Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 22 Mart 2010 (20:44) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
89224 kez görüntülenmiş, 41 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Nisan 2014 (22:21) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.68  |  Oy Veren: 34      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 22 Mart 2010, 20:44

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sosyal bilgiler dersindeki hep birlikte ünitesinin sorusudur. soru ise ülkemizdeki resmi yardım kuruluşları nelerdir ? sorusunun cevabını bulmak istiyorum
En iyi cevap LeqoLas tarafından gönderildi

Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut'un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı :
Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti :
Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.
Rapor Et
Reklam
Eski 22 Mart 2010, 20:53

#2 (link)
LeqoLas
Ziyaretçi
LeqoLas - avatarı
Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut'un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı :
Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti :
Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.
Rapor Et
Eski 3 Mayıs 2010, 22:24

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2010, 09:04

#4 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Yardım Kuruluşları Nelerdir

Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür. Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır. İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler. Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor.

Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Kaynak: buyutec.net

Rapor Et
Eski 4 Aralık 2010, 12:05

yardımlaşma kurumları

#5 (link)
Tekim Gardaş.
Ziyaretçi
Tekim Gardaş. - avatarı
kızılay felan yok mu ya .s
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2010, 12:25

#6 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
Alıntı:
Tekim Gardaş. adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

kızılay felan yok mu ya .s
Alıntı:
_Yağmur_ adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Yardım Kuruluşları Nelerdir

Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür. Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır. İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler. Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor.

Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Kaynak: buyutec.net

Yurdumuzdaki sosyal yardım kurumları

Yurdumuzun her köşesinde birçok sosyal yardım kurumu hizmet vermektedir. Bu kurumların başlıcaları şunlardır:
Yurdumuzdaki sosyal yardım kurumları

Kızılay

11 Haziran 1868 tarihinde İstanbul'da kurulmuş bir sosyal yardım kurumudur. Geçmişte çeşitli adlarla anılmış olan bu kurumvirgs 1935 yılında Kızılay Derneği adını almıştır.

Derneğin amacı; savaşta ve barıştavirgs sağlık ve sosyal dayanışmayı desteklemektir. Ayrıca bu konudaki uluslar arası derneklerle iş ve amaç birliği yapmaktır.

Kızılay; savaşta ve hükümetin ilân ettiği olağanüstü durumlarda silâhlı kuvvetlere yardımcı olur. Bulaşıcı hastalıklara karşı açılan mücadeleye katılır. Ülkemizde ve yabancı ülkelerde meydana gelen doğal afetlerde zarar görenlere yardım elini uzatır. Hükümetlerin belirttiği yerlerde hastahaneler açar. Barış dönemindevirgs hemşire ve ilk yardım elemanı yetiştirir. Kan bulma hizmetlerini düzenler ve yürütür. Yoksullara yardım eder. Bu alanlarda çalışmak için gönüllü kuruluşlar oluşturur. Gerekli yerlerde aş evleri açarak yoksul ve öksüz çocuklara yardım eder.

Kızılay’ın gelir kaynaklan; üyelerden topladığı aidatlarvirgs her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

Temelivirgs Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu dur.

Bu kurumun amacı; korunmayavirgs onlara yardım etmeliyiz.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuvirgs kendilerine yakışır bir hayat sürmelerini sağlar.

Bu kurumun gelir kaynakları; halktan topladığı bağışlar ve devletin yaptığı yardımlardır.

Yeşilay

1920 yılındavirgs alkol ve bütün uyuşturucu alışkanlıklarını önlemektir.

Alkollü içkilervirgs uyuşturucu maddeler ve sigara insan sağlığı için çok tehlikeli olan maddelerdir. Bunları kullanan kişilerde zararlı maddelerin etkisi kan ve solunum yolu ile bütün vücuda yayılır. Zamanla insan iradesini zayıflatır. İnsanı çok genç yaşta hasta eder.

Gençleri içkiden ve benzeri zararlı alışkanlıklardan koruyan bu derneğin çalışmalarına yardımcı olmak başta gelen görevlerimizdendir.

Türk Hava Kurumu

Yurdumuzun kurtarıcısıvirgs Türk gençlerine havacılığı sevdirmektir. Havacılığın sivil ve askerî alanlardaki önemini kavratmak ve gelişmesi için çalışmaktır.

Türk Hava Kurumuvirgs paraşüt ve model uçak kursları açar. Gençler arasında yarışmalar düzenler.

Türk Hava Kurumuvirgs fitre ve zekâtlarından sağlar. Yurt savunmasında büyük önemi olan bu kuruma gönülden yardım etmek görevlerimiz arasındadır.

Millî Eğitim Vakfı

Yurdumuzun kalkınmasındavirgs büyük yatırımlar gerektiren bu hizmetlerin tümünü devlet bütçesinden beklememek gerekir. "Kendi okulunu kendin yap" kampanyası ile yurdumuzun her köşesinde olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Millî Eğitim Vakfıvirgs kamu kurum ve kuruluşlarının katkılarım en iyi şekilde değerlendirmek için kurulmuştur (19 Şubat 1981).

Vakıfvirgs Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okulların her türlü eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. Millî eğitimin gelişmesi için sosyal ve kültürel tedbirler alır.
Rapor Et
Eski 22 Aralık 2010, 15:04

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı

Rapor Et
Eski 22 Aralık 2010, 15:51

yardımlaşma kurumları çok fazla var.

#8 (link)
prensipli
seramiksır - avatarı
yardım kurumlarını genelde iht,yacı olan kişiler fazlada bilmiyorlar:

sosyal yardımlaşma kurumu( maddi manevi hertürlü ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunur)

kaymakamlık

kızılay

akut (her türlü arama kurtarma çalışmalrında yardımda bulunur deprem,sel vs....)

milli eğitim (eğitim konusunda okumak isteyen maddi sıkıntı çeken ailelere yardımda bulunur)
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2011, 17:16

kuruluşlar

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
oooooooooooo hepiniz aynı cevabı verionuz farklı yokmu
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2011, 18:40

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaslar ben yeşilay ile ilgili güzel bir bilgi istiyorum lütfen yollayın
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.256 saniyede (81.38% PHP - 18.62% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 22:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi