Arama

Tırnak üzerinde oluşan siyah çizgi'nin nedeni nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Nisan 2014 Gösterim: 35.735 Cevap: 5
perdane - avatarı
perdane
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #1
perdane - avatarı
Ziyaretçi
oğlum 7 yaşında sol işaret parmaktaki tırnakta siyah bir çizgi vardı.şimdi aynıtırnağın kenaındada siyahlık oluştu.acaba nedir.ilk çizgi yaklaşık 2 yıldır vardı.herhangi bir acı yok
EN İYİ CEVABI Eschschaltzia verdi
siyah (veya siyaha yakın) leke sınırlı bir alanı tutuyorsa, ilk önce tırnak altı kanamaları akla gelir. Fakat aynı zamanda 'Melanoma' adlı çok tehlikeli bir Kanser türünün de habercisi olabilir. Leke, tırnakla beraber ileri gidiyorsa kanamadır. Boyuna çizgiler halindeki siyah lekeler, sıklıkla ilaçlara bağlı görülür. Fakat tırnak altındaki bir ben veya 'Melanoma'nın belirtisi de olabilir.
Tırnak uçlarındaki küçük, siyah çizgiler ise yüzeysel kanamalara bağlıdır. En çok zedelenmelerle oluşur. Bunun yanısıra sedef hastalığı ve başka bazı hastalıklarda da görülebilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Doktora başvurmanız,sizin ve çocuğunuz için en doğru karar olacaktır..Lütfen en yakın sağlık kuruluşuna danışınız.
Eschschaltzia - avatarı
Eschschaltzia
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2010       Mesaj #2
Eschschaltzia - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
siyah (veya siyaha yakın) leke sınırlı bir alanı tutuyorsa, ilk önce tırnak altı kanamaları akla gelir. Fakat aynı zamanda 'Melanoma' adlı çok tehlikeli bir Kanser türünün de habercisi olabilir. Leke, tırnakla beraber ileri gidiyorsa kanamadır. Boyuna çizgiler halindeki siyah lekeler, sıklıkla ilaçlara bağlı görülür. Fakat tırnak altındaki bir ben veya 'Melanoma'nın belirtisi de olabilir.
Tırnak uçlarındaki küçük, siyah çizgiler ise yüzeysel kanamalara bağlıdır. En çok zedelenmelerle oluşur. Bunun yanısıra sedef hastalığı ve başka bazı hastalıklarda da görülebilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Doktora başvurmanız,sizin ve çocuğunuz için en doğru karar olacaktır..Lütfen en yakın sağlık kuruluşuna danışınız.
Beni devirmek çok kolaysa tarihinden adımı sil
AysegulB - avatarı
AysegulB
Ziyaretçi
11 Ağustos 2010       Mesaj #3
AysegulB - avatarı
Ziyaretçi
Sayın Perdane, benim oğlum da da işaret parmağında ince koyu kahve gibi birçizgi var , siz doktora gittinizmi merak ettim bend egötüreceğim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu hastalığın belirtisinin bu olduğuna emin misiniz?
eLifqq - avatarı
eLifqq
Ziyaretçi
25 Temmuz 2013       Mesaj #5
eLifqq - avatarı
Ziyaretçi
Aynı şey bende de var sağ ve sol parmaklarımın işaret parmaklarında siyah bir çizgi var. Tırnaklarımı yedikten sonra oldu. Ama diğerlerinde yok böyle bir şey. Sol işaret parmağımdaki tırnağım dibinden hep oyuluyo. Yardımcı olabilir misiniz ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2014       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 yasında oğlumda orta parmagındaki tırnakta siyah çizgi var bunun sebebi nedir doktora götürmem gerekmi yaklaşık 1 seneden beri tırnakla berbere uzuyoruz