Arama

Yasal yollardan isim değiştirme veya eklettirme nasıl yapılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Eylül 2013 Gösterim: 47.912 Cevap: 21
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim adım betül adımı değiştirmek istiyorum daha doğruus ikinci bir isim eklemek istiyorum ferah betül sizce bu kabul edilir mi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bende ismimi değiştirdim.kayıtlı oldugun adliyenin asliye hukuk mahkemesine gidip basvuruyorsun.50-60 tl alıyorlar. sonra eve mahkeme davetyesi geliyor 15-20 gün içinde.tarihin geldiği zamanda 2 şahitle gidiyorsun.internetten dilekçe örneği indirebilirsin.1 mahkemeyle hemen bitiyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim asıl adım merve 17 yaşındayım.ama ailem kimliğime döndü yazdırmış ve ben bu ismi sevmiyorum dalda konusu oluyor.. nasıl değiştirebilirim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrh benim adım menfiye adımı değiştirmek istiyom arkadaşlarım söylemekte zorlanıyorlar onun için adımın anlamı da yok saçma bir ad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benin de adımla ilgili problemim var ve şimdi üniv.girdim ve hiç kazanmak dahi istemiyorumtopluma çıkmak bile istemiyorum o derece yanii ve annemde kabul etmiyor deişmemi yani kimi mahkemeye verecem hiç bi fikrim yok ve bugüne kadar hep sorun oldu dalga oldu ilk okulu orta okulu ve liseyi çok güç bitirdim hatta bu ad yüzünden okulu terk etmeyi bile düşündüm yani çok kötü bi durum insan içine çıkamyorum rahatça toplumla diyalog kuramıyorum kötü bi yaşamım var ve piskolojim çok çökmüşş bi vaziyette Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim adım melek ama kimlikte farklı geçiyor ben gitiim adliyeden ögrendim bana250 tl dedi ayrıca değişiklikler için ne lazımbilmiyorum yani daha fazla para gider mi 250 tl ile iş halolur mu ayrıca gazete ilanı veriliyor mu çok uzun sürer mi bu işlemler adımı herkes melek biliyor ama kimlikte başka geçiyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Nisan 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benım adım yeter ismimi degıstırmek ıstıyorum sebep ıse ısmımle alay edıyorlar buda benım psıkolojımı bozuyor dogum tarıhım 20.12.1994 ailemınde rızası var ne yapmam gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende ısmımı degıstırmek ıstıyorum ama bu dava acma fıyatları falan ne kadar bılen varmı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba kızım 8 aylık... İsmini değiştirmek istiyorum. doğduğunda hala isim bulamamamistik... Nüfus çıkarmak icin aceleye geldi bende Edasu olsun demiştim. Ama babası Elif istemişti o yüzden anlasamiyoruz... Simdi herkes kızıma Elif diyor, Eşimle hala bu konuyu tartışıyoruz .. Elif olarak değiştirmek istiyoruz

Nasıl bir gerekçe yazabilirim bana bir ornek yazar mısınız lütfen?
rüyanın rüyası - avatarı
rüyanın rüyası
Ziyaretçi
24 Nisan 2013       Mesaj #20
rüyanın rüyası - avatarı
Ziyaretçi
ismimi değiştirip hayatımı tekrar kazanmak istiyorum. tkrar özgürce dolaşmak istiyorm