PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Meslek lisesi mezunu üniversitede hangi bölümü tercih edebilir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir12:35, 8 Temmuz 2010 
Ticaret meslek lisesi mezunuyum.Üniversite sınavında Diş Hekimliği Fakültesi'ni tercih edebilme hakkım var mı?
Benzer Konular:
Cevap
Misafir21:49, 16 Temmuz 2010 
meslek lisesi el sanatları mezunuyum çoçuk gelişimini ğitme şansım var mı
Cevap
yalan330011:25, 26 Temmuz 2010 
meslek lisesi ogrencileri universiteye gidebilir mi? Istedigi bolumu secebilir mi?
Cevap
Misafir14:03, 28 Temmuz 2010 
Meslek Liselerinden mezun olunca,üniversitede bölümleriniz sınırlı oluyor.
Eğer yüksek puan alırsanız,puanınızın yettiği bölümleri seçebilirsiniz.
Barajı geçemesseniz direk olarak 2 yıllık üniversiteye geçebilirsiniz.
Cevap
Misafir11:45, 2 Ağustos 2010 
saglık meslk lısesı mezunuyun ftr ıstıyorum lutfen cvp atın napmalıyım tercıhte ne yazcam yardım etcek kmsede yok bnde blmyorum
Cevap
kyle13:13, 2 Ağustos 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
saglık meslk lısesı mezunuyun ftr ıstıyorum lutfen cvp atın napmalıyım tercıhte ne yazcam yardım etcek kmsede yok bnde blmyorum

ÖSYM'nin sitesinde 2010 yılı Tercih Kılavuzu mevcuttur.
Kılavuzu inceleyerek lisans ve önlisans programlarının hangi puan türüyle öğrenci aldığına dair bilgi edinebilirsiniz.
Ayrıca başarı sıranıza bakarak istediğiniz bölüme yerleşip yerleşemeyeceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

ÖSYM'nin sitesinde 2010 yılı Yüksek Öğretim Programları Rehberi de hizmete sunulmuştur. Başarı sıranıza uygun bölümleri bulabilirsiniz.

Tercih kılavuzu için lütfen tıklayın

ÖSYM Tercih Robotu için lütfen tıklayın

Not: ÖSYM tarafından merkezlere dağıtılan bu kılavuzu edinerek daha detaylı bir alabilirsiniz.
Cevap
Misafir10:40, 3 Ağustos 2010 
ark sınavsız geçiş tercihlerimde istediğim yeri tercih edebilirmiyim
Cevap
Misafir15:57, 7 Eylül 2010 
hemşirelik mezunuyum doktorluğa veya doktor asistanlığına yükselebilir miyim cok önemli acil cevap alabilir miyim
Cevap
Misafir22:41, 22 Eylül 2010 
Elektirk Teknolojisi Okuyorum..
Ünide Mekatronik Okumak İstesem Ek puan Falan Alabilirmiyim.. Gitme Şansım Nedir??
Cevap
Misafir10:16, 4 Aralık 2010 
ben 11. sınıf meslek öğrencisiyim ama mezun olduğumda bölümümle ilgili hangi yüksek okula gidebileceğimi bilmiyorum ben işletme yada ittisat bölümü istiyorum bana bu bölümlerin illeri ve isimleri hakkında yardımcı olurmusunuz?:-)
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama