Arama

Basit deneme yazıları örnekleri verir misiniz?

Güncelleme: 9 Aralık 2013 Gösterim: 42.823 Cevap: 23
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen Rica EdiyoRm BuLun Çok aciL Msn Wink
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Lütfen Rica EdiyoRm BuLun Çok aciL Msn Wink

örnek..
Eda’m ın ödevini yaparken hazırladığım bir deneme yazısı. Biraz hüzün biraz örnekleme biraz alıntılar içeriyor. Saat gecenin bir buçuğu. Bu kadar olabildi.
Sponsorlu Bağlantılar

Bir ikilidir ağlamak ve gülmek. Ağlamak, sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık, güçsüzlük demek değildir bence. Gariptir belki… Ama ben ne zaman ağlayan birini görsem, içim gerçekten acısa dahi bir miktar da sevinirim. Çünkü üzülmeyi becerebilen bir kişi, sevmeyi de bir o kadar iyi becerebilir. Çünkü, ağlayabilen bir insan gülmenin o mükemmel kıymetini belki de daha iyi anlıyabilir.
Bilirim ki, ağlayan bir kişinin kalbi henüz nasır tutmamıştır. Yüreği katılaşmamış, duyguları bitmemiştir. Hani derler ya, “Kalp ağlamazsa göz yaşı da akmaz…” İşte böyle bir şey… Sevindiğinizde, mutluluktan uçacak olduğunuzda nasıl kahkahalar atarsınız ya! Üzüldüğünüzde de dökülen gözyaşları bir o kadar değerlidir. Sinirli ve kibirli olduğumuzda, öfke ve intikam duygusu dolacağımıza, kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözlerimizle ağlama olgusu yerine getirmek belki de en iyisidir. Belki hakikati değiştirmez, ama… Kalbinizin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.
Ağlayan bir kişi gördüğünüzde, ona samimi birkaç söz, birkaç dokunuş ya da uzatılan bir mendil ona yapılacak en büyük destektir. Bunlar, bin türlü sözcük, davranıştan belki de daha önemli, daha kıymetlidir..
Bence, ağlamak insanın insan olmasını gerektirdiklerinden biridir.
Ve… Ağlamakla gülmek olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende bulunan diğer zıtlıklar gibi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eda’m ın ödevini yaparken hazırladığım bir deneme yazısı. Biraz hüzün biraz örnekleme biraz alıntılar içeriyor. Saat gecenin bir buçuğu. Bu kadar olabildi.

Bir ikilidir ağlamak ve gülmek. Ağlamak, sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık, güçsüzlük demek değildir bence. Gariptir belki… Ama ben ne zaman ağlayan birini görsem, içim gerçekten acısa dahi bir miktar da sevinirim. Çünkü üzülmeyi becerebilen bir kişi, sevmeyi de bir o kadar iyi becerebilir. Çünkü, ağlayabilen bir insan gülmenin o mükemmel kıymetini belki de daha iyi anlıyabilir.
Bilirim ki, ağlayan bir kişinin kalbi henüz nasır tutmamıştır. Yüreği katılaşmamış, duyguları bitmemiştir. Hani derler ya, “Kalp ağlamazsa göz yaşı da akmaz…” İşte böyle bir şey… Sevindiğinizde, mutluluktan uçacak olduğunuzda nasıl kahkahalar atarsınız ya! Üzüldüğünüzde de dökülen gözyaşları bir o kadar değerlidir. Sinirli ve kibirli olduğumuzda, öfke ve intikam duygusu dolacağımıza, kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözlerimizle ağlama olgusu yerine getirmek belki de en iyisidir. Belki hakikati değiştirmez, ama… Kalbinizin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.
Ağlayan bir kişi gördüğünüzde, ona samimi birkaç söz, birkaç dokunuş ya da uzatılan bir mendil ona yapılacak en büyük destektir. Bunlar, bin türlü sözcük, davranıştan belki de daha önemli, daha kıymetlidir..
Ve… Ağlamakla gülmek olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende bulunan diğer zıtlıklar gibi.

Kaynak: Basit deneme yazıları örnekleri verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğitim Hakkı Kimseden Engellemez ile ilgili DENEME yazısı?
Son düzenleyen Efulim; 20 Eylül 2011 14:34 Sebep: msj içeriği
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
örnek..

Ve… Ağlamakla gülmek olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende bulunan diğer zıtlıklar gibi. ve söylemek...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar çok daha kısa olabilir mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben lise son sınıf ögrencisiyim yarın sınavım var ve hoca bizden öss sınavına giricez diye onunla ilgili heyecanımızı hissettiklerimizi konu alan bi deneme hazırlayıp bunu sınav kagıdına dökmemizi istedi lütfen bana yardımcı olurmusunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen rica ediyorum buln cok acil eğitim ve ögretimle ilgili
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen ben de öyle bir deneme istiyorum eğitim öğretim ile ilgili
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben egitim-öğretimle bir deneme yazısı istiyorumMsn Happy)))))