Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Sivil polislerin görevi nedir?

Gösterim: 17037 | Cevap: 10
  • sivil polis gorevleri
  • sivil polisin gorevleri
  • sivil polislerin gorevleri
Misafir
Cevaplanmamış   |    4 Mayıs 2010 20:27   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Sivil polislerin görevi nedir?

sivi polisslerin görevi nelerdir?
4 Mayıs 2010 23:09   |   Mesaj #2   |   
Valeria - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Amisos

7773
6.970 mesaj
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sivi polisslerin görevi nelerdir?

Sivil polis olarak görev yapmak birçok polis ve polis olmak istayan arkadaşların hayalini süslemekte ve sivil polislik hakında sürekli sorular almaktayız.
Bu sebepten ötürü sizlere bu konuda bir takım açıklamalarda bulanma gereği hissettik.sivil polislik nedir,ne iş yapar,nasıl çalışır gelin hep beraber inceleyelim.

Emniyet teşkilatımızın bir çok bölümünde görevleri gereği sival çalışan bir çok personal bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde,idari bürolarda,şube müdürlüklerinde sivil polislerimiz görev yapmaktadır.Bu birimlerden en gözdesi şüphesiz organize,narkotik,terör,güvenlik,bilişim ve mali şubedir.
Şubelere genelikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakla birlikte okullarda yılsonuna yakın seçmeler yapılarak bu birimlerde çalışılabilmektedir.
Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından tam donanımlı olması özelliklede şoförlüğünün olması ve yabancı dil, bilgisayar gibi bir takım bilgi ve
yeteneklere sahip olunması şartları alınmaktadır.
Ancak bilindiği üzre bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen har polis memuru arkadaşımız şubalara girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı ve kişisel özelliği bu yönde daha fazla olan arkadaşlarımız şanslarını arttırmaktadır.

Polisolmakistiyorum.com yönetimi olark sivil polis olmak isteyen arkadaşlarımızın bu yöndeki çalışmalarında başarılar diler.

polisgazetesi.
Misafir
16 Aralık 2010 13:57   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Sivil polis olarak görev yapmak birçok polis ve polis olmak istayan arkadaşların hayalini süslemekte ve sivil polislik hakında sürekli sorular almaktayız.
Bu sebepten ötürü sizlere bu konuda bir takım açıklamalarda bulanma gereği hissettik.sivil polislik nedir,ne iş yapar,nasıl çalışır gelin hep beraber inceleyelim.
Emniyet teşkilatımızın bir çok bölümünde görevleri gereği sival çalışan bir çok personal bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde,idari bürolarda,şube müdürlüklerinde sivil polislerimiz görev yapmaktadır.Bu birimlerden en gözdesi şüphesiz organize,narkotik,terör,güvenlik,bilişim ve mali şubedir.
Şubelere genelikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakla birlikte okullarda yılsonuna yakın seçmeler yapılarak bu birimlerde çalışılabilmektedir.
Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından tam donanımlı olması özelliklede şoförlüğünün olması ve yabancı dil, bilgisayar gibi bir takım bilgi ve
yeteneklere sahip olunması şartları alınmaktadır.
Ancak bilindiği üzre bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen har polis memuru arkadaşımız şubalara girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı ve kişisel özelliği bu yönde daha fazla olan arkadaşlarımız şanslarını arttırmaktadır.
Polisolmakistiyorum.com yönetimi olark sivil polis olmak isteyen arkadaşlarımızın bu yöndeki çalışmalarında başarılar diler.
OrginaL
16 Aralık 2010 14:34   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Suç mahalinde araştırma yapmak, takip etmek
Misafir
17 Nisan 2011 23:23   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
suçun işlenmesine engel olur
Misafir
20 Nisan 2011 16:21   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi

gjjk

sivil polislerin özellikleri nedir?
Misafir
15 Ağustos 2011 18:47   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
narkotik polisleri sadece uyuşturucumu bulurlar
Misafir
4 Eylül 2011 16:35   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
polislerin gercek gorevi nedir
Misafir
3 Aralık 2011 12:36   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi

polis

bence bnm polis kolejine gidiyorum sbs puanım 489 pan yaptım ve meslektede cok guru duyuyordum arkdaslar
Misafir
7 Ocak 2012 22:07   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
benm adım mehtap bende sivil polis olmak istiyorum şartları neler yazabilirmisiniz gelecekte seçmek istediğim meslek hakkında bilgi edinmek istiyorum da
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Sivil polislerin görevi nedir? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • sivil polis gorevleri
  • sivil polisin gorevleri
  • sivil polislerin gorevleri
Sivil toplum kuruluşu nedir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 61
Son Mesaj: 30 Mart 2015 17:58