Arama

Telefonumda virüs var nasıl temizlerim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Haziran 2015 Gösterim: 59.901 Cevap: 11
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen telefonumda çooooooooooook virüs var
EN İYİ CEVABI Efulim verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı

Nokia Symbian Telefonlarda Format Atma

Sponsorlu Bağlantılar
Symbian lı telefonlarda "soft format" ve "hard format" olmak üzere 2 çeşit format vardır.
1-) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2-) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz, Ayrıca hafıza kartı şifrenizi unutursanız formattan sonra kullanamassınız..!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Cabire Virusünü Temizlemek
Cabire bluetooth üzerinden istemsiz olarak çoğalan bir virus programıdır. Bir telefona bulaştıktan sonra otomatik olarak yakınındaki telefonlara bluetooth ile gönderiyor.

Virüsün temizlenmesi

Telefonunuza fExplorer, Seleq yada Psiloc eFilemenager gibi dosya yöneticisi programı yükleyin. Sonra aşağıdaki dosyaları tek tek silin.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/FLO.MDL
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.RSC
C:/SYSTEMSYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.SIS
C:/SYSTEM/RECOGS/FLO.MDL
C:/SYSTEM/INSTALL/SCARIBE.SIS
bu dosyaları silin virüsten kurtulabilirsiniz .

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC dosyasını silemeyebilirsiniz digerlerini sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve daha sora son kalan CARIBE.RSC dosyasınıda silin. Eğer bu işlemleri yaptıkdan sonra telefonunuz normale dönmedi ise *#7370# yaparak telefonunuza soft format atın.

---------------------------------------------------------------------------------------

Telefonuma Nasıl Dosya Gönderebilirim..

Telefonunuza değişik metodlarla program,oyun,melodi,tema vs. gönderebilirsiniz. Bunlar;

1-Data kablosu vasıtasıyla..
2-Bluetooth cihazı ile.. ( Eski Modellerde Bulunmaz)
3-Kızılötesi cihazı ile.. ( Yeni Modellerde Bulunmaz )

Bunlardan en hızlı olanı Data kablosu ile dosya transferidir.. Bunda yapmanız gereken telefon ile bilgisayara usb den bağlanmak ve gerekiyorsa gerekli yazılımı yüklemek.. Bluetooth ile transfer de oldukça kolaydır fakat Data kablosu ile bağlanmaya göre çok daha yavaştır..Bağlanmak için bluetooth yazılımını bilgisayarınıza yuklemek cihazı bağlamak ve Bilgisayar ile telefonu eşleştirmek yeterlidir...Dosya gondermek için sağ tuş gönder bluetooth ile gonderi tıklatıp eşleşmeyi sağlamak yeterlidir... Kızılötesi ile dosya transferi de oldukça basittir.. Önce cihazın yazılımını yüklemek gereklidir... diğer işlemler bluetooth ile aynıdır.. Dosya gonderme işlemi bittikten sonra program,oyun ve temaların kurulumunu yapmalısınız..

-------------------------------------------------------------------------------------------------

CommWarrior Cep Telefonu Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Uzun süredir tüm Avrupa ülkelerinde yayılan CommWarrior cep telefonu virüsü bugünlerde Türkiye’ye de ulaştı. CommWarrior, telefondan telefona SMS ve Bluetooth yoluyla aktarılan virüslerden farklı olarak MMS ile de yayılabiliyor. Virüs, bulaştığı telefonun kart ve belleğindeki bütün bilgileri siliyor..
CommWarrior, size MMS, Bluetooh ya da SMS ile ulaştığında aktive olması için diğer Symbian virüslerinde olduğu gibi install için onay vermeniz gerekiyor. Virüs cep telefonlarının donanımına ciddi bir zarar vermese de kendini yaymaya çalışırken pil ve sistem kapasitesi yoğun biçimde tüketiyor. Telefonunuzun CommWarrior ile karşılaşmaması için önceden anti-virüs programı yüklemenizde yarar var. Virüsün bulaşması durumunda ise teknik serviste yaklaşık 10-20 YTL ücretle yaptırabilir ya da aşağıdaki yolla kendiniz virüsü temizleyebilirsiniz..

1. Telefonunuzdaki internet tarayıcıyı açın
2. F-Secure Mobile Anti-Virus adresine gidin ( F-Secure Mobile software )
3. " Downloads " bağlantısını tıklayıp telefonunuzun modelini seçin
4. Dosyayı indirip, "open after download"u seçin
5. F-Secure Mobile Anti-Virus programını kurun
6. Uygulamalar menusüne gidip Anti-virüsü çalıştırın,
7. Anti-virüsü aktif hale getirip , tüm dosyalarınızı taratın,
8. Aktif Commwarrior virüsünü yoketmek icin telefonunuzu kapatıp açın..

Cep telefonları, bilgisayar fonksiyonlarını almaya başladığından beri, bilgisayarlarda yaşadığımız sorunları cep telefonlarında da yaşamaya başladık. 2004 yılında görülen ilk Cabir adlı virüs’ten bu yana çıkan virüsler,cep telefonlarında kalıcı bir hasar vermedi.Ama her geçen gün etkisini arttırdı. Cep telefonu virüsleri Bluetooth uyumlu ve Symbian işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda daha kolay yayılabiliyor.

nokia format ,virüs temizleme
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
6 Nisan 2010       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Alıntı

Nokia Symbian Telefonlarda Format Atma

Sponsorlu Bağlantılar
Symbian lı telefonlarda "soft format" ve "hard format" olmak üzere 2 çeşit format vardır.
1-) Soft Format

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2-) Hard Format

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken Msn Star (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz, Ayrıca hafıza kartı şifrenizi unutursanız formattan sonra kullanamassınız..!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Cabire Virusünü Temizlemek
Cabire bluetooth üzerinden istemsiz olarak çoğalan bir virus programıdır. Bir telefona bulaştıktan sonra otomatik olarak yakınındaki telefonlara bluetooth ile gönderiyor.

Virüsün temizlenmesi

Telefonunuza fExplorer, Seleq yada Psiloc eFilemenager gibi dosya yöneticisi programı yükleyin. Sonra aşağıdaki dosyaları tek tek silin.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/FLO.MDL
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.RSC
C:/SYSTEMSYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.SIS
C:/SYSTEM/RECOGS/FLO.MDL
C:/SYSTEM/INSTALL/SCARIBE.SIS
bu dosyaları silin virüsten kurtulabilirsiniz .

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC dosyasını silemeyebilirsiniz digerlerini sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve daha sora son kalan CARIBE.RSC dosyasınıda silin. Eğer bu işlemleri yaptıkdan sonra telefonunuz normale dönmedi ise *#7370# yaparak telefonunuza soft format atın.

---------------------------------------------------------------------------------------

Telefonuma Nasıl Dosya Gönderebilirim..

Telefonunuza değişik metodlarla program,oyun,melodi,tema vs. gönderebilirsiniz. Bunlar;

1-Data kablosu vasıtasıyla..
2-Bluetooth cihazı ile.. ( Eski Modellerde Bulunmaz)
3-Kızılötesi cihazı ile.. ( Yeni Modellerde Bulunmaz )

Bunlardan en hızlı olanı Data kablosu ile dosya transferidir.. Bunda yapmanız gereken telefon ile bilgisayara usb den bağlanmak ve gerekiyorsa gerekli yazılımı yüklemek.. Bluetooth ile transfer de oldukça kolaydır fakat Data kablosu ile bağlanmaya göre çok daha yavaştır..Bağlanmak için bluetooth yazılımını bilgisayarınıza yuklemek cihazı bağlamak ve Bilgisayar ile telefonu eşleştirmek yeterlidir...Dosya gondermek için sağ tuş gönder bluetooth ile gonderi tıklatıp eşleşmeyi sağlamak yeterlidir... Kızılötesi ile dosya transferi de oldukça basittir.. Önce cihazın yazılımını yüklemek gereklidir... diğer işlemler bluetooth ile aynıdır.. Dosya gonderme işlemi bittikten sonra program,oyun ve temaların kurulumunu yapmalısınız..

-------------------------------------------------------------------------------------------------

CommWarrior Cep Telefonu Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Uzun süredir tüm Avrupa ülkelerinde yayılan CommWarrior cep telefonu virüsü bugünlerde Türkiye’ye de ulaştı. CommWarrior, telefondan telefona SMS ve Bluetooth yoluyla aktarılan virüslerden farklı olarak MMS ile de yayılabiliyor. Virüs, bulaştığı telefonun kart ve belleğindeki bütün bilgileri siliyor..
CommWarrior, size MMS, Bluetooh ya da SMS ile ulaştığında aktive olması için diğer Symbian virüslerinde olduğu gibi install için onay vermeniz gerekiyor. Virüs cep telefonlarının donanımına ciddi bir zarar vermese de kendini yaymaya çalışırken pil ve sistem kapasitesi yoğun biçimde tüketiyor. Telefonunuzun CommWarrior ile karşılaşmaması için önceden anti-virüs programı yüklemenizde yarar var. Virüsün bulaşması durumunda ise teknik serviste yaklaşık 10-20 YTL ücretle yaptırabilir ya da aşağıdaki yolla kendiniz virüsü temizleyebilirsiniz..

1. Telefonunuzdaki internet tarayıcıyı açın
2. F-Secure Mobile Anti-Virus adresine gidin ( F-Secure Mobile software )
3. " Downloads " bağlantısını tıklayıp telefonunuzun modelini seçin
4. Dosyayı indirip, "open after download"u seçin
5. F-Secure Mobile Anti-Virus programını kurun
6. Uygulamalar menusüne gidip Anti-virüsü çalıştırın,
7. Anti-virüsü aktif hale getirip , tüm dosyalarınızı taratın,
8. Aktif Commwarrior virüsünü yoketmek icin telefonunuzu kapatıp açın..

Cep telefonları, bilgisayar fonksiyonlarını almaya başladığından beri, bilgisayarlarda yaşadığımız sorunları cep telefonlarında da yaşamaya başladık. 2004 yılında görülen ilk Cabir adlı virüs’ten bu yana çıkan virüsler,cep telefonlarında kalıcı bir hasar vermedi.Ama her geçen gün etkisini arttırdı. Cep telefonu virüsleri Bluetooth uyumlu ve Symbian işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda daha kolay yayılabiliyor.

nokia format ,virüs temizleme
Sen sadece aynasin...
Princessa - avatarı
Princessa
Ziyaretçi
10 Mayıs 2011       Mesaj #3
Princessa - avatarı
Ziyaretçi
merhaba. benim telefonuma galiba virüs düşmüş. internetden olduğunu düşünüyorum. ama netden indirdiyim hangi içerekde oldugunu bilmiyorum. tel. olan arızalar da virüs olduğunu gösteriyo. bu arada da usbiyi onaylamıyo. yardım edermisiniz????
renega - avatarı
renega
Ziyaretçi
15 Eylül 2011       Mesaj #4
renega - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu sabah telefonumun hafıza kartından 1-2 müzik dinledim ve kapattım yaklaşık 2 saat sonra resimler bloke olmuş ve tüm dosyalar silinmiş durumdaydı, virüsten şüphelendim bilgisayara hafıza kartı yardımızla taramalar yaptım ama hiçbir programdan antirirüs sistemlerinden sonuç amaladım birde bu yetmezmiş gibi biçimlendirilmiyor bile..
usb virüs scanner programları ve antivirüs programları işimi görmedi.
ve hafıza kartını 2 gün önce almıştım..
işte fotoğraf:

Telefonumda virüs var nasıl temizlerim?
Karmaşık karakterli klasörler silinmiyor ve açılmıyor (açmaya kalkınca yukarıdaki hatayı veriyor)
ve birde bilinmeyen dosya var özelliklerine bakınca 0 Bayt ama üzerine gelince 3.41Gb yazıyor ki hafıza kartı 2 Gb Msn Sad Ve dosya uzantısı çok karmaşık)
sizin bildiğiniz biçimlendirme programı yada kilitli dosyalara girme programı varmı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cep tlfunundaki virüsleri silmek için proğram lazım

yardımlarınızı bekliyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Samsung B7330 OmniaPRO - Full phone specifications arkadaşlar telefonum bu virüs bulaştı sanırım ama bir türlü düzeltemıorum.yardımlaırnız için şimdiden teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben nokia c5-03 kullanıyorum.Telefonu bilgisayara bağladım ve sonra usb yi taktım.Usb de virüs vardı.Bu telefona geçmiş olabilir mi?Telefonda gezinirken galeriye girdim resimlere bakarken müzik dosyalarının orada olduğunu farkettim.Silmeye çalıştım ama silinmedi.Müzikleri sildim ama yine aynı oldu.Fabrika ayarlarına getirdim ama düzelmedi.Ne yapmam gerekir?? Şimdiden teşekkür ederim Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Ben nokia c5-03 kullanıyorum.Telefonu bilgisayara bağladım ve sonra usb yi taktım.Usb de virüs vardı.Bu telefona geçmiş olabilir mi?Telefonda gezinirken galeriye girdim resimlere bakarken müzik dosyalarının orada olduğunu farkettim.Silmeye çalıştım ama silinmedi.Müzikleri sildim ama yine aynı oldu.Fabrika ayarlarına getirdim ama düzelmedi.Ne yapmam gerekir?? Şimdiden teşekkür ederim Msn Happy

bnmde telefonum c5-03 ve bnmde aynı oldu bir şeyler ögrenirsen bana ulaşır mısın?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Telefonumda vırus var nasıl temizleyebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Nisan 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben google playdan gta cheat indirdim açtım baktım sadece gta sesleri var ve programı sildim..Ama müziklerime girdigimde gördüm ki 700 küsür Sound var ve hepsini tektek silemiyorum.Ve bunlar telefonumun agırlasmasına donup kalmasına sebep oluyor.Bunları nasıl silebilirim.?