Arama

İyi bir basketbol oyuncusu nasıl olunur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Temmuz 2018 Gösterim: 21.696 Cevap: 12
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
EN İYİ CEVABI nicely verdi

Basketbol bugün dünyanın en popüler oyunlarından birisidir. Bugün NBA dünyanın heryerinden takip edilmektedir. Dünyanın en çok takip edilen spor liglerinin başında gelmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Basketbolun bu kadar popüler olmasından dolayı birçok insan küçük yaşta basketbolcu olmak ister. Bunun ortamını bulan kişiler kendilerini basketbola veriyorlar. Bazıları yolun başında bazıları yolun ortalarında pes ediyor. Bazıları ise işi sonuna kadar götürüp ve istediği noktaya geliyor. Bu tabi her zaman istediğiniz yere geleceğiniz anlamına gelmiyor. Bu basketbolun felsefi yönü olmasının yanında bir çok değişik yorumlarlada karşılaşmak mümkündür; fakat bu yorumların ortak yanı vardır. İyi bir Basketbolcu olmak istiyorsanız önce basketbolu sevmeli sonra çalışmalısınız.

İyi Oyuncu Olmanın Kuralları

Beslenme,

basketbolcu için ve bütün sporcular için en önemli unsurdur. Kişi beslenmesine dikkat etmiyorsa spor hayatı boyunca sakatlıklardan kurtulmayacaktır. Her zaman beslenmenize dikkat edin. Kilo almak bir sporcu için en kötü şeylerden biridir. Vücut dengenizi bozabilir hatta yeteneğinizi kısmende olsa kaybedebilirsiniz.

Antrenman,

bir basketbolcu ne kadar düzensiz antrenman yapıyorsa o kadar düzensiz basketbol oynar. Unutmayın: Eğer kendinizi geliştirmekten vazgeçerseniz, gerilemeye mahkum olursunuz.

Akıl,

Aklıyla değil hırsıyla oynayan basketbolcu bir noktaya kadar başarılı olabilir. Hatta NBA’de tarihte yazabilir. Ama bir gün o hırs ile basketbola veda edebilirsin. Her zaman aklınla oynamalısın. Aklınla oynayabiliyorsan o zaman hırs yapmanda problem olmayacaktır.

Pes etmeyen,

bir kişi olmalısınız. Her zaman başarılı olmayı beklerseniz yolu çok erken bırakırsınız. Onun için sabırlı olun ve çalışın.

Yetenek

, doğuştan değildir. Kişiler çok erken yaşta basketbola başlar ve yeteneklerini oluştururlar. Bunu bilmen bile iyi bir basketbolcu olmana sebep olabilir.

BAKINIZ Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları
Son düzenleyen Safi; 18 Temmuz 2018 00:55
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nolursa olsun rahat ol ve rahat olman sana kalmıs bısey bunu kendın yapman lazım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi bir basketboLcu olabilmek ıcın antrenmanlarında gayret edıp cabalamakla basLar ne kadar kendine guvenın varsa o kadar iyi oLursun sonra Canta motıvasyonun ıcın cantandakı esyaLarın duzenı onemlıdır havLun suyun vb. sonra mac ıcersınde heyecan yapmayıp sakın oynamalısın antrenmanda yaptıgın hareketleri göz onune getırmelıısn ve Rakibin karsısında ogrendıklerını uygulamaLısın bende 13 yasındayım ve bnLarın hepsını yapıorum bırcok macLara cıktım ankara fener spor kulubundeyım ve bunLarı yaparak ınan cok ıyı basketbolcuyum kocLarım antrenorlerım benı hep ornek gosterır ve sever sende bunLarı yap yararı olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende galatasaray c.c 'dayım oyun kurucu-forvetim basketbolumu kısa sürede geliştirdim.
Çok çalıştım ve kısa sürede boyumu uzattım.
Bol bol koştum,su içtim yılmadım .
Ve sevdiğim oyuncuların günde saatlerce videolarını izledim. Bu sevdiğim oyuncularda ;Kobe Bryant,Kevin Durant,Allen Iverson.
Arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve kendime güvencim rahatlığımla birleşrek beni iyi bir basketbolcu yapıyor.
Ustalıkla bildiğime rağmen basketbolun kurallarını,nasıl top sürülür ve basketbol hakkında bilgilerim hep tazeledim.
Hedefim büyüyünce NBA'de oynamak unutmayın ki ;Hedefleri büyük olmayanın,gerçekleştirdiği sonuçlarda büyük olmaz Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
basketbolcu kendisini antrenmana ve maça iyi motive eden konsantre olan ve psikolojik olarak her durumda en iyi olmaya çalışan bir beyin yapısına sahip olabilmelidir.Motivasyon çantanızda başlar.Çantanızdaki düzen tertip,havlunuz,çorabınız, suyunuz,terliğiniz,şampu anınız vs..bunların düzenli bir şekilde yer alması motivasyonun başlangıcıdır.Ne yapabileceğinizi hayal etmek beyin gücünüzde düşünmek ve gözünüzü kapayıp antrenmanı,maçı oynamak sizi asla çaresiz bırakmayacak ve düşündüklerinizi sahada uygulayabilme fırsatı verecektir.Çünkü beyniniz çaresiz kaldığınız anlarda deposundan sizin düşündüklerinizi çıkaracak ve size sunacaktır.Buda kendinize olan güveninizi arttıracak,potansiyelinizin artmasına sebep olacaktır.
Bunlar o kadar zahmetsiz ama oyuncular içinde bir o kadar yapmak için kaçtıkları basit kurallardır.Ancak bunlar ileride hedeflenen yere gelebilmek için ayrılması ve uygulanması gereken yap-bozun önemli parçalarıdır.Bir diğer unsur BEN yerine BİZ diyebilmektir.Takımdaki arkadaşlık dengeleri gruplaşmalara gittikçe takım içi rekabet bireysel hırsa dönüşür ve içten içe çürümeler zedelenmeler başlar..Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama SAYGI duymak zorundadır.Yaptığınız işe değer vemeniz için önce KENDİNİZE DEĞER vermeniz gerekmekte ve kendi işinize SAYGI duymak zorundasınız.BİZ olma olgusunun en büyük unsuru KABULLENEBİLME ve İYİ BİR KARAKTERE sahip olmaktan geçmektedir.Takım içerisinde ne kadar süre alırsanız alın EN İYİSİNİ yapmaya çalışın.Belki sizin oynadığınız 2 dakikanın 40 dakika oynayan bir oyuncudan çok daha fazla işe yarayıp takdir göreceğinizi asla unutmayın.
İyi bir oyuncudan önce iyi bir İNSAN olmalıyız.Kendimizi,kendi vicdan terazimizde tartıp kendimizi eleştirmeli ve temiz bir şekilde başa dönüp yol almalıyız.Ahlakımız,söylemlerimiz yetinmeyi bilmemiz ve buna ilave olarak bizden istenilenleri harfiyen uygulayabilmek için çok çalışmalıyız.
Son düzenleyen Safi; 18 Temmuz 2018 01:03
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
16 Eylül 2011       Mesaj #6
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Basketbol bugün dünyanın en popüler oyunlarından birisidir. Bugün NBA dünyanın heryerinden takip edilmektedir. Dünyanın en çok takip edilen spor liglerinin başında gelmektedir.

Basketbolun bu kadar popüler olmasından dolayı birçok insan küçük yaşta basketbolcu olmak ister. Bunun ortamını bulan kişiler kendilerini basketbola veriyorlar. Bazıları yolun başında bazıları yolun ortalarında pes ediyor. Bazıları ise işi sonuna kadar götürüp ve istediği noktaya geliyor. Bu tabi her zaman istediğiniz yere geleceğiniz anlamına gelmiyor. Bu basketbolun felsefi yönü olmasının yanında bir çok değişik yorumlarlada karşılaşmak mümkündür; fakat bu yorumların ortak yanı vardır. İyi bir Basketbolcu olmak istiyorsanız önce basketbolu sevmeli sonra çalışmalısınız.

İyi Oyuncu Olmanın Kuralları

Beslenme,

basketbolcu için ve bütün sporcular için en önemli unsurdur. Kişi beslenmesine dikkat etmiyorsa spor hayatı boyunca sakatlıklardan kurtulmayacaktır. Her zaman beslenmenize dikkat edin. Kilo almak bir sporcu için en kötü şeylerden biridir. Vücut dengenizi bozabilir hatta yeteneğinizi kısmende olsa kaybedebilirsiniz.

Antrenman,

bir basketbolcu ne kadar düzensiz antrenman yapıyorsa o kadar düzensiz basketbol oynar. Unutmayın: Eğer kendinizi geliştirmekten vazgeçerseniz, gerilemeye mahkum olursunuz.

Akıl,

Aklıyla değil hırsıyla oynayan basketbolcu bir noktaya kadar başarılı olabilir. Hatta NBA’de tarihte yazabilir. Ama bir gün o hırs ile basketbola veda edebilirsin. Her zaman aklınla oynamalısın. Aklınla oynayabiliyorsan o zaman hırs yapmanda problem olmayacaktır.

Pes etmeyen,

bir kişi olmalısınız. Her zaman başarılı olmayı beklerseniz yolu çok erken bırakırsınız. Onun için sabırlı olun ve çalışın.

Yetenek

, doğuştan değildir. Kişiler çok erken yaşta basketbola başlar ve yeteneklerini oluştururlar. Bunu bilmen bile iyi bir basketbolcu olmana sebep olabilir.

BAKINIZ Basketbol Nedir? Basketbolun Kuralları
Son düzenleyen Safi; 18 Temmuz 2018 01:06
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben banvitte oynuyorum 12 yaşındayım boyum 1.74 balıkesirden bu mesajı gönderiyorum ben ilk başta okul takımına girdin sonra 12 yaşında banvite seçmelere gittim ve seçildim şu anda bursum var ayda 500 tl alıyorum ve özel bir yurtta kalıyorum ben bu kadar çaba ederek ( yaklaşık 6 yıl ) buralara kadar geldim sizde iyi bir basketbolcu olmak istiyorsanız çalışın Msn Grin Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler basketbolcu olmak için disiplin gerek antreman kaçırmayın düzeninizi basketbola göre ayarlıyın dediğim gibi disiplin sabah şınav ve mekik fizik yapmanın başlanıgcıdır ip atlayın sebze falan yiyin emin olun baya gelişçeksiniz ben 7 senedir basket bol oynuyorum 15 yaşındayım boyum 171 cm kilom 63 3 numara oynuyorum ve kendimden 2 yaş büyüklerle oynuyorum bizde anamızın karnında böyle doğmadık geliştirceksiniz beyler kendinizi
hadi eyvallah
Candy_Girl - avatarı
Candy_Girl
Ziyaretçi
8 Şubat 2012       Mesaj #9
Candy_Girl - avatarı
Ziyaretçi
İlk önce bununla ilgili bir araştırma yapın daha sonra ise bilinçli antremanlara başlayın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım 1.76ya yaklaşık boyum var. 3-4 sene önce basketbolla uğraştım ama bıraktım. Şimdi yeniden başlamayı düşünüyorum. Bence bu oyundaki en önemli şey teknik özelliklerden çok mental özellikler. Bir basketbolcu zeki olmalı, saha görüşü iyi olmalı ve kendine güvenmeli. Bunlar iyi olduğu zaman teknik özelliklerin eksikliğini bir nebze kapatır.

Öncelikle ilk başladığınızda temel hareketleri çok iyi bir şekilde öğrenin. Bir sene kadar bunları çalışın ve en iyi şekilde yaptığınızda oynadığınız kulüpte hazırlık maçları yaparsınız. Maçlarda disiplini elden bırakmayın sürekli bir disiplin içinde olun ki koçunuzun gözüne girin.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir iyi akşamalr.