Arama

Lise sorumluluk sınavları ne zaman yapılıyor?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Haziran 2012 Gösterim: 7.931 Cevap: 6
dilweanlatm - avatarı
dilweanlatm
Ziyaretçi
14 Haziran 2010       Mesaj #1
dilweanlatm - avatarı
Ziyaretçi
lise sorumluluk sınawı sadece haziran temmuz ayları arasındamı yapılıyor yoksa şubat tatilindede yapılıyor mu net bir cevap istiyorum evet yada hayır gibi
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
Derslerin Belirlenmesi ve Müracaat Zamanı
Madde 6- Sınava girecek öğrenciler, o ders yılında okutulan en fazla üç dersten ortala-ma yükseltme sınavına girebilirler. Öğrenciler, ortalama yükseltme sınavlarına başarısız oldukları derslerden girebilecekleri gibi, başarılı oldukları derslerden de girebilirler. Ancak, başarısız oldukları dersler arasında 'yıl sonu başarı ortalaması 'le başarılı sayılmayan, derslerin bulun-ması halinde, ortalama yükseltme sınavlarına girilecek dersler belirlenirken bu derslere de yer verilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Bunun dışında alan/bölüm derslerinden de başarısızlığı bulunup bu derslerin yıl sonu ağırlıklı ortalaması 2.50'nin altında olan öğrencilerin ortalama yükseltme sınavına girecekleri dersleri belirlenirken alan/bölüm derslerinin yıl sonu ağırlıklı ortalamasını istenilen düzeye yükseltecek derslerden bazılarını da seçmeleri sağlanır.
Ortalama yükseltme sınavına girecek öğrenci, sınava gireceği ders veya dersleri velisi ve sınıf öğretmeni ile birlikte belirler ve örneğine uygun (EK-1) dilekçe ile ders kesiminden itibaren en geç üç gün içinde kendisi veya velisi tarafından okul müdürlüğüne bildirilir.

The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2010       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Derslerin Belirlenmesi ve Müracaat Zamanı
Madde 6- Sınava girecek öğrenciler, o ders yılında okutulan en fazla üç dersten ortala-ma yükseltme sınavına girebilirler. Öğrenciler, ortalama yükseltme sınavlarına başarısız oldukları derslerden girebilecekleri gibi, başarılı oldukları derslerden de girebilirler. Ancak, başarısız oldukları dersler arasında 'yıl sonu başarı ortalaması 'le başarılı sayılmayan, derslerin bulun-ması halinde, ortalama yükseltme sınavlarına girilecek dersler belirlenirken bu derslere de yer verilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Bunun dışında alan/bölüm derslerinden de başarısızlığı bulunup bu derslerin yıl sonu ağırlıklı ortalaması 2.50'nin altında olan öğrencilerin ortalama yükseltme sınavına girecekleri dersleri belirlenirken alan/bölüm derslerinin yıl sonu ağırlıklı ortalamasını istenilen düzeye yükseltecek derslerden bazılarını da seçmeleri sağlanır.
Ortalama yükseltme sınavına girecek öğrenci, sınava gireceği ders veya dersleri velisi ve sınıf öğretmeni ile birlikte belirler ve örneğine uygun (EK-1) dilekçe ile ders kesiminden itibaren en geç üç gün içinde kendisi veya velisi tarafından okul müdürlüğüne bildirilir.

Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
okul kyafeti ile qelmek bütün okullaar içn sorumluluk sınavlarında zorunlumu??
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
16 Haziran 2010       Mesaj #4
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Okul kıyafetiyle sorumluluk sınavlarına katılmak zorunlu değildir. Okul yönetimi isterse öğrencilerin uygun biçimde serbest kıyafetle sınava girmelerine müsade edebilir.
My one regret in life is that I am not someone else.
VasaLissa - avatarı
VasaLissa
Ziyaretçi
7 Şubat 2012       Mesaj #5
VasaLissa - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba. Ben geçen sene 9.sınıftım. 4 zayıfım vardı Fizik, geometri,matematik,tarih. Tarihi verdim ve 3 dersten sorumlu olarak sınıf geçtim.

1) Şimdi 10.sınıfım ve bu sene bir tane bile zayıfım olduğu zaman kalacağımı söylüyorlar, bu doğru mu ?

2) Sorumluluk sınav tarihleri haziranda ki tatil de mi yapılır? Çünkü okulun verdiği tarihe göre bugünmüş!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim 9 tane zayıfım var nasıl kurtarabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı