Arama

Pedagojik formasyon eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 2.571 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar pedagojik formasyon olayı beni tüketti var mı bilgisi olan? mesala istanbul üniversitesi bu eğitimi vermeyi düşünüyo mu?lütfen yardımmmm.....çalışan bir birey olarak formasyonu istanbul dışında yapmama imkan yok..bilginize Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Sibel Karabaş - avatarı
Sibel Karabaş
Ziyaretçi
26 Nisan 2012       Mesaj #2
Sibel Karabaş - avatarı
Ziyaretçi
Sayın Milli Eğitim Bakanım,
Kızım Marmara Üniversitesi,Fen-Edebiyat Fakültesi2.sınıf öğrencisi.Kızım bu bölüm seçerken tek amacı Pedogojik formasyon alıp matematik öğretmeni olmaktı.Ama son alınan Pedogojik formasyonun kalkması kararıyla ki hala kimleri kapsadığı konusunda net bilgi alamamış olsalarda yinede stresli,çok üzgün.
Sponsorlu Bağlantılar
Sayın Milli Eğitim Bakanım,kızım okul yaşantısı boyunca başarılı bir öğrenci oldu.7.sınıta okul 2.,8.sınıfta okul 1.olarak mezun oldu ve diploma notu 5.0 di.Ancak yanlış tercihlerde ve imkansızlıklardan OKS sınavında açıkta kaldı.Süper Liseye gider dedik,aynı böyle ani bir kararla Süper Liseler kaldırıldı,kızım Düz liseye gitmek zorunda kaldı.Başarılı lise döneminden sonra,girdiği ilk sene üniversiteyi kazandı.Tercihlerini Matemetik öğretmenliği ve formasyon veren üniversitelerden yaptı.Şimdi ise yine ani bir kararla çıkan bu formasyonun kaldırılması ile dünyası başına yıkıldı.En büyük hayali olan Matemetik Öğretmeni olamamak kızımı depresyona soktu.
Sayın Milli Eğitim Bakınım sizden büyük ricam lütfen okuyan öğrencilerin,formasyon alamama haklarını ellerinden almayın.Kızım gibi binlerce Fen-Edebiyat öğrencisini mağdur etmeyin,hayallerini yıkmayın.Bu yıl girecek örenciler zaten karar çıktığı için tercihlerini bu doğrultuda yapacaklardır.Zaten bütün ani çıkan eğitim kararlarında mağdur olan kızım gibi binlerce öğrenci mağdır olamasın.

Saygılarımla.

Sibel KARABAŞ