Arama

Kaza sonucu oluşan şişlik ve morluklar nasıl tedavi edilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Şubat 2018 Gösterim: 31.852 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamun aleykum.3 gun once iş kazası gecirdim.elimde herhangi kırık ve catlak olmadıgı solendi doktor trafından. ama elim davul gibi şiş. ve yer yer coğunlukla morluklar var
elimin şişinin inmesi için ne yapabilirim
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

selamun aleykum.3 gun once iş kazası gecirdim.elimde herhangi kırık ve catlak olmadıgı solendi doktor trafından. ama elim davul gibi şiş. ve yer yer coğunlukla morluklar var

Geçmiş olsun. Kırık veya çıkık olmasa da şikayetlerinizi doktor önerisi yönünde tedavi edin. Morarmanın sebebi deri altında ve kas içerisinde oluşan zararsız kılcal damar yırtılmalarıdır. Orada biriken kan morluk ve damarların onarımı için salgılanan seröz sıvı şişlik (ödem) yapar. Bazı merhem ya da karışımlar ve şişlikler yeniyse buz tedavisi uygulanabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Ağustos 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Geçmiş olsun. Kırık veya çıkık olmasa da şikayetlerinizi doktor önerisi yönünde tedavi edin. Morarmanın sebebi deri altında ve kas içerisinde oluşan zararsız kılcal damar yırtılmalarıdır. Orada biriken kan morluk ve damarların onarımı için salgılanan seröz sıvı şişlik (ödem) yapar. Bazı merhem ya da karışımlar ve şişlikler yeniyse buz tedavisi uygulanabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
12 Mart 2011       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bugün bir kaza yaptık ben ön cama çarptım kafamı kanama yok ama şişlik var ne yapmalıyım buz koysam daha kötü olurmu ?

.
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben futbol oynarken topa vururken benim ayak baş parmağıma çok sert şekilde vurdular. kırık çıkık yok . baş parmağım ezilmiş ve morluklar olup şişmişti. doktor krem verdi kullandım 3 4 hafta şişlik ve morluk yok oldu ama orta derece darbelerde yeniden ağrıyor ne yapmalıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2018       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Maçta arkadaşın dizi baldırıma çarptı ve çarpma anımda ağırsada 5 saat sonra baldırım şişti ne yapmalıyım