Arama

Yetişkin bir köpekte ses kısıklığı veya değişimi neden olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Ocak 2014 Gösterim: 13.015 Cevap: 8
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #1
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Benim yetişkin bir pekingese köpeğim var. Son günlerde bir rahatsızlığı oldu. Acısı da var. Veteriner çözmeye ve iyileştirmeye çalışıyor. Ancak havlarken sesinde de bir bozukluk var. Az çıkıyor veya yavru köpek gibi çıkıyor. Eski sesi yok şuan. Bu nedendir?
EN İYİ CEVABI Chalcy verdi
Bana göre köpeğiniz gereğinden çok fazla havladığı için ses telleri yıpranmış olabilir

Sponsorlu Bağlantılar
Köpeğinizin havlamasını izin vermeyin bi kaç ay boyunca, büyük bir ihtimalle köpeğinizin ses telleri iltihaplanmış olabilir
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
22 Mayıs 2010       Mesaj #2
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Köpeğim yetişkin bir köpek ve seenelerce böyle bir sıkıntı yaşamadı ve ilk kez sesinde kısıklık oldu. Sanki sıkıntılı havlıyor. Bu neden olmuştur? Ve aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor. Veteriner gözetiminde. Ama ses kısıklığı tam anlaşılamadı. Neden olur bu ses sorunu?
Sponsorlu Bağlantılar
KÖKLER - avatarı
KÖKLER
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #3
KÖKLER - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

Köpeğim yetişkin bir köpek ve seenelerce böyle bir sıkıntı yaşamadı ve ilk kez sesinde kısıklık oldu. Sanki sıkıntılı havlıyor. Bu neden olmuştur? Ve aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor. Veteriner gözetiminde. Ama ses kısıklığı tam anlaşılamadı. Neden olur bu ses sorunu?

köpeğin ayağı sakatlanmış, acısı sızısı çok fazla olmalı ki sıkıntı yaşıyor. hayvancağız nasıl sakatlandıysa, ürkmüş, şok geçirmiş. şokun ve acının etkisiyle sesinin kısıldığı apaçık ortada. zaten ''aynı zamanda ayağından sakatlandığı için sık ağlıyor '' diyerek sebebini kendiniz söylemişsiniz. ağlaması ve sesinin kısıklığı aynı sebepten büyük ihtimalle: şok, panik, acı... sakatlık için, yanlış dolayısıyla kalıcı iz bırakıcı bir tedavi yöntemi uygulanmadıysa, ayağı iyileştikçe onunla bağlantılı olarak sesi de düzelir (inşallah) tahmin ediyorum. geçmiş olsun..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Chalcy - avatarı
Chalcy
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #4
Chalcy - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bana göre köpeğiniz gereğinden çok fazla havladığı için ses telleri yıpranmış olabilir

Köpeğinizin havlamasını izin vermeyin bi kaç ay boyunca, büyük bir ihtimalle köpeğinizin ses telleri iltihaplanmış olabilir
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #5
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Ayak sakatlığıyla, yaşadığı olay ile bağlantılı olarak düşünüyoruz ses kısıklığını. Veterinerle birlikte ayağındaki sorun geçti. Halleri normale döndü. Kendisi pekingese cinsi bir köpek. Fakat şuan hala sesi normal çıkmıyor. Havlıyamıyor. Veteriner de havlamasına müsade vermeyin sakın dedi. Ses telleriyle alakalı olduğunu söylüyor.

Köpek evde yaşıyor ve biz evde yokken gerçekten artık nasıl sakatlandıysa, bizde şok yaşadığını, panik yaşadığını düşünüyoruz. Bu kadar az bilgiden çok iyi bir tespit yapmışsın kökler. Fakat işin ilginç yanı ilk kez ses kısılması yaşıyor. Çünkü pekingese köpekler sık rahatsızlanabilir ve narindirler ve bizimkide birçok sıkıntı atlattı. Onlarda bu ses olayı hiç olmamıştı. Ondan şaşırmaktayız. Muhtemelen sakatlandığı gün jumping'in dediği gibi çok fazla havladı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de köpeğim var benin kinin de sisi cıkıyoda yavru köpek sesi gibi cıkıyor havlayamıyor ne yapmalıyım yardımcı olacak varmı lütfen ?
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
31 Mart 2011       Mesaj #7
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Sesi kısılmış olabilir. Çok havlamışsa.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
55 günlük bir pitbullum var. bu gün ilk defa mama verdim. hemen hemen 20 dakika sonra köpeğin sesi çıkmaz oldu. enerjisi yerinde oyun oynuyoruz, kendi kendine dolaşıp gelip yatıyor kucağıma uyuyor falan ama sesinde bir şey var. arkadaşı aradım ''mamayı bütün yuttuysa boğazını tahriş etmiştir'' dedi. daha ciddi bir şeyi olabilir mi? tahriş ise nasıl düzeltebilirim vitamindir, ilaçtır bir yolu var mı? teşekkürler.
fali - avatarı
fali
Ziyaretçi
2 Ocak 2014       Mesaj #9
fali - avatarı
Ziyaretçi
hastadır biraz dinlensin olur