PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Volfram nerelerde kullanılır?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir17:33, 16 Mart 2010 
Volframın kullanıldığı alanlar nerelerdir?
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Saf haliyle bazı elektronik uygulamalarda kullanılır, ancak çoğunlukla bileşik ya da alaşım olarak, ampullerin lamba tellerinde, X ışını cihazlarında ve uzay teknolojisi yüksek performans alaşımlarında kullanılır. Adı İsveççe, Danca ve Norveççe'deki anlamı ağır taş olan 'tung sten' kelime grubundan gelse de bu üç ülkede bu element için 'Wolfram' kullanılır. Volfram elektronik uygulamalarda kullanılır. Türkiye'de Bursa-Uludağ'da çıkarılır.
Ayrıca tungsten maddesi vanadium dioksit ile birleşerek evimizde bulunan güneşin sıcaklığını hissetmemizi azaltan cam içindeki ince filmdir.
Benzer Konular:
Cevap
_KleopatrA_17:46, 16 Mart 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Saf haliyle bazı elektronik uygulamalarda kullanılır, ancak çoğunlukla bileşik ya da alaşım olarak, ampullerin lamba tellerinde, X ışını cihazlarında ve uzay teknolojisi yüksek performans alaşımlarında kullanılır. Adı İsveççe, Danca ve Norveççe'deki anlamı ağır taş olan 'tung sten' kelime grubundan gelse de bu üç ülkede bu element için 'Wolfram' kullanılır. Volfram elektronik uygulamalarda kullanılır. Türkiye'de Bursa-Uludağ'da çıkarılır.
Ayrıca tungsten maddesi vanadium dioksit ile birleşerek evimizde bulunan güneşin sıcaklığını hissetmemizi azaltan cam içindeki ince filmdir.
Cevap
Misafir19:15, 22 Şubat 2011 
arkadşlar acil lazım
Cevap
Misafir20:50, 7 Mart 2011 
[QUOTE]volfram kullanildigi alanlar ile ilgili dQUOTE]

aha fazla bilgi istiyorum[/
Cevap
Misafir19:37, 14 Mart 2011 
volfram ' ın kullaıldığı alanları göremedim , belirtilmemiş . Yardımcı olursanız sevinirim [=
Cevap
Misafir20:38, 11 Nisan 2011 
x-ray cihazlarında kullanılır...
Cevap
Misafir19:14, 12 Mayıs 2011 
ya hiççbir yerde demokrasinin tarihi gelişimi ile ilgili madde olarak bulamadm lütfen bana acl bir şekilde yardım edn çk ihtiyacm var lütfennnn..!..!..!..!..!çabuk olursa sevinirim
Cevap
kuantumikyusuf21:23, 1 Kasım 2012 
Arkadaşlar çok acil volfram lazım nerede buluruz bu benim eserime katılacağız
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama