PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Ege Bölgesi'nde yaşayan hayvan türleri nelerdir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:50, 24 Mart 2010 
beyler coğu yerde aradım fakat bulamadım

ege bölgesinde yaşayan hayvan türleri nelerdir lütfen yardım???
En iyi cevap siflali tarafından gönderildi

EGE BÖLGESİNDE HAYVANCILIK

Ege bölgesinde hayvancılık çok gelişmemiştir. Üstelik yakın dönemde otlakların daralması nedeniyle, hayvan sayısında azalma gözlenmektedir. Kıyı kesimde daha çok kıl keçisi, tiftik keçisi ve koyun, iç kesimlerde sığır ve manda besiciliği yaygındır. Balıkçılık ise eski önemini kaybetmiştir özellikle İzmir Körfezi’nin sularını pis olmasından dolayı. Yine eski önemini yitirmiş olmakla birlikte Bodrum kıyılarında sünger avcılığı yapılmaktadır.Aynı zamanda Ege Bölgesi'nde kümes hayvancılığı ve arıcılık da yapılmaktadır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Benzer Konular:
Cevap
siflali22:53, 24 Mart 2010 
EGE BÖLGESİNDE HAYVANCILIK

Ege bölgesinde hayvancılık çok gelişmemiştir. Üstelik yakın dönemde otlakların daralması nedeniyle, hayvan sayısında azalma gözlenmektedir. Kıyı kesimde daha çok kıl keçisi, tiftik keçisi ve koyun, iç kesimlerde sığır ve manda besiciliği yaygındır. Balıkçılık ise eski önemini kaybetmiştir özellikle İzmir Körfezi’nin sularını pis olmasından dolayı. Yine eski önemini yitirmiş olmakla birlikte Bodrum kıyılarında sünger avcılığı yapılmaktadır.Aynı zamanda Ege Bölgesi'nde kümes hayvancılığı ve arıcılık da yapılmaktadır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Cevap
Valeria22:57, 24 Mart 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
beyler coğu yerde aradım fakat bulamadım

ege bölgesinde yaşayan hayvan türleri nelerdir lütfen yardım???

Ege bölgesinde hayvancılık çok gelişmemiştir. Üstelik yakın dönemde otlakların daralması nedeniyle, hayvan sayısında azalma gözlenmektedir. Kıyı kesimde daha çok kıl keçisi, tiftik keçisi ve koyun, iç kesimlerde sığır ve manda besiciliği yaygındır. Balıkçılık ise eski önemini kaybetmiştir özellikle İzmir Körfezi’nin sularını pis olmasından dolayı. Yine eski önemini yitirmiş olmakla birlikte Bodrum kıyılarında sünger avcılığı yapılmaktadır.Aynı zamanda Ege Bölgesi'nde kümes hayvancılığı ve arıcılık da yapılmaktadır
.

Ege Bölgesi'nde yapılan hayvancılık hakkında bilgi verir misiniz?
Cevap
ECEEGE200022:07, 20 Aralık 2010 
lütfen hangi hayvanlar
Cevap
ECEEGE200022:19, 20 Aralık 2010 
öğretmen ödev verdi ama yok yok yok
Cevap
Misafir21:42, 4 Ocak 2011 
lütfen bulun
Cevap
çılgın21:44, 4 Ocak 2011 
lütfen bulun ödewim var
Cevap
Misafir18:14, 6 Ocak 2011 
lütfen bulun öğretmen sözlü yapcak
Cevap
Misafir20:19, 10 Ocak 2011 
Ya soru= Yaşadığınız bölgedeki yani (egeee bölgesindeki) bitki örtüsü ve hayvancılık faaliyetleri CEVAP ALABİLİRMİYİM ?
Cevap
Misafir10:25, 16 Ocak 2011 
ege bölgesinde yetişen hayvanlar
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama