PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Dünya maketi nasıl yapılır?
123 45
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir17:45, 15 Ağustos 2011 
anlamadım neyden yapılır
Cevap
Misafir10:34, 23 Ekim 2011 
ya birisi dünya maketini nasıl yapabileceğimizi söylesim !!!
Cevap
Misafir13:35, 27 Ocak 2012 
arkadaşlar güneş dünya ayın maketini nasıl yapabilirim
Cevap
miva_avim13:56, 27 Ocak 2012 
İlk önce yuvarlak çizecek parçaları bulun.Sonra boyayın ve birirlerine yapıştırın.İsterseniz üstüne ülke adı da yazabilirsiniz.
Cevap
Misafir19:49, 27 Ocak 2012 
arkadaşlar ilk olarak dünyanın katmanlarını bi oyun hamuru rengiyle temsil edin mesela ozon tabakası kırmızı bunu gibi ilk en küçük yani en alttaki tabaki bi top şeklinde yapın ondan sonra sıradaki katmanı birinci katman içinde olmak üzere yuvarlak hale getirin ve katmanlar bitene kadar buna devam edin katmanlar bittikten sonra ise yeşil bi oyuun hamurunu dünya kıtalarında ki şekle göre kesin ailenizden yardım alabilirsiniz tabikide kıtaları yaptıktan sonra da kuzey kutpu güney kutbu diye alta beyaz renkle şekil erin ama bu şekil yuvarlak olmasın yuvarlağın biraz açılmış şekli olsun
Cevap
Misafir17:19, 9 Mart 2012 
Önce balonu şişir sonra balonun üzerini iple kapla vernikledikten sonra kurumasını bekle kuruduktan sonra balonu patlat ve vernigin etkisi ile sertleşen küre üzerini jilatin ile kapla ve sonra kıtaları yapıştır
Cevap
woltka100119:01, 9 Mart 2012 
Ay,Dünya,Güneş maketi yapan kız

Cevap
Misafir17:35, 14 Mart 2012 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya birisi dünya maketini nasıl yapabileceğimizi söylesim !!!
Bir kopuk karton 3adet ince sopa 3adeet farkli boylarda top kartonun uzerine dunya gunes ve ay uzakliklari gibi sopalari saplayin sopalarin ucunada dunya gunes ve ay i temsil eden toplari yerine gore saplayin isterseniz toplari dunya gunes ve ay gibi boyayabilirsiniz
Cevap
Misafir18:34, 20 Mart 2012 
Arkadaşlar,bende 5.sınıftayım benim yapmam gereken Dünya,Güneş ve Ay maketi.Nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok lütfen yardım edebilir misiniz ??
(Ayrıca 3 gün sonraya kadar )
Cevap
Misafir14:04, 24 Mart 2012 
arkadaşlar ben 4. sınıfa gidiyorum bir dünya maketi yapmam gerekiyor bana yardım edermisiniz? (pazartesiye yarın mesajı gönderin)
Cevap
123 45
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama