PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 2010 lise tercihleri nasıl yapılacak ?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Plexicroma17:16, 8 Temmuz 2010 
Bugün 8. sınıf SBS sonuçları açıklandı ve yarın da tercihler başlıyor fakat bu tercihler hakkında bize herhangi bir bilgi gelmedi. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Plexicroma adlı kullanıcıdan alıntı:
Bugün 8. sınıf SBS sonuçları açıklandı ve yarın da tercihler başlıyor fakat bu tercihler hakkında bize herhangi bir bilgi gelmedi. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Puanınıza göre ilgilendiğiniz liseleri takip ediniz. Okullarınızın ve dersanelerinizin rehberlik bölümlerinden yardım alın. Şimdilik genel ya da özel bir açıklama yapılmadı. Alttaki mesajı okuyun.

SBS 8. sınıf sonuçları açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları teknik sorun nedeniyle bugün saat 11.00'de açıklandı. SBS birincisi ise Antalya Manavgat'tan çıktı.

SONUÇLARI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı.

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden öğrenilebiliyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde zaman zaman aksaklık yaşanıyor.

Sınav sonucuyla birlikte SBS'nin de katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP) da duyuruluyor.

Devamı için alttaki linke tıklayın:

Medya Haber
Benzer Konular:
Cevap
Daisy-BT17:23, 8 Temmuz 2010 

Puanınıza göre ilgilendiğiniz liseleri takip ediniz. Okullarınızın ve dersanelerinizin rehberlik bölümlerinden yardım alın. Şimdilik genel ya da özel bir açıklama yapılmadı. Alttaki mesajı okuyun.

SBS 8. sınıf sonuçları açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları teknik sorun nedeniyle bugün saat 11.00'de açıklandı. SBS birincisi ise Antalya Manavgat'tan çıktı.

SONUÇLARI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı.

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden öğrenilebiliyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde zaman zaman aksaklık yaşanıyor.

Sınav sonucuyla birlikte SBS'nin de katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP) da duyuruluyor.

Devamı için alttaki linke tıklayın:

Medya Haber
Cevap
Daisy-BT20:46, 8 Temmuz 2010 
Alttaki linkten yararlanınız.
2010 Lise Puanları - 2010 SBS Yerleştirme Lise Taban Puanları | E-Okul Giriş E Okul V

Puanınıza göre ilgilendiğiniz liseleri takip ediniz. Okullarınızın ve dersanelerinizin rehberlik bölümlerinden yardım alın.
Cevap
Misafir12:12, 10 Temmuz 2010 
251.149 PUANLA TERCIH EDEBILECEGIM LISELER
Cevap
Daisy-BT13:20, 10 Temmuz 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
251.149 PUANLA TERCIH EDEBILECEGIM LISELER

2010 Lise Puanları - 2010 SBS Yerleştirme Lise Taban Puanları | E-Okul Giriş E Okul V

Puanınıza göre ilgilendiğiniz liseleri takip ediniz. Okullarınızın ve dersanelerinizin rehberlik bölümlerinden yardım alın.

Anadolu liseleri taban puanları için tıklayınız
Fen ve Sosyal bilgiler liseleri taban ve tavan puanları için tıklayınız
Sağlık Meslek liseleri taban puanları için tıklayınız
Anadolu Öğretmen lisesi taban ve tavan puanları için tıklayınız
İmamhatip liselerinin taban puanları için tıklayınız
Turizm ve Ticaret Meslek Liselerin taban ve tavan puanları için tıklayınız
Cevap
Misafir15:02, 10 Temmuz 2010 
Meslek Liselerine Diploma Puanıyla tercih edilebiliniyor mu?

Ediliyorsa 82,93 Diploma puanıyla Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Meslek Ve Teknik Lisesi ''Çocuk Gelişimi'' bölümüne tercih yapılabilir mi?

En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum..
Cevap
Daisy-BT00:01, 11 Temmuz 2010 
Meslek Liselerine Diploma Puanıyla tercih edilebiliniyor mu?

Ediliyorsa 82,93 Diploma puanıyla Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Meslek Ve Teknik Lisesi ''Çocuk Gelişimi'' bölümüne tercih yapılabilir mi?

En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum..
.
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:

Cevap
Misafir00:56, 11 Temmuz 2010 
sbs giriş sınav sonucu ortalamapuanım 316-00
Cevap
Daisy-BT01:02, 11 Temmuz 2010 
sbs giriş sınav sonucu ortalamapuanım 316-00

Cevap
Misafir17:27, 14 Temmuz 2010 
70.72 puanla sema cengiz büberci kız meslek lisesine girebilirmiyim..... en kısa zamanda cevabnızı bekliyorum lütfennnnnn
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama