Arama

Hollanda'da iş imkanları nasıldır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Temmuz 2015 Gösterim: 21.514 Cevap: 14
konyalı veysel - avatarı
konyalı veysel
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #1
konyalı veysel - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar hollandaya gitcem seneye bu yüzdenn ben üniversite işletme bölümünü okuyorum bu sene son seneyede inş. hollandaya gitmek sitiyorum orda ne iş yaparsam büyürümm yada ne iş yaparsam zengin olurum.lütfen acele yazarmısınız
EN İYİ CEVABI ener verdi
Alıntı
konyalı veysel adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar hollandaya gitcem seneye bu yüzdenn ben üniversite işletme bölümünü okuyorum bu sene son seneyede inş. hollandaya gitmek sitiyorum orda ne iş yaparsam büyürümm yada ne iş yaparsam zengin olurum.lütfen acele yazarmısınız

Büyük şehirlerde hayat pahalıdır. Bu şehirlere Amsterdam’ı örnek verebiliriz. Amsterdam'da her şeyden önce kalacak yer bulmak en önemli problemlerden biridir. Oda azlığı ve Amsterdam'ın çok turist çeken turistik bir şehir oluşu, tahmin edilebileceği gibi kiraların da önemli derecede yükselmesine yol açmaktadır.
Bazı üniversiteler öğrencilere iş bulmada yardımcı olmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar

Üniversiteler dışında işçi yerleştiren birçok özel firma (Uitzendbureaus) vardır.

Bu alternatiflerin dışında devlet iş ve işçi bulma kurumuna gidilip iş aranabilir.

Akademik yıl süresince hafta sonları part time olarak çalışılabilir. Yaz tatillerinde full time çalışma imkanı vardır.

Hollanda’da oluşacak masraflarınızı sadece çalışarak karşılamak zordur. Bu yüzden Hollanda’ya gelirken arkanızda sağlam bir maddi desteğiniz olsun.
Barınacak yer bulmanın en zor olduğu şehirlerin basında Amsterdam gelmektedir. Amsterdam Üniversitesi’nin bir kampüsü olmayıp şehir merkezinde kurulmuş olması nedeniyle şehir merkezinde yeterli oda bulunamamaktadır.

Hollanda’da oda kira fiyatları bir puanlama sistemine göre belirlenmekte, ev sahibi belli kriterlere göre verilen puan doğrultusunda bir kira isteyebilmektedir. Bundan daha fazla isteyemez. Ev bulmada en hızlısı ticari simsarlar (komisyoncular) olmakla birlikte bunlar genellikle çok pahalıya mal olmaktadır. Ticari olmayan aracılar daha ucuzdur ama buralarda bir yer bulabilmek için daha uzun bir zaman beklemeniz gerekiyor. Bu bürolarda kural olarak bir loteri sistemi uygulanmakta...

Hollanda’da kiralar 150 - 300 Euro arasındadır.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
konyalı veysel adlı kullanıcıdan alıntı

Büyük şehirlerde hayat pahalıdır. Bu şehirlere Amsterdam’ı örnek verebiliriz. Amsterdam'da her şeyden önce kalacak yer bulmak en önemli problemlerden biridir. Oda azlığı ve Amsterdam'ın çok turist çeken turistik bir şehir oluşu, tahmin edilebileceği gibi kiraların da önemli derecede yükselmesine yol açmaktadır.
Bazı üniversiteler öğrencilere iş bulmada yardımcı olmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar

Üniversiteler dışında işçi yerleştiren birçok özel firma (Uitzendbureaus) vardır.

Bu alternatiflerin dışında devlet iş ve işçi bulma kurumuna gidilip iş aranabilir.

Akademik yıl süresince hafta sonları part time olarak çalışılabilir. Yaz tatillerinde full time çalışma imkanı vardır.

Hollanda’da oluşacak masraflarınızı sadece çalışarak karşılamak zordur. Bu yüzden Hollanda’ya gelirken arkanızda sağlam bir maddi desteğiniz olsun.
Barınacak yer bulmanın en zor olduğu şehirlerin basında Amsterdam gelmektedir. Amsterdam Üniversitesi’nin bir kampüsü olmayıp şehir merkezinde kurulmuş olması nedeniyle şehir merkezinde yeterli oda bulunamamaktadır.

Hollanda’da oda kira fiyatları bir puanlama sistemine göre belirlenmekte, ev sahibi belli kriterlere göre verilen puan doğrultusunda bir kira isteyebilmektedir. Bundan daha fazla isteyemez. Ev bulmada en hızlısı ticari simsarlar (komisyoncular) olmakla birlikte bunlar genellikle çok pahalıya mal olmaktadır. Ticari olmayan aracılar daha ucuzdur ama buralarda bir yer bulabilmek için daha uzun bir zaman beklemeniz gerekiyor. Bu bürolarda kural olarak bir loteri sistemi uygulanmakta...

Hollanda’da kiralar 150 - 300 Euro arasındadır.
konyalı veysel - avatarı
konyalı veysel
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #3
konyalı veysel - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim demek istedigim ne iş yaparsam hollandada para kazanırım
konyalı veysel - avatarı
konyalı veysel
Ziyaretçi
21 Temmuz 2010       Mesaj #4
konyalı veysel - avatarı
Ziyaretçi
niyee kimsee bir şeyler yazmyorkiiii
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardes hollandada diplomasiz temizlik isi var
ayrica bu ülkede zengin olamassin!
bu ülke bilgi ülkesi oldugundan ne kadar bilirsen o kadar kazanirsin.
bence yolun basindayken hiç gelme bu ülke lanet bir ülke yemin ederim
ben küçük yasta mecburiyetten geldim
GELME BURDA HAYAT YOK!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadasim,
Misafir arkadas biraz demotive edebilir fakat yazdigi seyde dogruluk payida var, ancak, eger imkaninzi beceri yada paraniz varsa gelin.
Beceri: Polonydan gelenler meslekleri yada becerilerim oldugu icin cok kolay (siyah) is bulabilyor.
Hollandada siha, yani devlete vergi vermeden calismak, cok ama cok zor. Hem isciye hemde isverene cok buyuk cezalar veriliyor.
Asgari ucret saati siyah 5 10 euro. Beyaz 7,5 10 euro. Maasinizin 3/1 kiradir.
Maddi: Eger paraniz varsa buraya hizc gelmeyin, ancak isinizi buyutmek amacli mutlaka gelin. Bu konuda size yardimci olabilirim.
Ben Turkiyede iyi is teklifi alsamtemelli gitmeyi dusunurum.
o-yalcin@hotmail.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar hollanda ya gidicem seneye ortak evde kalabilecek kirayı suyu ıvır zıvırı ortak ödiyeceğimiz biri arıyorum 2 miz içinde faydalı olur bu daha az para öder cebimizde kalır bu para
sımon - avatarı
sımon
Ziyaretçi
21 Aralık 2012       Mesaj #8
sımon - avatarı
Ziyaretçi
ben kalırım _?.. goruselm..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
simdiki aklim olsaydi buraya hayata gelmezdim avrupa bitmis ozelikle hollanda eyer burda sefalet bir yasam istiyorsan gel ama turkiyende kal bence imkanim olsa bu gun giderim turkiye ye
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben hollandatya gelmek ıstıyorum oraya yerlesmek ıstıyorum maddı durumum cok ıyı deyıl iş konusunda bana yardımcı olacak arkadas arıyorummm