayıs 2011 
Acil betimleme örneği lazım Türleri:İnsan,hayvan,manzara,eşya,olay.Yardım ederseniz memnun olurum.
Cevap
Misafir18:47, 26 Mayıs 2011 
arkadaşlar bana beyaz yada toz pembe ile ilgili güzel sözler gerekiyor. türkçe hocam istedi toz pembe veya beyaz ile ilgili betimleme yamam gerek lütfen 26.05.2011 perşembe saat 20:30 a kadar yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin ....
Cevap
Misafir14:41, 2 Haziran 2011 
betimleme sbs de çıkar çalışın <3
Cevap
Misafir17:57, 3 Ekim 2011 
Çimleri temiz tutmalıyız Örnek Kardeşim
Cevap
¤Lady Gaga¤21:47, 6 Ekim 2011 
Betimleme cümlesi yazar mısınız ??
Cevap
Misafir09:05, 31 Ekim 2011 
örn dedik
Cevap
Misafir21:09, 3 Kasım 2011 
"Bulunduğumuz yer denizden bin beş yüz metre kadar yüksekte idi. Akcedil; ay iskelesinin önünde du¬ran kayıklar, ağaçların arasındaki seyrek binalar iğne topuzu kadar ufaktı. Karşıda Burhaniye'nin arkasında yatan Madra dağları şekilsiz bir yığından ibaretti. Güneşin altında göz kamaştırıcı pırıltılarla yanan deniz, ta uzaklarda açıklı koyulu gölgelere bürünen Midilli Adası'na kadar uzanıyor, bunun sağ yanından geçerek, ufukta sisler içinde gökle birleşiyordu. Kazdağı'nın körfeze kadar yaklaşan eteklerini sayılamayacak kadar çok, her biri başka renk ve biçimde, irili ufaklı dağlar ve tepeler çevi¬riyordu. Arkamızda Sarıkız, bu dağların en yüksek tepesi, ağaçsız başını beyaz bulutlara uzatıyordu."(Sabahattin Ali)

(AÇIKLAYICI BETİMLEME)
"Bu küçük yerleşim merkezindeki tüm caddeler, merkezinde hükümet konağının bulunduğu mey¬dana çıkıyordu. Hükümet konağı en azından yüz yıllık bir taş yapı idi. Onun tam karşısında, hükümet konağına göre çok yeni sayılabilecek belediye binası yer alıyordu. Belediye binası ile Şehir Parkı birbirine bitişikti. Parkın içinde, yaz - kış yeşilliğini koruyan elliye yakın büyük çam ağacı vardı. İlçede¬ki iki bankanın reklam amaçlı koyduğu banklar bu ağaçların altında duruyordu..."
Cevap
yavuz15:33, 19 Kasım 2011 
Betimleme açıklama istiyorum yardım
Cevap
Misafir17:04, 11 Aralık 2011 
masa ile ilgili betimleme istiyorum
Cevap
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları