Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kur'an-ı Kerim'de Alevilik hakkında bilgi var mıdır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 2 Ağustos 2010 (19:30) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14328 kez görüntülenmiş, 33 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Temmuz 2014 (18:37) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Ağustos 2010, 19:30

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alevelik kuranda varmıdır ayetlerde bir yeri varmı? ve alevelik anlam olarak nedir?
alevilik tam anlam ne ki anlam veremiyorum alevi olan insanlar hacca. namaz neden kılmıyorlar? HZ MUHAMMETİN ARKAsında namaz kılan hz ali ggibi neden namaz kılmazlar anlam veremiyorum hele mum söndürmek cok sacma geliyor ve cok garip ...hz ali gibi şehit olmak sanırım alevi milletini korkutuyor ....ALLAH bana nasip etse öyle bir ölmüüü
Son Düzenleyen SaKLI; 9 Aralık 2011 @ 00:38.
Rapor Et
Reklam
Eski 21 Aralık 2010, 16:53

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ÇÜNKÜ SEN MUM SÖNDÜRME OLAYINI YANLIŞ BİLİYORSUN ONDAN SAÇMA GELIYOR SANA ALEVILERI KÖTÜLEMEK AMAÇLI UYDURULMUŞ BİR OLAY.
Rapor Et
Eski 27 Ocak 2011, 23:40

alevilik

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
alevilik bir tarikattir hz.aliyi sevenlerin kurdugu
Rapor Et
Eski 14 Mart 2011, 16:43

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ÇOK AZ yazı var bana bukadarı yetmedi daha fazla yazı olsun bence
Rapor Et
Eski 1 Nisan 2011, 21:18

alevilik

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben anlamıyorum aleviler allaha peygambere kurana küfür ediyor hz.ali şahımızdır diyor sunnni ler yezittir diyor.. bu saçma sapan bir mezheptir diyorum bende hz. ali allahın kılıcı peygamber efendimizin yareni ilk iman edenlerden bizim asla inkar etmediğimiz etmiyceğimiz bir zaattır..onlar peygamber efendimizi inkara kadar cüret ediyorlar İLK İMAN EDENLERDEN dir hz. ali bunu bilin bunla yaşayın alevilik yoktur olmadı olmayakta yazıktır onlara..Allah yardımcıları olsun
Rapor Et
Eski 25 Mayıs 2011, 16:31

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
namaz diye brşeyde yok ona bakarsan bide şekillenrmişler kafalarına göre...allah heryerdedir ama insanlar hep kabeye doğru lıkıylar bence saçma bşy
Rapor Et
Eski 22 Haziran 2011, 02:46

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen namaz Yüce Allah'ın kullarına emridir ve dinin,imanın direğidir tövbe haşa namazı inkar etmek Hz.KUR-AN'I inkardır ve bunun sonucu HZ.ALLAH'I inkardır hemen tövbe istifar et kelimeyi şadet getir
Son Düzenleyen ener; 22 Haziran 2011 @ 08:04.
Rapor Et
Eski 24 Haziran 2011, 23:08

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
tovbe tovbe nasıl seydır bu namazı ınkar etmek...yahu madem hz.ali peygamber efendımızı bılıyrsunuz pekı namaz kılıp ıbadet ettgnı oruc tutup ıslamıyet ıcın savastgını neden bılmıyorsunuz...yanı kardeslerım ıslam dını var o halde kendınıze soyleyın kı ya muslumanız yada kafırız secımınız sızın ama bu aklla gıdersenız sıze sadece allah yardım etsın dıcem kardeslerım...
Rapor Et
Eski 29 Kasım 2011, 22:44

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben alevilere şu soruyu sormak istiyorum daha doğrusu alevinin birisine sordum? sizler dedm neden namaz kılmıyorsunuz bana dediği şu : hz ali namaz kılarken şehit oldu dedi. bende ona şu soruyu sordum dedim ki ? sizler dedim eger hz ali su içerken şehit olsaydı su içmiycekmidiniz dedim dediiği şey içerdik bence kolaya kaçıyorlar
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2011, 20:30

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
zaten hemende su içmeyecekmiydiniz diye bir cevap vermişsiniz size bu cevabı veren alevi arkadaşımızda tam olarak sorunuza cevap verememiştir ..
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.140 saniyede (64.87% PHP - 35.13% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:16
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi