PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Alamut Kalesi nerededir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir23:13, 23 Mayıs 2010 
Alıntı:
batini mezhebi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

alamut kalesinin nerde oldugunu ogrenmek ıstıyorum lutfennnnnnnnnn
En iyi cevap Kral_Aslan tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Alamut Kalesi

Moğolların Alamut kuşatması

Alamut kalesinin tepesi

Alamut Devleti'nin merkezi olarak sarp dağların tepesine yaptırılan bir kaledir.İddialara göre burası Hasan Sabbah'ın fedailerine sahte bir cennet vaad ederek kendi Haşhaşilik öğretisini yaydığı mekandır. Ögretisini yaymak için fedailerine cennetin anahtarlarını elinde bulundurduğuna inandırmış ve bu sayede suikastçılar yetiştirmiştir. Dünya üzerinde suikast kavramının ilk ortaya atıldığı yerdir. Zamanın Haçlı kaynaklı tarihçileri Hasan Sabbah fedailerinin kendilerini feda edecek kadar davaya bağlı olmalarını anlamlandıramamış ve siyasi suikastleri yerine getirmesi için haşhaşın uyuşturucu etkisini kullanıldığını öne sürmüşlerdir.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • alamut kalesi nerede
  • alamut kalesi nerededir
  • alamut nerede
Cevap
Kral_Aslan23:54, 23 Mayıs 2010 
Alamut Kalesi

Moğolların Alamut kuşatması

Alamut kalesinin tepesi

Alamut Devleti'nin merkezi olarak sarp dağların tepesine yaptırılan bir kaledir.İddialara göre burası Hasan Sabbah'ın fedailerine sahte bir cennet vaad ederek kendi Haşhaşilik öğretisini yaydığı mekandır. Ögretisini yaymak için fedailerine cennetin anahtarlarını elinde bulundurduğuna inandırmış ve bu sayede suikastçılar yetiştirmiştir. Dünya üzerinde suikast kavramının ilk ortaya atıldığı yerdir. Zamanın Haçlı kaynaklı tarihçileri Hasan Sabbah fedailerinin kendilerini feda edecek kadar davaya bağlı olmalarını anlamlandıramamış ve siyasi suikastleri yerine getirmesi için haşhaşın uyuşturucu etkisini kullanıldığını öne sürmüşlerdir.
Cevap
Misafir01:15, 26 Haziran 2011 
yahu günümüzde hangi devletin sınırlarında kalmış bu yer
Cevap
ArzuHakkari17:33, 5 Temmuz 2011 
yahu günümüzde hangi devletin sınırlarında kalmış bu yer
Alamut kalesini nerededir, bugün İran sınırları içerisinde bulunan Kazvin şehri sınırları içerisinde bulunmaktadır , Tahrana yakın bir şehirdir .
Cevap
Misafir08:24, 26 Aralık 2011 
iran qazvin
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama