Arama

Veteriner olmak için nasıl bir eğitim almak gerekir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ağustos 2018 Gösterim: 12.583 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Veteriner olmak için nasıl bir eğitim almak gerekir?
EN İYİ CEVABI byz_qny verdi
Lise eğitiminden sonra üniversiteye giriş sınavında başarılı olup veteriner fakültesinde okuma hakkı kazanan öğrencilerin eğitim süresi beş (5) senedir. Öğrenciler bu beş senenin sonunda tüm derslerini geçerlerse mezun olmaya hak kazanırlar.

Sponsorlu Bağlantılar
Veteriner hekimler beş sene okudukları için yüksek lisans derecesine sahiptirler. Doktora eğitimi almak isteyenler ÖSYM’nin yaptığı KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ve ya ÜDS (Üniversiteler arası Dil Sınavı) ve ALES (Akademik Lisans Üstü Sınavı) sınavlarına girip belirli puanları alırlarsa okul bitirme başarı ortalaması ve mülakat notu da hesaplanarak kabul edildikleri anabilim dalında minimum dört (4) sene maksimum altı sene sürecek doktora eğitimine başlarlar. Başarılı olanlara ‘Doktor-Dr.’ Unvanı verilir.

BAKINIZ Veteriner olmak için hangi okullara gidilir?
Son düzenleyen Safi; 14 Ağustos 2018 02:50
byz_qny - avatarı
byz_qny
Ziyaretçi
10 Nisan 2012       Mesaj #2
byz_qny - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Lise eğitiminden sonra üniversiteye giriş sınavında başarılı olup veteriner fakültesinde okuma hakkı kazanan öğrencilerin eğitim süresi beş (5) senedir. Öğrenciler bu beş senenin sonunda tüm derslerini geçerlerse mezun olmaya hak kazanırlar.

Sponsorlu Bağlantılar
Veteriner hekimler beş sene okudukları için yüksek lisans derecesine sahiptirler. Doktora eğitimi almak isteyenler ÖSYM’nin yaptığı KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ve ya ÜDS (Üniversiteler arası Dil Sınavı) ve ALES (Akademik Lisans Üstü Sınavı) sınavlarına girip belirli puanları alırlarsa okul bitirme başarı ortalaması ve mülakat notu da hesaplanarak kabul edildikleri anabilim dalında minimum dört (4) sene maksimum altı sene sürecek doktora eğitimine başlarlar. Başarılı olanlara ‘Doktor-Dr.’ Unvanı verilir.

BAKINIZ Veteriner olmak için hangi okullara gidilir?
Son düzenleyen Safi; 14 Ağustos 2018 02:55
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bende veteriner olmak isityorum ama meslek lisesine gidip sağlık meslek lisesine gideceğim sonra 5 yıl okuyup oradan üniversiteyi okumadan liseden sonra veteriner 0labillirmiyim lütffenenn...... yardım eddiiinnnn

hayır arkadaşım tarım ve hayvancılık lisesinin hayvan sağlığı bolumune gireceksin daha sonra 2 yıl ünüversite hayvan yetiştiriciliği bolumunde mezun olduktan sonra 1 yıl çıraklık göreceksin sonra diplomanı alıp iş yeri açacaksın