Arama

Directx nasıl yüklenir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Haziran 2013 Gösterim: 19.179 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben directx9u indirdim s4 league diye bir oyun istiyormuş directx9u ama kurdum çalışmıyor benim bilgisayarım directx11 nasıl direct x9 yapıcam nolur yardım edin oyun directx9 istiyorrrrr
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle merhaba ;

Sponsorlu Bağlantılar
bilgisayarımda dxdiag yazdığımda directx 11 gözüküyor yani sürüm 11 yaıyor ama everestte 9.0v ve drectx desteği 7 yazıyor ayrıca dxdiag yazdığımda ekran kartı boyutum yerine yok yazıyor benim sizden isteğim ekran akrtı modelimi nasıl bulacağımı söylemeniz gpu-z da yükledm everestte hiçbirinde yazmıyor kasa bilgim de yok wolfteam a girerken drectx hatası alıyorum bi yardımcı olurmusunz ????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
emrebora adlı kullanıcıdan alıntı

DirectX, Microsoft tarafından geliştirilen bir yazılım. Her ne kadar yazılım olarak yüklense de donanımsal desteğe de ihtiyacı var. DirectX sürüm farkı oyunlarda belirgin bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak hangi DirectX sürümünü kullandığını bilmeyenler de var. Bunu öğrenmek için yapmanız gereken şey çok basit.

Başlat’a girin ve çalıştırı açın. Sonrasında “dxdiag” yazıp enterlayın.

Gördüğünüz gibi DirectX Version yazısının karşısında sürüm yazıyor. Şu an Windows 7 ile DirectX 11 birlikte geliyor. Windows Vista 10.1 destekliyor ve Windows XP 9.0c destekliyor bildiğim kadarıyla. Ancak şu an DirectX 11 destekleyen oyun yok, 10 destekleyen ise parmakla gösterilecek kadar az.

Bilgi için tesekkurler kardesim. Ayrica Crysis 2 directX 11 destekliyor. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende dırectx 11 var ama 11 yükledim dıye dırectx10 isteyen oyunları oynayabilecekmıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhabalar laptop aldım markası lenovo idepad G560a buna uygun direcxt sürümü bulabilirmisinz yada pcemde directx varmı yokmu nerden anlarım windows 7 kullanıyorum

arkadaşım windows tuşuna ve r tuşuna bas sonrada çıkan yere dxdiag yaz sonra evete tıkla ve ordaki yazıları oku umarım yardımcı olmuşumdur Msn Happy