Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Volfram nerelerde kullanılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 16 Mart 2010 (17:33) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
6127 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Kasım 2012 (21:23) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Mart 2010, 17:33

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Volframın kullanıldığı alanlar nerelerdir?
En iyi cevap _KleopatrA_ tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Saf haliyle bazı elektronik uygulamalarda kullanılır, ancak çoğunlukla bileşik ya da alaşım olarak, ampullerin lamba tellerinde, X ışını cihazlarında ve uzay teknolojisi yüksek performans alaşımlarında kullanılır. Adı İsveççe, Danca ve Norveççe'deki anlamı ağır taş olan 'tung sten' kelime grubundan gelse de bu üç ülkede bu element için 'Wolfram' kullanılır. Volfram elektronik uygulamalarda kullanılır. Türkiye'de Bursa-Uludağ'da çıkarılır.
Ayrıca tungsten maddesi vanadium dioksit ile birleşerek evimizde bulunan güneşin sıcaklığını hissetmemizi azaltan cam içindeki ince filmdir.
Etiketler:
  • volfram hangi alanlarda kullanilir
  • volfram nedir nerelerde kullanilir
  • volfram nerede kullanilir
  • volfram nerelerde kullanilir
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 16 Mart 2010, 17:46

#2 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Saf haliyle bazı elektronik uygulamalarda kullanılır, ancak çoğunlukla bileşik ya da alaşım olarak, ampullerin lamba tellerinde, X ışını cihazlarında ve uzay teknolojisi yüksek performans alaşımlarında kullanılır. Adı İsveççe, Danca ve Norveççe'deki anlamı ağır taş olan 'tung sten' kelime grubundan gelse de bu üç ülkede bu element için 'Wolfram' kullanılır. Volfram elektronik uygulamalarda kullanılır. Türkiye'de Bursa-Uludağ'da çıkarılır.
Ayrıca tungsten maddesi vanadium dioksit ile birleşerek evimizde bulunan güneşin sıcaklığını hissetmemizi azaltan cam içindeki ince filmdir.
Rapor Et
Eski 22 Şubat 2011, 19:15

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadşlar acil lazım
Rapor Et
Eski 7 Mart 2011, 20:50

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
[QUOTE]volfram kullanildigi alanlar ile ilgili dQUOTE]

aha fazla bilgi istiyorum[/
Rapor Et
Eski 14 Mart 2011, 19:37

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
volfram ' ın kullaıldığı alanları göremedim , belirtilmemiş . Yardımcı olursanız sevinirim [=
Rapor Et
Eski 11 Nisan 2011, 20:38

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
x-ray cihazlarında kullanılır...
Rapor Et
Eski 12 Mayıs 2011, 19:14

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya hiççbir yerde demokrasinin tarihi gelişimi ile ilgili madde olarak bulamadm lütfen bana acl bir şekilde yardım edn çk ihtiyacm var lütfennnn..!..!..!..!..!çabuk olursa sevinirim
Rapor Et
Eski 1 Kasım 2012, 21:23

Cvp: Volfram nerelerde kullanılır?

#8 (link)
kuantumikyusuf
Ziyaretçi
kuantumikyusuf - avatarı
Arkadaşlar çok acil volfram lazım nerede buluruz bu benim eserime katılacağız
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.154 saniyede (74.58% PHP - 25.42% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 19:49
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi