MsXLabs
2005-2016
Soru-Cevap forumunda yer alan Misafir tarafından açılmış Sorunlu kiracı evden nasıl çıkartılır? konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: merhaba 5 yıl öncesine kadar hiçbir sorunumuz yoktu.kiracılar altımızdaki daireye giriyorlardı.komşularca halı çırpma ve temizlik ... Etiketler:
  • kiracı evden çıkmıyor
CEVAP VAR

Sorunlu kiracı evden nasıl çıkartılır?

Gösterim: 33.750 | Cevap: 18
10 Ağustos 2010 15:04   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
merhaba 5 yıl öncesine kadar hiçbir sorunumuz yoktu.kiracılar altımızdaki daireye giriyorlardı.komşularca halı çırpma ve temizlik günümüz pazartesidir.fakat birileri halıyı arkadan silkmek birileri önden silkmek istedi ve site yönetimi şöyle bir karar aldı.dairelerimiz 5er sütunlar halinde on haneden oluşuyor.sol yada sağ sütun toplanıp karar almadığı sürece yada 3 apartmanlık sitemizde 1 apartman toplanıp önden yada arkadan silkmek konusunda karar alınmadığı sürece halılar önden silkilecek.bizde önden silkiyorduk kurala uyup.fakat karşı komşumuz altımıza yeni gelen kiracıyı doldurmuş.karşı komşumuzla bir sorunumz vardı oda hep bizimle uğraşırdı.alt kata inip önden silktirme halıları diye doldurmuş kadını.biz kurala uyup halısilkerken o bize su tutuyor halılarımızı ıslatıyor.hortumla yukarı su atıyor.fakat durum halı silkmekten dahada kişiselleştirdiler karı koca.gecenin 3 nde yıkattığımız halıları kuruması için koyduğumuz balkondan aşağı çekip yere atıyorlar yine kuruması için koyduğumuz halıların onların balkonlarına sarkan bir bölümüne boya sıkıyorlar keyfimiz çok kaçtı.ne yapmalıyız.biz ev sahibiyiz altımızdaki bizi tehtid eden insanları kiracıları nasıl çıkartabiliriz.ev sahipleride çıkartmıyor çünkü bir kere çıkarttığında 400 tl zarara uğramış kaliteli bir site olduğunuz için size danışmak istedim ne olur bize yardım edin.
Sponsorlu Bağlantılar
En iyi cevap The Unique tarafından gönderildi

Kira sözleşmesi yaptı iseniz ve bu sözleşmede rahatsızlık verici durumlarda evi boşaltma şartı koydu iseniz veya kirasını ödemiyorsa noterden ihtarname gonderiyorsun , ihtardan sonra işin kolay
Kirasını ödüyorsa emrivaki yaparak çıkarmak olmaz ,kendisinin çıkacağından haberi olması gerek biraz vakit vermen lazım ,eski sözleşme yenisi yapılmazsa devam eder.İşten anlayan bir avukata danışırsan sana daha çok yardımı olur.
(2014-09-16T23:17:49+03:00)
10 Ağustos 2010 21:53   |   Mesaj #2   |   
The Unique - avatarı
MsXLabs Üyesi
Kahraman Maraş

71.311
3.907 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 12-11-2005
Kira sözleşmesi yaptı iseniz ve bu sözleşmede rahatsızlık verici durumlarda evi boşaltma şartı koydu iseniz veya kirasını ödemiyorsa noterden ihtarname gonderiyorsun , ihtardan sonra işin kolay
Kirasını ödüyorsa emrivaki yaparak çıkarmak olmaz ,kendisinin çıkacağından haberi olması gerek biraz vakit vermen lazım ,eski sözleşme yenisi yapılmazsa devam eder.İşten anlayan bir avukata danışırsan sana daha çok yardımı olur.
brokr7
21 Ekim 2010 10:00   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

sorunlu kıracıyı cıkartma

yeni satin aldıgım bir dukkanda bulunan kiraci uzun suredir oturmakta elinde kontrat yok. cıkmasını rıca ettım ama pek cıkacak gıbı gorunmuyor. cıkma konusunda tarıh vermıyor yenı kontrat yapmaya yanasmıyor. bu hususta bı yaptırım varmı ? nasıl kontrat ımzalatabılırım ? ben bu kıracıyı nasıl cıkartabılırım? yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım.
Misafir
20 Aralık 2010 16:18   |   Mesaj #4   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
merhaba ben yeni ev aldım ihtiyaçtan kendim oturmak için şuan kiracı oturuyor benim bununlan bir kontrat veya sözleşmem yok evimi resmen işgal ediyor hiç bir şekilde uzlaşmaya gelmiyor napabilirim en kısa yoldan nasıl çıkarta bilirim
Misafir
1 Eylül 2011 09:03   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

kiracının çıkarılması

selamlar iyi günler ben 6 ay önce bir kiracı soktum işlerim bozuldu işyerimi alt kata kiracının oldugu yere taşımak durumunda kaldım kiracıya BİR BUÇUK ay öncesinden söylememe karşın daha evden çıkmadı malesef kira kontratıda yapmadık kirayıda elektrik suyuda ödemiyor şimdi benim ne yapmam gerekiyor ilk defa bir kiracım olduğu için ne yapacağımı şaşırdım bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler saygılar
Misafir
12 Aralık 2011 20:49   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR KANUNLARA GÖRE YENİ ALINAN Bİr MÜLKİYET İÇERİSİNDE OTURAN KİŞİ İSTER ESKİ MÜLK SAHİBİ OLSUN İSTERSE KİRACI İSTER KONTRATI OLSUN İSTER OLMASIN SATIŞ YAPILDIĞI GÜNDEN İTİBAREN 6 AY İÇERİSİNDE MÜLKÜ TERK ETMELİDİR BU BİR KANUNDUR YENİ MÜLK SAHİBİ İLE ANLAŞMIŞSA ERKENDE ÇIKABİLİR KİRACI OLARAK DEVAMDA EDEBİLİR YENİ MÜLK SAHİBİ ÇIKARMAK İSTİYORSA İÇİNDEKİ ÇIKMAM DİYİYORSA MÜLK SAHİBİ ADLİYEYE DİLEKÇE VE YENİ TAPUYLA BAŞVURUR MAHKEME KİRACIYA TAPU SATIŞ TARİHİNDEN 6 AY SONRASINA KADAR MÜSADE VERİR O KİŞİDE KİRA ELK. SU GİBİ FATURALARINI BEYAN EDEREK MECBUREN ÇIKAR BU EN BASİT USULDUR BAZEN KİRACI ÇIKSIN DİYE BAŞKA BİR GÜVENLİ KİŞİNİN ÜZERİNE SATIŞ YAPAN AKILLILAR BİLE VAR 2. YOLU İSE VALİLİĞE ŞİKAYET ETMEK OLDUĞUNU AVUKAT SÖYLEMİŞTİ BU YÖNTEMİ DENEMDİK DENEMEK İSTEYEN YİNE BUNU TAM ÖĞRENSİN ALT KATTA OTURAN KİRACIYI ÜST KATTAKİNE GÖRE DAHA RAHAT BIKTIRILIR BUNUN GÜRÜLTÜ KALORİFER PETEĞİ BORUSUNA VURMA BALKONA ÇÖP ATMA BALKONA SERİLEN ÇAMAŞIRLARI KURUMADAN TEKRAR YIKATMAK Msn Happy)))) GİBİ TEKNİK ÇOK
Misafir
3 Mart 2012 20:58   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Kiracı kontratı nasıl yapılır?

ii akşamlar apartmanımızda kapıcı dairesi olarak yapılan daireyi daha önceki yönetim heyeti hiçbir anlaşma olmadan birine kiraya vermş bu dairenin elktrik ve su giderleri apartmanın ortak elektrik ve su saatlerinden sağlanmakta biz yeni yönetim heyeti olarak bu daireye elektrik saati taktrdık çünki ortak olan alanda kullanılan elektrik ücreti çok fazla gelmekte idi birbuçuk ay sonra şahsa gidip elektrik saatinin üzerindeki değeri okuyarak borcunu söyledik fakat benim bundan haberim yok ben ödemem dedi önceki yönetimle ve bizimle herhanbi bir sözleşmesi yok bizde yeni bir sözleşme yapmak istiyoruz fakat şahıs buna yanaşmıyor evdende çıkmıyor nasıl biryol izlemeliyiz .teşekkür ederim.
Misafir
31 Mart 2012 12:57   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

KİRACI EVDEN ÇIKMIYOR

MERHABA 1,5 YIL ÖNCE EV ALDIM EV SAHİBİ EVDEN ÇIKMIYOR SÖZLEŞME YOK NE YAPABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
Misafir
5 Nisan 2012 20:40   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

iş yeri

iyi akşamlar dükkanımdaki kiracıyı çıkaramıyorum dükkan kendime lazım ne yapmalıyım
Misafir
25 Nisan 2012 00:50   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Reklam

Kiracımla sorun yaşıyorum, ne yapabilirim?

merhabalar.. şuanda alt katımızda 5-6 aylık bir kiracı bulunmakta. 1 yıllık sözleşmesi var. kirayı ödüyorlar fakat fazlasıyla sorun yaşamaktayız. camları kırıp bizi suçladılar. iftiralar atıldı. ve etraftaki komşulara yalan yanlış şeyler anlatıldı.sırf bu yüzden evimize kaç kere polis geldi. konuşulmasına rağmen evden çıkmamakta da ısrarcılar ve bir yılda bu 15. evleriymiş.. bunlar evden çıkartılması için yani notere başvurulması için bi neden midir?sözleşmenin bitmesini beklemek zorunda mıyız? ne yapılabilir? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj: