Arama

Laptop beyaz ekran sorunu nedir, nasıl çözümlenir?

Güncelleme: 25 Aralık 2015 Gösterim: 39.335 Cevap: 13
xXx_ZeRoMaN_xXx - avatarı
xXx_ZeRoMaN_xXx
Ziyaretçi
13 Mayıs 2010       Mesaj #1
xXx_ZeRoMaN_xXx - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben DATRON Aero TW7 laptop kullanıom çok sağlamdı ve hiçbir arızası yoktu brgün oyun oynarken ekran bembeyaz olduuu ve bidaha hiç açlmadı bilgisayarı resetlediimde yine aynı sorun oluo ben fn f3 yaptmmı açılıooo bunun sorunu nedirr bütün parçaları deiştim işlemci, ekran, ekran kartı, anakart, power girişi, pil herşeyama yine aynı sorun devam ediyoorrrr bana bi yardımcı olursanız sewnrmm

Sponsorlu Bağlantılar
Don't Know Baby
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bilgisayar ekranı durupdururken sarardı mavileşti bianda ekran dondu acıp kapttıgımda ekran gri beyaz oldu sorun ne bilen var mı ?
Sponsorlu Bağlantılar
clev - avatarı
clev
Ziyaretçi
13 Ağustos 2011       Mesaj #3
clev - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba bende Asus f3s serisinden bır laptop var.Geçen gün laptop u açtıkdan sonra açılış sesi geldı görüntü gelmedi.Beyaz bir ekran belirdi.Biraz bekledikten sonra ise ekranın yarısı gri rengine döndü.yaklaşık 30 sn bu durumda kaldıkdan sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıp tekrar açıldı.Bu işlem sürekli tekrar ediyor.Acaba sorun ne arkadaşlar?Yardımcı olursanız sevinirim..

PC:ASUS - F3S

RAM:2 GB DDR2-667 (333Mhz)

HDD:120GB (5400 / SATA) VGA:nVidia 945GM 256MB

OPTİC:8xDVD+RW

LCD:15.4 WXGA Glare / Shine (1280x800)

resımler
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
chateaobriande - avatarı
chateaobriande
VIP VIP Üye
13 Ağustos 2011       Mesaj #4
chateaobriande - avatarı
VIP VIP Üye
Bu modellerde genellikle invertör arızası meyda gelir. Onun dışında;

Ekran könnektörlerindeki temassızlık, aşırı ısınma, uyumsuz donanım, lehim kopması ve aşırı tozlanma başlıca nedenleri olabilir.
Harici monitöre takıp görüntü almayı deneyebilirsiniz.
Görüntü alırsanız bios güncelleme ve hardware test ile sorunun kaynağını öğrenebilirsiz.
Parçalayıp ekran könnektörlerini kontrol edebilirsiniz.
Fly High
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bendede aynı sorun var bilgisayarı başka bir monitöre bağladım bilgisayarı açtığım zaman hemen fn f8 tuşuna basınca laptobun mönitörü kapanıyor diğer monitör açılıyor bilgisayara ekran kartının sürücüsünü yüklediğim zaman yeniden başlatıyorum bilgisayar hata veriyor bu sorunun nedeni ekran kartı olabileceğini düşünüyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar bendede asus f3sc laptop vardı ve bu serilerde takılı olan nvidia grafik kartlarında sorun varmış. nette epey araştırdım. çok fantastik çözüm yolları denedim şimdi anlatıcam inanmıcaksınız. ama biraz araştıran bilir. öncelikle anakartı fırına verdim 10 dk Msn Happy evet ciddiyim. sadece grafik işlemcisi açıkta kalacak şekilde folyo ile sarıp fırında 10 dk yüksek ısıda tutuyorsunuz. ama mikrodalga fırın olmalıydı o yüzden işe yaramadı önce. mantığına gelince aslında olay şu: grafik işlemcisi yüksek ısıdan dolayı altındaki lehimleri eriyor kopuyor yada yandakine bütünleşip haliyle kafayı yiyor görüntü. fakat yüksek ısıda o lehimler eriyip tekrar normal hale dönebiliyor. bunu yaparken işlemcinin yere paralel olması lazımki düzgün yerleşsin. dediğim gibi bu yöntem yüksek ısı veremediğim için yaramadı. sonra aklıma başka bir yöntem geldi o da grafik işlemcisini fansız çalıştırmak! evet bu daha mantıklı çünkü zaten fanlı halde vardığı bir yüksek ısıdan lehimler bozulmuşsa, tekrar bir yüksek ısıya maruz kalması o lehimleri oturtabilirdi. hemen fanı söktüm (dikkat sadece grafik işlemcisinin fanını) ardından bilgisayarı açtım normal windows ekranı falan gelene kadar kullandım. geliyor tabi ama tam belli olmuyor, malum ekran beyazlı falan.. bir kaç dakika sonra işlemci cayır cayır yanmaya başladı ve laptopu kapattım. sonra soğumasını bekledim fanı taktım ve açtım. ta daaa! çalıştı. extreme yöntemler denemek isteyenler buyursun. iyi günler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyiki ekran kartı chipini yakmamışsın ama yaptığın çok tehlikeli. sakıncasına gelince aslında senin ısıtman gereken yer lehimler olmalıyken sen chipin ısınması sağlayıp zaten temas etmeyen bir bağlantının temasına uğraşıp başarmışsın tebriklerMsn Happy.tavsiyem şudur ayni şey benim bigisiyrımın ekran kartını görmemesiyle oldu ve anakartı yerinden çıkarttim ve ekran kartı chipinin olduğu bölge yi yani ayaklarını hava üflemeli entegre sökme aleti ile ısıttım. ve sonuç çalışıyor.Fırında pişirmekte bence doğru bir yöntemdir. fakat ısıtıcı rezistanslar ısındıtan sonra bekleme süresi kesinlikle pembeleşinceye kadar olmamalıdır. ortalama 2-3-4 dakika gibi kontrol altında tutulan bir süre kadar olmalıdır. yoksa soket konnektörlerindeki plastikler yok olabilir.

tamamen tavsiye niteliğindedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben casper pc kullanıyorum yaklaşık 1 senedir laptopumda ekran beyazlıyor beyaz derken karıncalanmaya benr bişey oluyo ekran beyazı gıdıp gıdıp gelıyo durmadan kapagı felan oynatınca geçıyo ama çok sık oluyo beyaz çızgıler felan gelıyo ne öneririsiniz acaba ekran kartındamı bir problem var ekran kartı setupunu da görmğyo yüklerken
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bendede ekran beyazlıyor. ilk defa dün oldu. neyden kaynaklandığını bilmiyorum.
ısıtmak falan öyle şeylere cesaret edemem Msn Happy
ne yapacağım onuda bilmiyorumMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim bilgisayarımın adı HP Pavılion dv6000 sorunu bilgisayarı açtığımda beyaz bir ekran çıkıyor bilgisayarın açılma sesi felan geliyor ama ekran yok bunun nedeni ne olabilir lütfen biri söylesin ne yapmalıyız..