Arama

Aydan Şener kimdir, hayatı ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Mart 2010 Gösterim: 28.673 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kiminle evlidir kaç çocuğu vardır
EN İYİ CEVABI AsHiLaL verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Aydan Şener Kimdir?

aydan sener
* Aydan Şener (1963) 1 Mart 1963 ' de Kilis' te dünyaya geldim. Aydan Şener,
* Bir yaşındayken Bursa' ya yerleştik. Aydan Şener,
* Orta ve lise öğrenimimi Bursa' da tamamladım. Aydan Şener,
* 1981 Senesinde Türkiye Güzeli seçildim. Aydan Şener,
* Çok kısa bir zaman mankenlik yaptım. Aydan Şener,
* Oyunculuğa başlamam 1983 de küçük ağa dizisiyle gerçekleşti . Aydan Şener,
* 1983 Senesinde evlendim. Aydan Şener,
* Daha sonra " Çalıkuşu " , " Yeniden Doğmak " " Samanyolu " ," Fatih Harbiye " dizilerini çektim . "Çalıkuşu" dizisindeki Feride rolünü yönetmen Osman Seden teklif yaptı. Fiziksel olarak da bu role çok uygun olduğumu düşünüyordu Osman bey. Ben de çok büyük bir eser olduğu için hiç düşünmeden kabul yaptım. 21 yaşındaydım. Beni çok etkiledi bu karakter. Çünkü Feride ayakları yere basan ama aynı zamanda da idealist bir köy öğretmeniydi. Aydan Şener,
* Çok duyarlı, duygulu; aynı zamanda çok onurlu ve gururlu bir kadındı. Aydan Şener,
* Bu yönleriyle beni çok etkilemişti. Çok severek oynadım. Ve çok iyi yorumladığımı düşünüyorum açıkçası. Aydan Şener,
* TRT ' ye ; 90' lı yıllarda özel T. V. lerle dizi ve film çalışmaları yaptım. Aydan Şener,
* " İki Kız kardeş " " Gül ve Diken " ," Zühre " , " Gölge Çiçeği " ," Tutku " ," Hicran " ; " Ay ışığında saklıdır " , " Kumru " , " Bir Aşkın Bittiği Yer " , " Yüzleşme " " Hüznün Yüzü " , " Ah Nalan Ah " Nefes Alamıyorum " T. V filmleri . . 1988 Senesinde dünyaya getirdiğim kızım Ecem hayatımın en önemli varlığı . Aydan Şener,
* 1991 Senesinde eşimden ayrıldım. Aydan Şener,
* En son T. R. T için " Mühürlü Güller " dizisini çektim. Aydan Şener,
* Balık burcunun bütün özelliklerini taşıyorum. Aydan Şener,
* Merhametli, Duygusal, Kararsız çok iniş çıkışlı ruh yapısına sahip bir insanım. Aydan Şener,
* İlk kazandığım para ilk para 1981 Senesinde ‘‘Küçük Ağa’’ ile başladım oyunculuk hayatımA. Ya beş yüz lira ya da beş yüz bin lira kazanmıştım. Aydan Şener,
* Gün geçtiçe sıfırlar artıyor. Aydan Şener,
* O yüzden net hatırlayamıyorum aldığım maaşı. Aydan Şener,
* Sanırım beş yüz bin liraydı. Aydan Şener,
* O zaman için iyi bir para kazanmıştım ve ufak tefek yatırımlar yaptım. Aydan Şener,
* Tabii aileme hediyeler almayı ihmal etmedim. Aydan Şener,
* Eğer oyuncu olmasaydım ; Gazeteci olmak isterdim. Aydan Şener,
* Lise çağlarından beri bir tutkuydu benim için. Aydan Şener,
* Ama gazeteci olamasam da gazetecilerle içli dışlı olduk sonunda! Sürekli yeni insanlarla tanışma imkanı bana çok cazip geliyor. Aydan Şener,
* İletişim kurmak, gözlemek ve yansıtmak çok zevkli. Aydan Şener,
* İnsanları çok seviyorum ama insanlar kadar hayvanları da çok seviyorum. Aydan Şener,
* Öyle masum ve bize o kadar muhtaçlar ki. Aydan Şener,
* Bir tek onlara kötü muamele edebilen insanları hiç sevmiyorum. Aydan Şener,
* Evimde beslediğim iki tane köpeğim var . Aydan Şener,
* Şimdiki aklım olsa, şöhretli bir kadın olarak yaşamayı tercih etmezdim. Aydan Şener,
* 18 yaşından bu yana bu şekilde yaşıyorum. Aydan Şener,
* Çok güzel tarafları da var. Aydan Şener,
* Hem sayılmak hem sevilmek çok güzel bir şey. Aydan Şener,
* Şimdikiler bir iki Sene popüler oluyorlar, kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar. Aydan Şener,
* Ama üç beş Sene sonra yoklar. Aydan Şener,
* Saygın şöhreti koruyabilmek için kendinizden bir şeyler veriyorsunuz. Aydan Şener,
* İdealim ileriki yıllarda küçük de olsa bir çiftlik sahibi olup sokaklardaki kedi ve köpekleri oraya toplamak ve iyi bakılmalarını sağlamak.

Kaynak:Textara.Com
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
6 Mart 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Aydan Şener (d. 1 Mart, 1963), Türk manken, film ve televizyon aktrisi ve 1981 Türkiye güzeli.
Yaşamı
Sponsorlu Bağlantılar

1963 yılında Zonguldak'ın Caycuma ilçesinde doğdu. Bir yaşındayken ailesi ile birlikte Bursa'ya yerleşti. Ortaokul ve lise eğitimini Bursa'da tamamladı. 1981 yılında Türkiye güzeli seçildi. Aynı yıl Miss World dünya güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra, 1983 yılında "Küçük Ağa" televizyon dizisi ile birlikte oyunculuk yaşamına başladı.
Filmleri

• Küçük Ağa (1983) TV dizisi
  • Çalıkuşu (1986) TV dizisi
  • Yeniden Doğmak (1987) TV dizisi
  • Yüzleşme (1996) (TV)
  • Ay Işığında Saklıdır (1996)
  • Bir Aşkın Bittiği Yer (1996)
  • Nice Yıllardan Sonra (1997) TV dizisi
  • Hüznün Yüzü (1997) (TV)
  • Mühürlü Güller (2003) TV dizisi
  • Beni Bekledinse (2004) (TV)
  • Masum Değiliz (2005) TV dizisi
  • Fikrimin İnce Gülü(2007)TV dizisi
Kendi dilinden yaşamı:

1 Mart 1963 de Kilis'te dünyaya geldim. Bir yaşındayken Bursaya yerlestik. Orta ve lise ögrenimimi Bursa'da tamamladım. 1981 yılında Türkiye Güzeli seçildim. Çok kisa bir süre mankenlik yaptım.Oyunculuğa baslamam 1983 de Küçük Ağa dizisiyle gerçeklesti .1983 yılında evlendim.. Daha sonra . . TRT ye ; 90 li yillarda özel T.V lerle dizi ve film çalışmaları yaptım. İki Kız kardeş, Gül ve Diken , Zühre , Gölge Çiçeği , Tutku , Hicran ; Ay Işığında Saklıdır , Kumru , Bir Aşkın Bittiği Yer , Yüzleşme, Hüznün Yüzü , Ah Nalan Ah Nefes Alamıyorum T.V filmleri ... . 1988 yılında dünyaya getirdiğim kızım Ecem hayatımın en önemli varlığı .. 1991 yilinda eşimden ayrıldım.

AsHiLaL - avatarı
AsHiLaL
Ziyaretçi
6 Mart 2010       Mesaj #3
AsHiLaL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Aydan Şener Kimdir?

