Arama

Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir? - Sayfa 2

Güncelleme: 14 Aralık 2013 Gösterim: 52.380 Cevap: 37
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.Güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belileyiniz.
2.Güzel sanat dallarının özelliklerini araştırınız.
Sponsorlu Bağlantılar
3.Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4.Güzel sanatlardan birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5.Güzel sanatlardan birine ait bir eserin kim tarafından ve ne zaman yapıldığını araştırınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GÜZEL SANATLAR İÇİNDE EDEBİYATIN ETKİNLİKLERİ

Sanat insanın varlık şartlarından biridir.İnsanın olduğu her yerde sanat vardır.(Mağara resimleri,antik süs eşyaları,işlenmiş kap kaçak vb.) Sanatın amacı da zaten insanlarda güzel duygular uyandırmak,insan hayatını renklendirmek,güzelleştirmektir.Resim,tiyatro,şiir,dans,müzik ve kitapların olmadığı bir dünyada

yaşadığımızı düşünürsek sanatın insan hayatı için ne kadar vazgeçilmez ve önemli olduğunu anlarız.

İnsanlar kendilerini farklı araçlarla ifade edebilirler.Kimisi resimle,müzikle,dansla heykelle kimisi de şiirle,romanla,hikayeyle yani edebiyat vasıtasıyla ifade ederler.

İnsanoğlu hayatı boyunca güzeli istemiştir.Sözüne yazısına(edebiyat),sesine(müzik)kullanabildiği

renklere(resim),yaşadığı mekana(mimarlık),işleyebildiği her türlü maddeye(heykeltıraş)güzellik vermek

insanoğlunun yaşam felsefesi olmuştur ki bu da güzel sanatlar dediğimiz şubeleri doğurmuştur

.

Edebiyat bu güzel sanatların bir koludur.Edebiyat;sözde ,yazıda,düşüncede,hayalde güzellik demektir.

Edebiyat;dil ile gerçekleştirilen,malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir.Edebi eser öncelikle sanat değeri

olan eserdir.Edebi eserlerde dikkatle kullanılmış bir dil vardır.

Bilim nasıl ki akla,mantığa,öğretmeye yönelik ise sanat da insan ruhunu doyurmaya,güzelleştirmeye yöneliktir.

Kaynak: Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir?
mehmet hatay - avatarı
mehmet hatay
Ziyaretçi
8 Ekim 2011       Mesaj #14
mehmet hatay - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaslar bnde sizinle aynı dertteyim Msn Happy ama nsıl yapacagımı bilmıyorum

1.Güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belileyiniz.
3.Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4.Güzel sanatlardan birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5.Güzel sanatlardan birine ait bir eserin kim tarafından ve ne zaman yapıldığını araştırınız.
lütfen cevaplarınızı bekliyorum lise 1 e gidiyorumMsn Happy
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
9 Ekim 2011       Mesaj #15
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
nicely adlı kullanıcıdan alıntı

linki inceleyiniz bakınız

Alıntı
mehmet hatay adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaslar bnde sizinle aynı dertteyim Msn Happy ama nsıl yapacagımı bilmıyorum

lütfen cevaplarınızı bekliyorum lise 1 e gidiyorumMsn Happy

bakınız linke
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1 - edebiyat: kelimelerle yapilan bir güzel sanattır. nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.

2 - resim: yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.

3 - heykel: ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.

4 - mimarlık: insanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. sanatçılarına mimar adi verilir.

5 - musiki: sesleri melodi haline getirme sanatıdır. musiki, pek çok bölümlere, ayrılır. musiki bestecilerine mu*****inas denir.

6 - Tiyatro: bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafindan canlandırılarak, temsil edilmesi sanatıdır. bugün Tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.

7 - dans: musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. pek çok çeşitleri vardır.
bunlarin dışında olarak, bugün, sinema ve fotoğrafçılığı da güzel sanatlar arasında sayanlar vardır.
ahmetcan - avatarı
ahmetcan
Ziyaretçi
13 Ekim 2011       Mesaj #17
ahmetcan - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yaa ettkinligide yazarsanız sevinirm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen .... güzel sanatlarla ilgili etkinliklerini bilen varsa yazsınnn ....lütfeen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende diğer arkadaşlar gibi banada yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim ödevi nasıl yaptıgını anlatırmısın?, Bu sene bizede aynı ödevi verdilerde, bende lise 1 öğrencisiyim,
Bana face den msj atarsan sevinirim, msn: talha-cevlik@hotmail.com faceden ekle beni bide performanstan kaç aldığını belirtirsen iyi olur