Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Daire bir çokgen midir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Mayıs 2010 (20:04) tarihinde açılmıştır.
8879 kez görüntülenmiş, 10 cevap yazılmış ve son mesaj 21 Mart 2013 (18:45) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 11 Mayıs 2010, 20:04

Daire bir çokgen midir?

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
[QUOTE]daire bir cokgen midir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum[/QUO
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

[QUOTE=Misafir;1774454]
Alıntı:
daire bir cokgen midir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum[/QUO
Bir daire, tabanları nokta haline gelmiş düzgün bir çokgen demektir. Çokgenlerin yüzölçümlerini bulmak için, her çokgenin yükseldiğini tabanı ile çarpıp ikiye bölmemiz, çıkan sayıyı da, çokgen sayısı ile çarpmamız gerekti.

Bir dairede, çokgenlerin yüksekliği yarıçap »tabanlarının toplamı da çember olduğuna göre, bir dairenin alanı, çemberin yarıçapla çarpımının ikiye bölünmesine eşit oluyor demektir. Bunu formül şeklinde yazalım: Dairenin alanı =çember x yarıçap
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 11 Mayıs 2010, 20:31

Daire bir çokgen midir?

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
[QUOTE=Misafir;1774454]
Alıntı:
Bir daire, tabanları nokta haline gelmiş düzgün bir çokgen demektir. Çokgenlerin yüzölçümlerini bulmak için, her çokgenin yükseldiğini tabanı ile çarpıp ikiye bölmemiz, çıkan sayıyı da, çokgen sayısı ile çarpmamız gerekti.

Bir dairede, çokgenlerin yüksekliği yarıçap »tabanlarının toplamı da çember olduğuna göre, bir dairenin alanı, çemberin yarıçapla çarpımının ikiye bölünmesine eşit oluyor demektir. Bunu formül şeklinde yazalım: Dairenin alanı =çember x yarıçap
Rapor Et
Eski 28 Mayıs 2011, 13:59

Daire bir çokgen midir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yani daire bir çokgendir değil mi?
Rapor Et
Eski 26 Kasım 2011, 11:28

Daire bir çokgen midir?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hayır,daire bir düzgün çokgendir.
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2012, 14:19

Cvp: Daire bir çokgen midir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anlamadım ödevim yarına düzgün yazın nolur sunuz şimdi çokgen mi değil mi yok sa düzgün çokgen mi ??? 5. sınıf sorusu mu şimdi bu ya (((
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2012, 15:10

#6 (link)
zeka09
Ziyaretçi
zeka09 - avatarı

Kaynak: Daire bir çokgen midir?
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2012, 21:28

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

yani daire bir çokgendir değil mi?
Evet sanırım bir çokgen ama gende düzgün çokgen yazın...
Rapor Et
Eski 23 Ocak 2013, 19:44

benim araştırmam

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben matemetik dersinde bir çokgenin iç açısını hesaplamayı öğrendim ve bunu 1.000.000.000 genin üzeründe denedim ne oldu dersiniz bakın nasıl hesaplanıyor (n-2)x180/n
n = çemberin köşe sayısı 1.000.000.000 ın üstüne yapalım (1.000.000.000-2)x180/2 = 179,99999964 sizce bu bir çokgenin bir iç açısı olabilirmi bir bütünler açı 180 derecedir 180 dereceyi herkes bilir dün düz ____ bunun gibi 179,99999964 180 e çok yakın gerisini siz düşünün bu çok büyük bir çemberdir benim düşüncem
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2013, 12:40

Daire bir çokgen midir?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Çember ve daire bir çokgen değildir.
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2013, 13:05

Daire bir çokgen midir?

#10 (link)
Moderatör
_EKSELANS_ - avatarı
[QUOTE=Misafir;1774454]
Alıntı:
daire bir çokgen değildir.çokgenler ikişerli doğruların birbirleriyle kesişmesiyle oluşur,oluşturdukları kenar sayılarıyla isimlendirilir.daire ise sonsuz tek bir doğrudan oluşmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.187 saniyede (72.56% PHP - 27.44% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 07:25
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi