Arama

Yer hostesi kursları ve eğitim veren kuruluşlar hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ağustos 2018 Gösterim: 5.080 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yer hostesi kursları ve eğitim veren kuruluşlar hakkında bilgi verir misiniz?
EN İYİ CEVABI Safi verdi
MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
İngilizce’yi bilen elemanlar yer hostesi olarak THY Eğitim Müdürlüğünde 6 haftalık Temel Uygulamalı Eğitim programına katılabilirler. Ayrıca;
Sponsorlu Bağlantılar
Çeşitli özel havayolu şirketleri,
Özel Kurslar (Deulcom vb.) mesleğin eğitim yerleri arasında sayılabilir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
Yer hostesleri havayolu firmalarının açmış oldukları sınavlar sonucu alınır. Her firma kendi özel şartlarını ilan eder. Genellikle bu şartlar şu şekildedir.
-En az lise tercihen yüksekokul mezunu olmak,
-Meslek ingilizcesini iyi bir derecede bilmek,
-Sağlıklı ve bedence özürsüz olmak. (Tam teşekküllü hastaneden rapor almak gerekmektedir.) Elemanlar yazılı ve sözlü sınavı kazandıktan sonra kursa katılabilirler.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ
Yer hostesi adaylarına kendi firmalarının eğitim birimlerince temel ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Temel eğitim 2 ila 6 hafta olabilir. Eğitim esnasında; uçak tiplerini tanıma, uçak biletlerini tanıma, evrak bilgileri, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler vb. dersler verilir.

DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
Son düzenleyen Safi; 20 Temmuz 2018 17:00
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
3 Ağustos 2018       Mesaj #2
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
İngilizce’yi bilen elemanlar yer hostesi olarak THY Eğitim Müdürlüğünde 6 haftalık Temel Uygulamalı Eğitim programına katılabilirler. Ayrıca;
Sponsorlu Bağlantılar
Çeşitli özel havayolu şirketleri,
Özel Kurslar (Deulcom vb.) mesleğin eğitim yerleri arasında sayılabilir.

MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
Yer hostesleri havayolu firmalarının açmış oldukları sınavlar sonucu alınır. Her firma kendi özel şartlarını ilan eder. Genellikle bu şartlar şu şekildedir.
-En az lise tercihen yüksekokul mezunu olmak,
-Meslek ingilizcesini iyi bir derecede bilmek,
-Sağlıklı ve bedence özürsüz olmak. (Tam teşekküllü hastaneden rapor almak gerekmektedir.) Elemanlar yazılı ve sözlü sınavı kazandıktan sonra kursa katılabilirler.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ
Yer hostesi adaylarına kendi firmalarının eğitim birimlerince temel ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Temel eğitim 2 ila 6 hafta olabilir. Eğitim esnasında; uçak tiplerini tanıma, uçak biletlerini tanıma, evrak bilgileri, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler vb. dersler verilir.

DEVAMI Hostes (Yer Hostesi, Uçuş Hostesi)
SİLENTİUM EST AURUM