PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > İnsan etkisiyle çevre nasıl değişir?
123 4
«Önceki KonuSonraki Konu»
DERUNİ10:44, 1 Haziran 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
insan etkissiyle çevrenin nasıl değiştiğni öğrenmek istiyorum daha iyi bilgi
İnsan ve çevre bir atasözü vardır bir insanın dili onu vezirde yapar, rezilde çevrede aynen öyle gelişi güzel davranışlar çevreyi rezil yapar fakat onu koruyup kullama ise onu vezir yapar yaşam ve gelecek için çevremizi vezir yapmak her insan için gerekli bir hazinedir
Cevap
Misafir19:04, 20 Temmuz 2011 
insanlar çevreyi değiştirmek istese ne gibi değişiliklerde bulunur ?
Cevap
Misafir16:10, 28 Aralık 2011 
ya ben çevrede insanların ne etlileri olduğunu öğrenmek istiyorum
Cevap
Misafir07:22, 17 Nisan 2012 
Çevrenin korunması, hem ekonomik büyümenin devamlılığı, hem de bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesinin arttırılması için bir zorunluluktur. Ancak doğal ve insan yapımı kaynaklar; büyüyen nüfus, kentleşme, devamlı gelişen tarım, taşımacılık ve enerji sektörleri kadar, iklim değişiklikleri, yerel, bölgesel ve küresel boyutta ısınma gibi faktörlerin de baskısı altındadır. Bu baskılarla karşı karşıya kalan Avrupa Birliği, devamlı ve sürdürülebilir bir büyümeyi temin ederken, çevrenin olumsuz etkilerini de azaltmaya çalışmaktadır. Avrupa Birliği’nin işbirliği anlayışını motive eden unsur da, ülkelerin, bölgelerin ve şehirlerin aynı çevresel problemlerle karşılaşmaları ve bu güçlüklerin ancak kritik bir kütleye ulaşılarak üstesinden gelinebileceğine olan inançtır. Bu işbirlikleri aynı zamanda, ortak planlamaları, birbirine bağlı ve iyileştirilebilir veri tabanlarının kullanımını, ortak indikatörlerin gelişimini, ortak metodolojilerin, birbirine uyumlu gözlem ve öngörü sistemlerinin tayin edilmesini geliştirecektir..
Cevap
Misafir12:19, 1 Mayıs 2012 
insanlar neden doğayı kirletir
Cevap
dilayda20:17, 6 Mayıs 2012 
yaa ama insan etkisiyle çevrenin nasıl değitiği yokkji zararlarını istyorum lütfenn =(
Cevap
_kelebek_22:02, 8 Mayıs 2012 
Emeğinize sağlık da çok uzun olmuş daha kısa ve öz yazdım :

1-insanlar çevreye plastik atar ve bu nedenle ozon tabakasının incelir
2-fabrika ve evlerin yapımı için ormanların yok edilir ve hava oldukça kirlenir.
3-insanların kullandığı arabalar sonucunda hava kirliliği yaşanır.
4-kızartma yağları lavaboya dökülür ve bu nedenle çevre ve insan sağlığı dengesini kaybeder.

İnsanlar para kazancı için fabrika barınmak için ev inşa ederler.Bu herkesin hakkıdır ama biz insanlar kendimizi hayvanlardan daha akıllı sanırız ama değiliz.[/U][/I][/U]
Cevap
emirhan yalçın20:21, 10 Mayıs 2012 
İnsanlar doğal çevreyi hangi yollarla değiştirmektedir?
Cevap
ocean9720:33, 10 Mayıs 2012 
Kardeşim bu konuda bir paylaşım var buyur;

İnsan etkisiyle çevre nasıl değişir?

hadi kolay gelsin
Cevap
Misafir18:43, 3 Nisan 2013 
1=insanların çevreye plastik atması ve bu nedenle ozon tabakasının incelmesi
2=fabrika ve evlerin yapımı için ormanların yok edilmesi
3=insanların kullandığı arabalar sonucu havanın kirlenmesi
4=kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi
Cevap