MsXLabs
2005-2016
Soru-Cevap forumunda yer alan Misafir tarafından açılmış Pedagojik formasyon eğitimi hakkında bilgi verir misiniz? konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: arkadaşlar pedagojik formasyon olayı beni tüketti var mı bilgisi olan? mesala istanbul üniversitesi bu eğitimi ...
CEVAPSIZ

Pedagojik formasyon eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?

Gösterim: 1.808 | Cevap: 1
16 Temmuz 2010 19:46   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
arkadaşlar pedagojik formasyon olayı beni tüketti var mı bilgisi olan? mesala istanbul üniversitesi bu eğitimi vermeyi düşünüyo mu?lütfen yardımmmm.....çalışan bir birey olarak formasyonu istanbul dışında yapmama imkan yok..bilginize Msn Happy
Sibel Karabaş
26 Nisan 2012 12:50   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Pedogojik Formasyon

Sayın Milli Eğitim Bakanım,
Kızım Marmara Üniversitesi,Fen-Edebiyat Fakültesi2.sınıf öğrencisi.Kızım bu bölüm seçerken tek amacı Pedogojik formasyon alıp matematik öğretmeni olmaktı.Ama son alınan Pedogojik formasyonun kalkması kararıyla ki hala kimleri kapsadığı konusunda net bilgi alamamış olsalarda yinede stresli,çok üzgün.
Sayın Milli Eğitim Bakanım,kızım okul yaşantısı boyunca başarılı bir öğrenci oldu.7.sınıta okul 2.,8.sınıfta okul 1.olarak mezun oldu ve diploma notu 5.0 di.Ancak yanlış tercihlerde ve imkansızlıklardan OKS sınavında açıkta kaldı.Süper Liseye gider dedik,aynı böyle ani bir kararla Süper Liseler kaldırıldı,kızım Düz liseye gitmek zorunda kaldı.Başarılı lise döneminden sonra,girdiği ilk sene üniversiteyi kazandı.Tercihlerini Matemetik öğretmenliği ve formasyon veren üniversitelerden yaptı.Şimdi ise yine ani bir kararla çıkan bu formasyonun kaldırılması ile dünyası başına yıkıldı.En büyük hayali olan Matemetik Öğretmeni olamamak kızımı depresyona soktu.
Sayın Milli Eğitim Bakınım sizden büyük ricam lütfen okuyan öğrencilerin,formasyon alamama haklarını ellerinden almayın.Kızım gibi binlerce Fen-Edebiyat öğrencisini mağdur etmeyin,hayallerini yıkmayın.Bu yıl girecek örenciler zaten karar çıktığı için tercihlerini bu doğrultuda yapacaklardır.Zaten bütün ani çıkan eğitim kararlarında mağdur olan kızım gibi binlerce öğrenci mağdır olamasın.

Saygılarımla.

Sibel KARABAŞ