Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kızılay'ın yaptığı etkinlikler nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 20 Mayıs 2010 (18:24) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
35128 kez görüntülenmiş, 20 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Nisan 2014 (19:32) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.68  |  Oy Veren: 31      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 20 Mayıs 2010, 18:24

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya bana acil kızılayın yaptıgı etkinlikler lazım acillll
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

HİZMETLERİ

Savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayırım gözetmeden yardım etme arzusundan doğan Kızılay, taraf olduğumuz bütün savaşlarda bu doğrultuda çok başarılı hizmetler vermiştir. Cephe gerisinde kurduğu seyyar ve sabit hastaneler, hasta taşıma servisleri, donattığı hastane gemileri ve yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hastabakıcılar aracılığıyla savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan onbinlerce Mehmetçik’in dost ve düşman askerinin bakım ve tedavisine yardımcı olmuş, Türk olsun, düşman olsun savaş esirlerine gereken insancıl yardımları yapmış, savaştan etkilenen sivil halkın bakımı ve korunması için çaba göstermiş, ülkemizde, sağlık ve sosyal yardım alanlarında birçok hizmete öncülük etmiş ve uluslararası insancıl yardım faaliyetlerine de katılmıştır.

Kızılay etkin bir şekilde katıldığı Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve Cumhuriyet’in ilanından sonra ülkemizin içinde bulunduğu pek çok sorunun çözümü için bütün imkanlarını seferber etmiştir.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, art arda girdiği savaşlardan yorgun düşmüş ulusumuz, açlık, kuraklık ve salgın hastalıklarla karşı karşıyaydı. Kızılay bir yandan bu sorunlarla uğraşırken, diğer yandan da esir ve göçmenlerin giyecek, yiyecek, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamış, imkanları oranında da meydana gelen afetlerin yaralarını sarmaya çalışmıştır.

Mevcut sorunların yanı sıra hızla gelişen ve değişen toplumumuzda, doğal olarak yeni istek ve ihtiyaçlar da belirmeye başlamıştı. Kızılay bu gelişmelerin gerisinde kalmamış, sağlık ve sosyal alanlardaki sorunların çözümü doğrultusunda amaçların ufkunu ve faaliyet alanlarını sürekli genişletmiştir.

Türk Kızılayı’nın zamanla yöneldiği faaliyet ve hizmet alanları şunlardır:
1. Afete Hazırlık ve Müdahale
Savaş durumunda
Doğal afetlerde
Olağan dönemlerde
2. Nakdi ve ayni yardım hizmetleri
3. Sağlık ve Sosyal Yardım Hizmetleri
Tıp Merkezleri
Psiko-Sosyal destek hizmetleri
İlk yardım kursları
4. Gençlik ve Gönüllülük hizmetleri
Gençlik kampları
Burslar
Yurtlar
Gönüllülük hizmetleri
5. Kan Hizmetleri
6. Uluslararası İlişkiler

Kızılay’ın amacı;
Savaşta felakete uğrayanları koruyan 12 Ağustos 1949 tarihli Cenevre Sözleşmeleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin taraf bulunduğu uluslararası anlaşmaların kendisine yüklediği hizmetleri görmek, bunların yerine getirilmesine yardımcı olmak,

Barışta yurt içinde ve yurt dışında vukua gelen her türlü afet ve felaketlere karşı Tüzük dahilinde üzerine düşen hizmetleri yerine getirmek,
İnsaniyetçi hukuk ilkelerine bağlı kalmak, sağlık ve sosyal dayanışmayı desteklemek, sosyal refahın geliştirilmesine yardımcı olmak,
Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla amaç ve işbirliği yapmaktır.

KIZILAY’IN GÖREVLERİ
Kızılay, savaşta ve barışta amacının gerektirdiği hizmetlerle kanunların yüklediği görevleri yapar.

Savaşta veya hükümetin ilan ettiği olağanüstü hallerde;

Kızılay, hükümetin gösterdiği lüzum ve ihtiyaca göre cephede ve cephe gerisinde Türk Milleti ve Silahlı Kuvvetlerine amacına uygun yardımlarda bulunur.

Savaş görevlerini yerine getirecek araç ve gereçlerle ilaçları sürekli kontrol altında bulundurur, bozulma ve eksilmeye mahal bırakmadan gerekenleri elden çıkarır, yerine tazelerini, yenilerini koymak suretiyle stok seviyesini korumaya çalışır,

Silahlı Kuvvetlerle bağlantı kurmak ve işbirliği sağlamak için gerektiği kadar Genel Merkez Kurulu Üyesini veya duruma göre Genel Merkez Kurulu’nun atayacağı diğer görevlileri Silahlı Kuvvetler yanına delege olarak gönderir,
Silahlı Kuvvetlerde görülecek bulaşıcı hastalıklara karşı açılacak mücadeleye katılır,

Türk, dost ve düşman savaş tutsakları ile göz altına alınanların ve mültecilerin değiştirilmesine ve aileleriyle haberleşmelerine, bunlara para ve eşya ulaştırılmasını sağlamaya aracılık eder, bunun için gerekli araştırma ve haberleşme örgütünü kurar,

Tehlikeli bölgelerde bulunan çocukların ve korunmaları gerekenlerin hükümetin göstereceği yerlere taşınmalarına ve yerleştirmelerine yardım eder,
Hükümetin isteği üzerine göstereceği yerlerde hastaneler açar.

Barışta;
Hemşireler, gönüllü hemşireler ve hasta bakıcılar, ilk yardım ve acil bakım, laboratuvar, radyoloji ve gereksinim duyulacak diğer branşlarda sağlık meslek elemanı yetiştirir. Dispanserler, sağlık merkezleri ve hastaneler, amaçlarına uygun eğitim öğretim merkez ve kurumları, rehabilitasyon merkezleri açar ve yönetir.

Kan yardımı ile kan türevlerini sağlayacak teşkilatı kurar, yönetir ve teşkilatın yurt düzeyinde gelişmesi için gereken önlemleri alır.
Salgın hastalıklara, halk sağlığını ilgilendiren benzer afetlere ve çocuk ölümlerine karşı mücadeleye katılır ve yardım eder.
Barışta ve savaşta görevlerini yerine getirebilmek için gereken araç ve gereçleri hazırlar.

Yoksullara yardımda bulunur.
Muhtaç hastalara tedavi yardımı yapar; güçsüz ve fiziksel özürlülere noksan veya arızalı organlarının fonksiyonlarını tamamlayıcı, destekleyici veya rehabilite edici nitelikte araç temin etmeye çalışır.

Yangın, yer sarsıntısı, su baskını, kuraklık, kıtlık, topluca veya savaş dolayısıyla göçler ve benzeri olaylarda gerekli yardımlarda bulunur.

Kurtarıcı ve ilk yardımcılar yetiştirir, gerekli kadroları teşkil eden ekipler kurar, her türlü araç-gereç ve donanımları hazır bulundurur ve bunların çalışma şekillerini yönetmelikle belirler.

Kızılay gönüllü örgütünü kurar.
Sivil savunma planlamasına ve eğitimine yardım eder.
Kızılay’ın tekel ve imtiyazında bulunan maddeleri, kamu yararına uygun bir anlayışla hazırlanacak yönetmelikler uyarınca, ticari bir kuruluş gibi işletir.
Türk Medeni Kanunu’na göre gerçek ve tüzel kişiler tarafından Kızılay eliyle kurulmak istenilen vakıf ve tesisleri kabul eder ve işletir.
Kızılay’ın amacına uygun hükümet karar ve isteklerini yerine getirir.

Uluslararası yardımlaşmalarda;
Kızılay, Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşların afet, felaket ve acil yardım çalışmalarına katılır. Ekipler gönderir, acil yardım malzemesi ve para yardımlarında bulunur.

Savaşta ve barışta Uluslar arası Kızılhaç Komitesiyle, Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla ortak çalışmalara katılır ve bunlara temsilci gönderir. Onların temsilcilerini kabul eder, yabancı heyetlerin sivil ve askeri makamlarla olan ilişkilerini kolaylaştırır.
Rapor Et
Eski 20 Mayıs 2010, 18:44

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kızılay evi olmayan ve depremde evi yıkılan kişilere yardım eder
Rapor Et
Eski 20 Mayıs 2010, 18:45

#3 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

HİZMETLERİ

Savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayırım gözetmeden yardım etme arzusundan doğan Kızılay, taraf olduğumuz bütün savaşlarda bu doğrultuda çok başarılı hizmetler vermiştir. Cephe gerisinde kurduğu seyyar ve sabit hastaneler, hasta taşıma servisleri, donattığı hastane gemileri ve yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hastabakıcılar aracılığıyla savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan onbinlerce Mehmetçik’in dost ve düşman askerinin bakım ve tedavisine yardımcı olmuş, Türk olsun, düşman olsun savaş esirlerine gereken insancıl yardımları yapmış, savaştan etkilenen sivil halkın bakımı ve korunması için çaba göstermiş, ülkemizde, sağlık ve sosyal yardım alanlarında birçok hizmete öncülük etmiş ve uluslararası insancıl yardım faaliyetlerine de katılmıştır.

Kızılay etkin bir şekilde katıldığı Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve Cumhuriyet’in ilanından sonra ülkemizin içinde bulunduğu pek çok sorunun çözümü için bütün imkanlarını seferber etmiştir.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında, art arda girdiği savaşlardan yorgun düşmüş ulusumuz, açlık, kuraklık ve salgın hastalıklarla karşı karşıyaydı. Kızılay bir yandan bu sorunlarla uğraşırken, diğer yandan da esir ve göçmenlerin giyecek, yiyecek, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamış, imkanları oranında da meydana gelen afetlerin yaralarını sarmaya çalışmıştır.

Mevcut sorunların yanı sıra hızla gelişen ve değişen toplumumuzda, doğal olarak yeni istek ve ihtiyaçlar da belirmeye başlamıştı. Kızılay bu gelişmelerin gerisinde kalmamış, sağlık ve sosyal alanlardaki sorunların çözümü doğrultusunda amaçların ufkunu ve faaliyet alanlarını sürekli genişletmiştir.

Savaş durumunda
Doğal afetlerde
Olağan dönemlerde
Tıp Merkezleri
İlk yardım kursları
Gençlik kampları
Burslar
Yurtlar
Gönüllülük hizmetleri
5. Kan Hizmetleri

Kızılay’ın amacı;
Savaşta felakete uğrayanları koruyan 12 Ağustos 1949 tarihli Cenevre Sözleşmeleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin taraf bulunduğu uluslararası anlaşmaların kendisine yüklediği hizmetleri görmek, bunların yerine getirilmesine yardımcı olmak,

Barışta yurt içinde ve yurt dışında vukua gelen her türlü afet ve felaketlere karşı Tüzük dahilinde üzerine düşen hizmetleri yerine getirmek,
İnsaniyetçi hukuk ilkelerine bağlı kalmak, sağlık ve sosyal dayanışmayı desteklemek, sosyal refahın geliştirilmesine yardımcı olmak,
Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla amaç ve işbirliği yapmaktır.

KIZILAY’IN GÖREVLERİ
Kızılay, savaşta ve barışta amacının gerektirdiği hizmetlerle kanunların yüklediği görevleri yapar.

Kızılay, hükümetin gösterdiği lüzum ve ihtiyaca göre cephede ve cephe gerisinde Türk Milleti ve Silahlı Kuvvetlerine amacına uygun yardımlarda bulunur.

Savaş görevlerini yerine getirecek araç ve gereçlerle ilaçları sürekli kontrol altında bulundurur, bozulma ve eksilmeye mahal bırakmadan gerekenleri elden çıkarır, yerine tazelerini, yenilerini koymak suretiyle stok seviyesini korumaya çalışır,

Silahlı Kuvvetlerle bağlantı kurmak ve işbirliği sağlamak için gerektiği kadar Genel Merkez Kurulu Üyesini veya duruma göre Genel Merkez Kurulu’nun atayacağı diğer görevlileri Silahlı Kuvvetler yanına delege olarak gönderir,
Silahlı Kuvvetlerde görülecek bulaşıcı hastalıklara karşı açılacak mücadeleye katılır,

Türk, dost ve düşman savaş tutsakları ile göz altına alınanların ve mültecilerin değiştirilmesine ve aileleriyle haberleşmelerine, bunlara para ve eşya ulaştırılmasını sağlamaya aracılık eder, bunun için gerekli araştırma ve haberleşme örgütünü kurar,

Tehlikeli bölgelerde bulunan çocukların ve korunmaları gerekenlerin hükümetin göstereceği yerlere taşınmalarına ve yerleştirmelerine yardım eder,

Barışta;
Hemşireler, gönüllü hemşireler ve hasta bakıcılar, ilk yardım ve acil bakım, laboratuvar, radyoloji ve gereksinim duyulacak diğer branşlarda sağlık meslek elemanı yetiştirir. Dispanserler, sağlık merkezleri ve hastaneler, amaçlarına uygun eğitim öğretim merkez ve kurumları, rehabilitasyon merkezleri açar ve yönetir.

Kan yardımı ile kan türevlerini sağlayacak teşkilatı kurar, yönetir ve teşkilatın yurt düzeyinde gelişmesi için gereken önlemleri alır.
Salgın hastalıklara, halk sağlığını ilgilendiren benzer afetlere ve çocuk ölümlerine karşı mücadeleye katılır ve yardım eder.
Barışta ve savaşta görevlerini yerine getirebilmek için gereken araç ve gereçleri hazırlar.

Muhtaç hastalara tedavi yardımı yapar; güçsüz ve fiziksel özürlülere noksan veya arızalı organlarının fonksiyonlarını tamamlayıcı, destekleyici veya rehabilite edici nitelikte araç temin etmeye çalışır.

Yangın, yer sarsıntısı, su baskını, kuraklık, kıtlık, topluca veya savaş dolayısıyla göçler ve benzeri olaylarda gerekli yardımlarda bulunur.

Kurtarıcı ve ilk yardımcılar yetiştirir, gerekli kadroları teşkil eden ekipler kurar, her türlü araç-gereç ve donanımları hazır bulundurur ve bunların çalışma şekillerini yönetmelikle belirler.

Kızılay’ın tekel ve imtiyazında bulunan maddeleri, kamu yararına uygun bir anlayışla hazırlanacak yönetmelikler uyarınca, ticari bir kuruluş gibi işletir.
Türk Medeni Kanunu’na göre gerçek ve tüzel kişiler tarafından Kızılay eliyle kurulmak istenilen vakıf ve tesisleri kabul eder ve işletir.

Kızılay, Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşların afet, felaket ve acil yardım çalışmalarına katılır. Ekipler gönderir, acil yardım malzemesi ve para yardımlarında bulunur.

Savaşta ve barışta Uluslar arası Kızılhaç Komitesiyle, Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla ortak çalışmalara katılır ve bunlara temsilci gönderir. Onların temsilcilerini kabul eder, yabancı heyetlerin sivil ve askeri makamlarla olan ilişkilerini kolaylaştırır.
Rapor Et
Eski 9 Aralık 2010, 22:30

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kızılayın Etkinliklerini Daha İyi Açar Mısınız ?
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2011, 18:43

kızılayın görevlerı

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
kizilayin faaliyetleri nelerdir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Kızılay,
hükümetin gösterdiği lüzum ve ihtiyaca göre cephede ve cephe gerisinde
Türk Milleti ve Silahlı Kuvvetlerine amacına uygun yardımlarda bulunur.

Savaş görevlerini yerine getirecek araç ve gereçlerle ilaçları
sürekli kontrol altında bulundurur, bozulma ve eksilmeye mahal
bırakmadan gerekenleri elden çıkarır, yerine tazelerini, yenilerini
koymak suretiyle stok seviyesini korumaya çalışır,

Silahlı
Kuvvetlerle bağlantı kurmak ve işbirliği sağlamak için gerektiği kadar
Genel Merkez Kurulu Üyesini veya duruma göre Genel Merkez Kurulu’nun
atayacağı diğer görevlileri Silahlı Kuvvetler yanına delege olarak
gönderir,

Türk,
dost ve düşman savaş tutsakları ile göz altına alınanların ve
mültecilerin değiştirilmesine ve aileleriyle haberleşmelerine, bunlara
para ve eşya ulaştırılmasını sağlamaya aracılık eder, bunun için
gerekli araştırma ve haberleşme örgütünü kurar,

Tehlikeli
bölgelerde bulunan çocukların ve korunmaları gerekenlerin hükümetin
göstereceği yerlere taşınmalarına ve yerleştirmelerine yardım eder,

Barışta;Hemşireler, gönüllü hemşireler ve
hasta bakıcılar, ilk yardım ve acil bakım, laboratuvar, radyoloji ve
gereksinim duyulacak diğer branşlarda sağlık meslek elemanı yetiştirir.
Dispanserler, sağlık merkezleri ve hastaneler, amaçlarına uygun eğitim
öğretim merkez ve kurumları, rehabilitasyon merkezleri açar ve yönetir.

Kan
yardımı ile kan türevlerini sağlayacak teşkilatı kurar, yönetir ve
teşkilatın yurt düzeyinde gelişmesi için gereken önlemleri alır.

Muhtaç
hastalara tedavi yardımı yapar; güçsüz ve fiziksel özürlülere noksan
veya arızalı organlarının fonksiyonlarını tamamlayıcı, destekleyici
veya rehabilite edici nitelikte araç temin etmeye çalışır.

Yangın,
yer sarsıntısı, su baskını, kuraklık, kıtlık, topluca veya savaş
dolayısıyla göçler ve benzeri olaylarda gerekli yardımlarda bulunur.

Kurtarıcı
ve ilk yardımcılar yetiştirir, gerekli kadroları teşkil eden ekipler
kurar, her türlü araç-gereç ve donanımları hazır bulundurur ve bunların
çalışma şekillerini yönetmelikle belirler.

Kızılay’ın
tekel ve imtiyazında bulunan maddeleri, kamu yararına uygun bir
anlayışla hazırlanacak yönetmelikler uyarınca, ticari bir kuruluş gibi
işletir.
Türk Medeni Kanunu’na göre gerçek ve tüzel kişiler
tarafından Kızılay eliyle kurulmak istenilen vakıf ve tesisleri kabul
eder ve işletir.

Kızılay, Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kızılay-Kızılhaç
Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşların
afet, felaket ve acil yardım çalışmalarına katılır. Ekipler gönderir,
acil yardım malzemesi ve para yardımlarında bulunur.
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2011, 18:44

kızılayın görevlerı

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı

Kızılay,
hükümetin gösterdiği lüzum ve ihtiyaca göre cephede ve cephe gerisinde
Türk Milleti ve Silahlı Kuvvetlerine amacına uygun yardımlarda bulunur.

Savaş görevlerini yerine getirecek araç ve gereçlerle ilaçları
sürekli kontrol altında bulundurur, bozulma ve eksilmeye mahal
bırakmadan gerekenleri elden çıkarır, yerine tazelerini, yenilerini
koymak suretiyle stok seviyesini korumaya çalışır,

Silahlı
Kuvvetlerle bağlantı kurmak ve işbirliği sağlamak için gerektiği kadar
Genel Merkez Kurulu Üyesini veya duruma göre Genel Merkez Kurulu’nun
atayacağı diğer görevlileri Silahlı Kuvvetler yanına delege olarak
gönderir,

