Arama

Saka kuşu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslenir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Ocak 2016 Gösterim: 69.656 Cevap: 21
ali saygın - avatarı
ali saygın
Ziyaretçi
14 Ocak 2012       Mesaj #11
ali saygın - avatarı
Ziyaretçi
10 önceydi ben 6 yıl besledim süperdi bana göre ama acemi şansıydı galiba o sakadan sonra diger sakalardan hiç randıman alamadım...tamamen şans belki yüz tane sakadan 5 tanesi iyi cıkıyoo bence
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bende erkek sakam var 2yıdır bakıyorum bıde kırmam var anlayan arkadaslara sordum dişi dedıler acaba ciftleşirlermi yardımınız ıcın tesekkurler
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
28 Mart 2012       Mesaj #13
pusula - avatarı
Ziyaretçi
saka kuşunun kanarya ile kırılması sonucu çıkan yavru erkekte olsa dişide olsa asla yavru vermezler üreme özelliği yoktur ama erkek ve dişisi bulunur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dısarıda yavru saka kusu yakaladık onu nasıl besleye bılırıs
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
21 Mayıs 2012       Mesaj #15
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

dısarıda yavru saka kusu yakaladık onu nasıl besleye bılırıs

Avı yasak bildigim kadarıyla bu kuş türünün ama besliyorsanız kuş yemi, karışık kuş yemi ve tohumları idealdir. Bazıları salatalık da yer, organik salatalık. Ama onu atıştırma olarak yer.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
saka kuşumun renkleri açık degil ve ötmesini kısa kesiyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Birtane erkek sakam var yakalandığı gün ötmeye başladı. Ötüşü nameleri çok güzel daha 1 2 haftalık olmasına rağmen insanların içinde de ötebiliyor. genelde hayvanlar tüy dönemin geçiremeyip ölüyorlar. bende kuşum güzel olduğu için salmaya atarak salmada tüyden daha kolay çıkacağını düşündüm. gerçi tüye girmesine daha çok var ama kuşumun ötüşü çok güzel olduğu için ölmesini istemiyorum yakalandığı günün 5 dakikasına kuş bağıra bağıra ötmeye başladı. Kınası filan çok güzel. Birde dişi olduğunu düşündüğüm saka yavrum var hem erkeğimi hem yavruyu salmaya diğer 2 tane kanaryamın yanına attım. eğer kuşlarımın tüyden çıktıktan sonra normal dişi olan sakayla eşleşme imkanı varmıdır ? Melez almak da düşünüyorum ama normal saka çıkartırsam daha iyi olacağını düşünüyorum. Kuşlarıma ayriyetten bisküvi kırıntıları filan veriyorum bisküvi ile balı karıştırarak veriyorum sizce bi zararı olurmu ? Birde diyelim ki melez almak için dişi kanaryayla erkeğimi eşe attım ve yumurta aldım. Sakayı dişinin yanından almalımıyım alsam kanarya dişi kendi başına yumurtalara yatıp yavruları büyütürmü ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer kuşun ölüyorsa temiz suya vitamin koy ve kafesten çıkar tenha biyerde dursun inşallah iyileşir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2013       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bugün parkta yavru bir saka kuşu bulan komşumuz kuşu bana getirdi. ve bu kuş henüz uçamıyor. kanatları var biraz tüylü ama kendini taşıyabilecek kadar değil maalesef.. sadece su içebiliyor şimdilik ben şimdi bu kuşu nasıl beslemeliyim? ölmesini istemiyorum lütfen acilen yardım edin..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
doğadan şaka kuşu yumurtasını muhabbet kuşu veya kanarya cıkarabilirmi?