aydan sener
* Aydan Şener (1963) 1 Mart 1963 ' de Kilis' te dünyaya geldim. Aydan Şener,
* Bir yaşındayken Bursa' ya yerleştik. Aydan Şener,
* Orta ve lise öğrenimimi Bursa' da tamamladım. Aydan Şener,
* 1981 Senesinde Türkiye Güzeli seçildim. Aydan Şener,
* Çok kısa bir zaman mankenlik yaptım. Aydan Şener,
* Oyunculuğa başlamam 1983 de küçük ağa dizisiyle gerçekleşti . Aydan Şener,
* 1983 Senesinde evlendim. Aydan Şener,
* Daha sonra " Çalıkuşu " , " Yeniden Doğmak " " Samanyolu " ," Fatih Harbiye " dizilerini çektim . "Çalıkuşu" dizisindeki Feride rolünü yönetmen Osman Seden teklif yaptı. Fiziksel olarak da bu role çok uygun olduğumu düşünüyordu Osman bey. Ben de çok büyük bir eser olduğu için hiç düşünmeden kabul yaptım. 21 yaşındaydım. Beni çok etkiledi bu karakter. Çünkü Feride ayakları yere basan ama aynı zamanda da idealist bir köy öğretmeniydi. Aydan Şener,
* Çok duyarlı, duygulu; aynı zamanda çok onurlu ve gururlu bir kadındı. Aydan Şener,
* Bu yönleriyle beni çok etkilemişti. Çok severek oynadım. Ve çok iyi yorumladığımı düşünüyorum açıkçası. Aydan Şener,
* TRT ' ye ; 90' lı yıllarda özel T. V. lerle dizi ve film çalışmaları yaptım. Aydan Şener,
* " İki Kız kardeş " " Gül ve Diken " ," Zühre " , " Gölge Çiçeği " ," Tutku " ," Hicran " ; " Ay ışığında saklıdır " , " Kumru " , " Bir Aşkın Bittiği Yer " , " Yüzleşme " " Hüznün Yüzü " , " Ah Nalan Ah " Nefes Alamıyorum " T. V filmleri . . 1988 Senesinde dünyaya getirdiğim kızım Ecem hayatımın en önemli varlığı . Aydan Şener,
* 1991 Senesinde eşimden ayrıldım. Aydan Şener,
* En son T. R. T için " Mühürlü Güller " dizisini çektim. Aydan Şener,
* Balık burcunun bütün özelliklerini taşıyorum. Aydan Şener,
* Merhametli, Duygusal, Kararsız çok iniş çıkışlı ruh yapısına sahip bir insanım. Aydan Şener,
* İlk kazandığım para ilk para 1981 Senesinde ‘‘Küçük Ağa’’ ile başladım oyunculuk hayatımA. Ya beş yüz lira ya da beş yüz bin lira kazanmıştım. Aydan Şener,
* Gün geçtiçe sıfırlar artıyor. Aydan Şener,
* O yüzden net hatırlayamıyorum aldığım maaşı. Aydan Şener,
* Sanırım beş yüz bin liraydı. Aydan Şener,
* O zaman için iyi bir para kazanmıştım ve ufak tefek yatırımlar yaptım. Aydan Şener,
* Tabii aileme hediyeler almayı ihmal etmedim. Aydan Şener,
* Eğer oyuncu olmasaydım ; Gazeteci olmak isterdim. Aydan Şener,
* Lise çağlarından beri bir tutkuydu benim için. Aydan Şener,
* Ama gazeteci olamasam da gazetecilerle içli dışlı olduk sonunda! Sürekli yeni insanlarla tanışma imkanı bana çok cazip geliyor. Aydan Şener,
* İletişim kurmak, gözlemek ve yansıtmak çok zevkli. Aydan Şener,
* İnsanları çok seviyorum ama insanlar kadar hayvanları da çok seviyorum. Aydan Şener,
* Öyle masum ve bize o kadar muhtaçlar ki. Aydan Şener,
* Bir tek onlara kötü muamele edebilen insanları hiç sevmiyorum. Aydan Şener,
* Evimde beslediğim iki tane köpeğim var . Aydan Şener,
* Şimdiki aklım olsa, şöhretli bir kadın olarak yaşamayı tercih etmezdim. Aydan Şener,
* 18 yaşından bu yana bu şekilde yaşıyorum. Aydan Şener,
* Çok güzel tarafları da var. Aydan Şener,
* Hem sayılmak hem sevilmek çok güzel bir şey. Aydan Şener,
* Şimdikiler bir iki Sene popüler oluyorlar, kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar. Aydan Şener,
* Ama üç beş Sene sonra yoklar. Aydan Şener,
* Saygın şöhreti koruyabilmek için kendinizden bir şeyler veriyorsunuz. Aydan Şener,
* İdealim ileriki yıllarda küçük de olsa bir çiftlik sahibi olup sokaklardaki kedi ve köpekleri oraya toplamak ve iyi bakılmalarını sağlamak.

Kaynak:Textara.Com