MsXLabs
2005-2016
Soru-Cevap forumunda yer alan Misafir tarafından açılmış Elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi ne olabilir? konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir... Etiketler:
  • elmacık kemiği neden şişer
  • elmacık kemiğinde şişlik
CEVAPSIZ

Elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi ne olabilir?

Gösterim: 13.487 | Cevap: 1
29 Mart 2010 23:46   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir
(2010-03-30T09:15:25+03:00)
30 Mart 2010 09:15   |   Mesaj #2   |   
Valeria - avatarı
VIP VIP Üye
Amisos

5.807
6.878 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 18-03-2010
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

elmacık kemiklerindeki şişlik ve kızarıklığın sebebi nedir

Vakit kaybetmeden bir KBB uzmanına görünmelisiniz .

Alıntı

Baş ve yüz ağrıları nedeni ile KBB’ye gelen hastaların çoğunda neden, damarsal kökenli bulunmuştur. Aslında bu damarsal kökenin temelinde de yine sinirsel bir neden bulunur çünkü otonom sinir sistemi denilen yapı damarların çalışma durumunu direkt olarak belirler ve bu da damarsal baş ağrılarını doğurur. Sinüs ağızlarının ileri derecede ağrıya hassas olduğu ortaya konmuştur. Buna karşı sinüslerin içini döşeyen mukoza pratikte ağrıya karşı duyarsızdır. Aynı şekilde burun mukozasından kaynaklanan ağrılar derinden sızı şeklinde ve zonklama ile beraber olmayan niteliktedir.

Gözyaşı artması, ışığa duyarlılık, kızarıklık ve ağrı duyusunun artması ile beraberdir. Konkalarda (burun etleri) ileri derecede ağrıya hassas dokulardır. Genellikle burun ve sinüs hastalıklarından kaynak alan ağrılar baş arkasına ve enseye yansırlar. Bunlar direkt etkiyle olmayıp baş arkası ve ense kaslarının ikincil, devamlı kasılmalarından kaynaklanır. Sinüs içindeki basınç sadece başta bir dolgunluk hissi ortaya çıkarır. Özellikle alt burun etlerinde streslerin, yorgunlukların, endişe ve ruhsal durumların ortaya çıkardığı damarsal değişiklikler konkalarda ağrı nedeni olurlar.

kaynak
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj: