Arama

Konservatuvar lisesi taban puanı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Temmuz 2018 Gösterim: 66.293 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Konservatuvar lisesi taban puanı nedir?
EN İYİ CEVABI ener verdi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı
Sahne sanatları bölümü bünyesinde 4 yıllık tiyatro eğitimi verilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Sınav koşulları: Lise mezunu olan 21 yaşını doldurmamış ve iki aşamalı özel yetenek sınavını kazanan adaylar Öğrenci olarak kabul edilirler. Yetenek sınavında adaylardan, Tiyatro Edebiyatında yer alan, klasik ya da çağdaş oyunlar arasından seçilmiş,

( tragedya ve komedya gibi iki farklı türdeki oyundan hazırlanacak ) birer tiratla, yerli ya da yabancı şairler arasından seçilmiş bir şiir istenilmektedir. Dört yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler Lisans diploması alarak mezun olurlar.
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:20
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
11 Şubat 2011       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı
Sponsorlu Bağlantılar

Sınav koşulları: Lise mezunu olan 21 yaşını doldurmamış ve iki aşamalı özel yetenek sınavını kazanan adaylar Öğrenci olarak kabul edilirler. Yetenek sınavında adaylardan, Tiyatro Edebiyatında yer alan, klasik ya da çağdaş oyunlar arasından seçilmiş,

( tragedya ve komedya gibi iki farklı türdeki oyundan hazırlanacak ) birer tiratla, yerli ya da yabancı şairler arasından seçilmiş bir şiir istenilmektedir. Dört yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler Lisans diploması alarak mezun olurlar.
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:29
deadmen8 - avatarı
deadmen8
Ziyaretçi
16 Mart 2011       Mesaj #3
deadmen8 - avatarı
Ziyaretçi
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ Taban ve Tavan Puanları Bölümleri
İnönü Üniversitesi, 28 Ocak 1975 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, 25 Mart 1975 tarihinde de Cumhuriyet Senatosu’nda kabul edilen ve 3 Nisan 1975 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 1872 Sayılı İnönü Üniversitesi Kanunu ile kurulmuştur.
Üniversitemiz bünyesinde ilk olarak 1975 yılında Temel Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi kurulmuştur. 28 Şubat 1977 tarihinde Temel Bilimler Fakültesi’nin Fizik, Kimya ve Matematik bölümlerine öğrenci alınmasıyla da fiilen eğitim ve öğretime başlanmıştır.
İnönü Üniversitesinin ilk meslek yüksekokulu olan Malatya Meslek Yüksekokulu, 1976′da Milli Eğitim Bakanlığı Örgün Yüksek Öğretim Daire Başkanlığına bağlı kurulmuştur. 20.07.1982 Tarih ve 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitemize bağlanmıştır.
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:29
konservatuvar - avatarı
konservatuvar
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #4
konservatuvar - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşla ben konservatuvarda okuyorum lise var puan yok biliyosunuz artık liselerde zorunlu oldu bu yüzden sbs kalka bilir ama konservatuvarda puan sormuyolar yetenek sinavları var onlarda şöyle olmaktadır
1 eğer oyunculuk bölümü okuyacaksanız yapacaklarınız
. seçici jurinin size vereceği rolü oynayacaksınız geçerseniz diğer aşamaya geçersiniz
. diğer aşama kendi rölünüzü yazıp oynayacaksınız sonrasında ise ilk aşama ve bu aşamanın değerlendirmesini yapıp sizi as kadro yanı okula başarılı bir şekilde girdiniz demek eğer isminiz yazıyosa okula alındınız demektir yanlış yaparsanız atıla bilirsiniz eğer yedek kadrodan girdiyseniz biraz bekliyeceksinz öğretmenler sizi seçecek as kadroya ondan sonra öğrenci olacaksınız sonrasında eğitim alacasınız ama kendinize iyi bir cast ajansı bulun yedek kadroya alındıkdiye üzülmeyin çünkü yedek kadrodakilerde seçilir
2 eğer müzik bölümü okuyacaksınız yapacaklarınız
. hocanın verdiği şarkıları ve diyeceklerini yapın geçerseniz bir sonraki aşamaya geçersiniz
.diğer aşama kendi şeçeceğiniz şarkıları söyleyeceksiniz geçerseniz aynı oyunculuk gibi as kadro ve yedek kadronun açıklanmasını bekleyecek siniz
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ANKARA ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI
Konservatuvarımız Opera - Koro Bölümü Koro ve Dans Bölümü Modern Dans Anasanat Dallarına 2009-2010 eğitim yılında, yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır.

( tragedya ve komedya gibi iki farklı türdeki oyundan hazırlanacak ) birer tiratla, yerli ya da yabancı şairler arasından seçilmiş bir şiir istenilmektedir. Dört yıllık eğitimini tamamlayan öğrenciler Lisans diploması alarak mezun olurlar. Kontenjan: 16
Son düzenleyen Safi; 5 Temmuz 2018 17:30