Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Kablosuz ağıma bağlananları görmek için ne yapmalıyım?

Gösterim: 6976 | Cevap: 3
  • tp link modeme baglananlari gorme
xxyzff09
Cevaplanmamış   |    3 Nisan 2010 20:53   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Kablosuz ağıma bağlananları görmek için ne yapmalıyım?

arkadaşlar kablosuz ağıma bağlananları görmek için ne yapmalıyım.google da bişeyler okudum fakat modemlerin arayüzleri aynı olmadıgından bulamadım.Tp-Link modemin arayüznden anlayan var mı ?Varsa nasıl bakılıyor bağlananlara ?
Misafir
8 Mayıs 2011 19:58   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
arkadaslar ben de agıma baglanalarınerden gorcemı merek edıyorum
The Eniqmatic
8 Mayıs 2011 20:13   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Sanırım wireless sniffer'ları kullanarak bu tip bir işlem yapabilirsiniz ama denemeye bile değeceğini düşünmüyorum. Eğer şifreleme yetersiz olabilir diye endişe ediyorsanız üzerine SSID'nizi gizleyip bir de MAC Adresi filtresini açın ve artık bundan sonra ağınıza kimse giremez.

Router seçerken bu tip özelliklere pek bakılmıyor ama benim kullandığım cihazın her portuna (ethernet, wireless, usb) kim bağlanmış, o anda aktif mi değil mi..vb tüm bilgileri arayüzde izleyebiliyorum
Gece Prensesi
8 Mayıs 2011 20:14   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
ilk olarak modemin arayüzüne bağlanırken 192.... sonraki aşamada girdğin şifreyi değiştir şifreleme sistemini wpa2 veya wpa kullan sendeki modemdede olması gerek mac filtresi bunu aktif edip sadece kablosuz bağlanan pclerin(baban,kardeşin)mac adresini yaz..mac adresini öğrenmek için ilgili pcye komut satırına ipconfig /all yazın örnek bir mac adresi:00-1C- gibi olur unutmayınki ilgili pcdeki kablosuz adapterin mac adresini ediniceksiniz..sanırım taş gibi oldu bu şekilde ayrıca wpa şifreleme sistemide çok serttir kırılması çok zormuş ancak olurya komşdan biri arakladı diyelim şifreyi pcden mac filtreden geçemez....
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Kablosuz ağıma bağlananları görmek için ne yapmalıyım? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • tp link modeme baglananlari gorme
Uyumak için ne yapmalıyım?
Gönderen: uykusuzxD Forum: Soru-Cevap
Cevap: 163
Son Mesaj: 29 Eylül 2014 22:17
Cildim için ne yapmalıyım?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap