Arama

Directx nasıl yüklenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Haziran 2013 Gösterim: 19.167 Cevap: 14
Misafir6969 - avatarı
Misafir6969
Ziyaretçi
20 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir6969 - avatarı
Ziyaretçi
ben directx in 10 ya da 9 uncu varsiyonunu yükleyemiyorum yardım edermisiniz yükleyince bir oyuna girince directx9 yuklu olması lazım dıyor lutfen yardım
EN İYİ CEVABI Efulim verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

S.a arkdaşlar ben oyuna girince directx 3d9 u istiyor indiriyorum nasıl kurulcağını bilmiyorum yani kuruyorum ama çalısmıyor yinede oyun yüklenmedi gözüküyor

DirectX'in en son sürümünü karşıdan yükleyip kurmak için şu adımları izleyin:
  1. Aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:Download: DirectX End-User Runtime - Microsoft Download Center - Download Details
  2. Web sitesindeki adımları izleyerek DirectX'i karşıdan yükleyin ve kurun.
  3. Kullanılabilir DirectX güncelleştirmesi olup olmadığını görmek için, aşağıdaki Microsoft Windows Güncelleştirmeleri Web sitesini de ziyaret edebilirsiniz:http://update.microsoft.com
Bilgisayarınıza yüklenmiş olan DirectX sürümünü belirleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
157730 DirectX Tanılama Aracı Kullanarak DirectX Sürümü Nasıl Belirlenir (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir)
Sponsorlu Bağlantılar
Ev kullanıcıları için DirectX hakkında ek bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:http://www.microsoft.com/windows/directx/productinfo/default.asp

Ayrıca bknz >>Directx 10

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
20 Mayıs 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir6969 adlı kullanıcıdan alıntı

ben directx in 10 ya da 9 uncu varsiyonunu yükleyemiyorum yardım edermisiniz yükleyince bir oyuna girince directx9 yuklu olması lazım dıyor lutfen yardım

https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/22625-directx-10-a.html
inceleyiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar laptop aldım markası lenovo idepad G560a buna uygun direcxt sürümü bulabilirmisinz yada pcemde directx varmı yokmu nerden anlarım windows 7 kullanıyorum
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
15 Eylül 2010       Mesaj #4
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Merhabalar laptop aldım markası lenovo idepad G560a buna uygun direcxt sürümü bulabilirmisinz yada pcemde directx varmı yokmu nerden anlarım windows 7 kullanıyorum

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı
.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
directx 9 nasil kurulur ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana yardım edın ne olur oyuna gırdıgımde dırecxt 8.1 ıstıor nasıl yapcam ne olur yardım edın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya yardım oyuna girdiğimde direct3d istio ne yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
S.a arkdaşlar ben oyuna girince directx 3d9 u istiyor indiriyorum nasıl kurulcağını bilmiyorum yani kuruyorum ama çalısmıyor yinede oyun yüklenmedi gözüküyor
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
22 Kasım 2011       Mesaj #9
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

DirectX'in en son sürümünü karşıdan yükleyip kurmak için şu adımları izleyin:
  1. Aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:Download: DirectX End-User Runtime - Microsoft Download Center - Download Details
  2. Web sitesindeki adımları izleyerek DirectX'i karşıdan yükleyin ve kurun.
  3. Kullanılabilir DirectX güncelleştirmesi olup olmadığını görmek için, aşağıdaki Microsoft Windows Güncelleştirmeleri Web sitesini de ziyaret edebilirsiniz:http://update.microsoft.com
Bilgisayarınıza yüklenmiş olan DirectX sürümünü belirleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
157730 DirectX Tanılama Aracı Kullanarak DirectX Sürümü Nasıl Belirlenir (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir)
Ev kullanıcıları için DirectX hakkında ek bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:http://www.microsoft.com/windows/directx/productinfo/default.asp

Ayrıca bknz >>Directx 10

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
emrebora - avatarı
emrebora
Ziyaretçi
22 Ocak 2012       Mesaj #10
emrebora - avatarı
Ziyaretçi
DirectX, Microsoft tarafından geliştirilen bir yazılım. Her ne kadar yazılım olarak yüklense de donanımsal desteğe de ihtiyacı var. DirectX sürüm farkı oyunlarda belirgin bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak hangi DirectX sürümünü kullandığını bilmeyenler de var. Bunu öğrenmek için yapmanız gereken şey çok basit.

Başlat’a girin ve çalıştırı açın. Sonrasında “dxdiag” yazıp enterlayın.

Gördüğünüz gibi DirectX Version yazısının karşısında sürüm yazıyor. Şu an Windows 7 ile DirectX 11 birlikte geliyor. Windows Vista 10.1 destekliyor ve Windows XP 9.0c destekliyor bildiğim kadarıyla. Ancak şu an DirectX 11 destekleyen oyun yok, 10 destekleyen ise parmakla gösterilecek kadar az.