Türk,
dost ve düşman savaş tutsakları ile göz altına alınanların ve
mültecilerin değiştirilmesine ve aileleriyle haberleşmelerine, bunlara
para ve eşya ulaştırılmasını sağlamaya aracılık eder, bunun için
gerekli araştırma ve haberleşme örgütünü kurar,

Tehlikeli
bölgelerde bulunan çocukların ve korunmaları gerekenlerin hükümetin
göstereceği yerlere taşınmalarına ve yerleştirmelerine yardım eder,

Barışta;Hemşireler, gönüllü hemşireler ve
hasta bakıcılar, ilk yardım ve acil bakım, laboratuvar, radyoloji ve
gereksinim duyulacak diğer branşlarda sağlık meslek elemanı yetiştirir.
Dispanserler, sağlık merkezleri ve hastaneler, amaçlarına uygun eğitim
öğretim merkez ve kurumları, rehabilitasyon merkezleri açar ve yönetir.

Kan
yardımı ile kan türevlerini sağlayacak teşkilatı kurar, yönetir ve
teşkilatın yurt düzeyinde gelişmesi için gereken önlemleri alır.

Muhtaç
hastalara tedavi yardımı yapar; güçsüz ve fiziksel özürlülere noksan
veya arızalı organlarının fonksiyonlarını tamamlayıcı, destekleyici
veya rehabilite edici nitelikte araç temin etmeye çalışır.

Yangın,
yer sarsıntısı, su baskını, kuraklık, kıtlık, topluca veya savaş
dolayısıyla göçler ve benzeri olaylarda gerekli yardımlarda bulunur.

Kurtarıcı
ve ilk yardımcılar yetiştirir, gerekli kadroları teşkil eden ekipler
kurar, her türlü araç-gereç ve donanımları hazır bulundurur ve bunların
çalışma şekillerini yönetmelikle belirler.

Kızılay’ın
tekel ve imtiyazında bulunan maddeleri, kamu yararına uygun bir
anlayışla hazırlanacak yönetmelikler uyarınca, ticari bir kuruluş gibi
işletir.
Türk Medeni Kanunu’na göre gerçek ve tüzel kişiler
tarafından Kızılay eliyle kurulmak istenilen vakıf ve tesisleri kabul
eder ve işletir.

Kızılay, Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Kızılay-Kızılhaç
Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşların
afet, felaket ve acil yardım çalışmalarına katılır. Ekipler gönderir,
acil yardım malzemesi ve para yardımlarında bulunur.
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2011, 18:45

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı

Savaş durumunda
Doğal afetlerde
Olağan dönemlerde
Tıp Merkezleri
İlk yardım kursları
Gençlik kampları
Burslar
Yurtlar
Gönüllülük hizmetleri
5. Kan Hizmetleri

Kızılay’ın amacı;

KIZILAY’IN GÖREVLERİ

Barışta;

Rapor Et
Eski 11 Ocak 2011, 20:00

HobaaA

#8 (link)
hoppaa
Ziyaretçi
hoppaa - avatarı
KIZILAY
Saygı sana ey Kızılay,
Yaptığın iş değil kolay,
Yurt için, ulus için
Çalışırsın, didinirsin.
Savaşta vurulan er,
Senden çok yardım bekler,
Kızıl aylı beyaz bayrak,
Yaralıya açar kucak.
Arayarak her bir yeri,
Kaldırırsın düşenleri.
İyilik ve can sunarsın.
Sevgi dolu bir pınarsın.
Yurdu bazen basınca sel,
Uzatırsın oraya el.
Yersiz, yurtsuz kalan insan
Senden yardım görür her an.
Yer sarsıntısı, kıtlık, yangın
Günlerinde bir hızırsın.
Yetişirsin bize hemen
Kara günün dostusun sen.

Zeki TUNABOYLU
Rapor Et
Eski 21 Mart 2011, 23:24

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kızılay ın yardım a,ettiği yerler neler acil lazımm
Rapor Et
Eski 27 Mart 2011, 17:51

sorum

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kızılay ne tür afetlere yardım eder?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.339 saniyede (83.45% PHP - 16.55% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 22:03
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi