Arama

Seksek oyunu nasıl oynanır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Aralık 2013 Gösterim: 53.982 Cevap: 72
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Nisan 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ingilizce YAZIN nolur))))))
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana yuardım edin seksek nasıl oynanır
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #23
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bana yuardım edin seksek nasıl oynanır

Seksek şöyle çizilir : üst üste kare içinde 1-2- ve 3 sayıları yazılır.3. kutucuğun sağ ve sol kenarlarından sağda olanından sağa,solda olanından sola doğru uzun bir çizgi çekilir.Bu çizgiler kutu içine alınır ve içlerine 4-5 sayıları yazılır.Sonra 6 da 5 ve 4 kutucuğunun ilerisine ve ortasına çizilir. Sonra 4-5 i yaptığımız gibi 6 nın sağından ve solundan yine uzun bir çizgi çizilir ve kare içine alınır.Çizim böylece bitmiş olur.Oyunu ise şöyle oynarız : tek kare olanlara tek ayağımızla basarak ilerleriz.4-5 çiftine gelince bir ayağımızı 4 e bir ayağımızı 5 e koyarız.6 ya bir ayağımızı,7 - 8 dede ayağımızı yine birini 7 ye birini 8 e kuralıyla hareket ettiririz. E tabi bu oyunda taşta kullanılır.1. bölümde taşı bire , 2. bölümde ise 2 ye atarız oyun böyle devam eder..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
seksek şöyle oynanır önce taşı bire atrız ve tek ayağımızla bire basmadan ikiye atlarız tekrar hemen üçe de tek ayakla atlarız dörde bir beşede bir ayağımızı koyarız altıya da tek ayak basarız yedi ve sekize de birini 7 birini 8 e basarak dururuz snra geriye döner 1den taşı alırız sonra iki de aynı şekilde 3 te ayı 4 e taşı atarız 3 e kadar tek ayak 4 e basmadan her iki ayağımızı da 5 e koyarız sonra da 6 tek ayak 7 sekiz ise bir ayak 7 diğer ayak 8 e durur oyun böyle devam eder oyunda ''si'' diye bir şey var oda taşı attığında çizgiye gelirse yanarsın bir de ''alfabe'' o da taşı attığımızda karenın 1-2 cm yanına giderse al-fa-be diye heceleyerek taşı kareye girdiririz kurallar ise şöyle çizgiye basma alfabe yapma si yapma alfabe oyunun kurallarını koyan kişiye göre değişir ister yap ister yapma hadi kolay gelsin bb Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ödevim için lazım aciil ben bunun nasıl oynandığını arıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ama serksek nasıl oynanır yazdm siz ise seksek nasıl çizilr yazmıssınz lütfen seksek nasıl oynanır ı yazın performans ödevi icin onemli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Seksek şöyle çizilir : üst üste kare içinde 1-2- ve 3 sayıları yazılır.3. kutucuğun sağ ve sol kenarlarından sağda olanından sağa,solda olanından sola doğru uzun bir çizgi çekilir.Bu çizgiler kutu içine alınır ve içlerine 4-5 sayıları yazılır.Sonra 6 da 5 ve 4 kutucuğunun ilerisine ve ortasına çizilir. Sonra 4-5 i yaptığımız gibi 6 nın sağından ve solundan yine uzun bir çizgi çizilir ve kare içine alınır.Çizim böylece bitmiş olur.Oyunu ise şöyle oynarız : tek kare olanlara tek ayağımızla basarak ilerleriz.4-5 çiftine gelince bir ayağımızı 4 e bir ayağımızı 5 e koyarız.6 ya bir ayağımızı,7 - 8 dede ayağımızı yine birini 7 ye birini 8 e kuralıyla hareket ettiririz. E tabi bu oyunda taşta kullanılır.1. bölümde taşı bire , 2. bölümde ise 2 ye atarız oyun böyle devam eder..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çizildiğini değil oynandığı istiom :d
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı