Arama

Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir?

Güncelleme: 14 Aralık 2013 Gösterim: 52.366 Cevap: 37
pempeli - avatarı
pempeli
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #1
pempeli - avatarı
Ziyaretçi
güzel sanatlarla ilgili etkinlikler
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
21 Eylül 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
pempeli adlı kullanıcıdan alıntı

güzel sanatlarla ilgili etkinlikler

Sanat Etkinlikleri
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
edebiyat ile ilgili etkinlikler varmı... sunumum var yardımcı olursanz .)
oguzcan41 - avatarı
oguzcan41
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #4
oguzcan41 - avatarı
Ziyaretçi
selam lise 1. sınıf öğrencisiyim performans ödevimi yarın vereceğim ancak bi türlü yapamıyorum aşşığaya aynen yazıyorum yardımlarınızı bekliyorum.Msn Thinking,,,

ünite 1
beklenen performans:güzel sanatlarla ilgili itkinliklerin neler olduğu ve edebiyatın güzel sanatlar içindeki yerini belirleme

ödevin konusu:

1- güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belirleyiniz.
2-güzel sanat dallarının özelliklerini araştırınız.
3-güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4-güzel sanat dallarından (kendi seçtiğiniz) birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5-güzel sanat dallarından birine ait bir eserin kim tarafından ve nezaman yapıldığını araştırınız.Msn Confused

arkadaşlar lüfen cok acil ben beazı araştırmalar yaptım ama yetertli değil bigisi olanlar ödev size verilmiş gibi cevaplarsanız çok sevinirim.Msn Disappointed
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GÜZEL SANATLAR İÇİNDE EDEBİYATIN YERİ

Sanat insanın güzellik karşısında duyduğu heyecan ve hayranlığı uyandırmak için ortaya koyduğu yaratıcılıktır.Sanatın temelinde insan sevgisi,hoşgörü,yaratma özgürlüğü vardır.

Sanat insanın varlık şartlarından biridir.İnsanın olduğu her yerde sanat vardır.(Mağara resimleri,antik süs eşyaları,işlenmiş kap kaçak vb.) Sanatın amacı da zaten insanlarda güzel duygular uyandırmak,insan hayatını renklendirmek,güzelleştirmektir.Resim,tiyatro,şiir,dans,müzik ve kitapların olmadığı bir dünyada

yaşadığımızı düşünürsek sanatın insan hayatı için ne kadar vazgeçilmez ve önemli olduğunu anlarız.

İnsanlar kendilerini farklı araçlarla ifade edebilirler.Kimisi resimle,müzikle,dansla heykelle kimisi de şiirle,romanla,hikayeyle yani edebiyat vasıtasıyla ifade ederler.

İnsanoğlu hayatı boyunca güzeli istemiştir.Sözüne yazısına(edebiyat),sesine(müzik)kullanabildiği

renklere(resim),yaşadığı mekana(mimarlık),işleyebildiği her türlü maddeye(heykeltıraş)güzellik vermek

insanoğlunun yaşam felsefesi olmuştur ki bu da güzel sanatlar dediğimiz şubeleri doğurmuştur

.

Edebiyat bu güzel sanatların bir koludur.Edebiyat;sözde ,yazıda,düşüncede,hayalde güzellik demektir.

Edebiyat;dil ile gerçekleştirilen,malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir.Edebi eser öncelikle sanat değeri

olan eserdir.Edebi eserlerde dikkatle kullanılmış bir dil vardır.

Bilim nasıl ki akla,mantığa,öğretmeye yönelik ise sanat da insan ruhunu doyurmaya,güzelleştirmeye yöneliktir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bn can oguz can arkadasımızla aynı dertteyım Msn Grin edebiyatın yerini yazdım etkinlikleride yazarsnız sewinirim Msn Grin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Saolun yardımcı oldunuz ama etkinliklerini bulamadım onuda koyarsanız cok sevınızrız (Thnnx) ^^
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
24 Eylül 2011       Mesaj #9
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?

linki inceleyiniz bakınız
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
güzel sanatlarla ilgili etkinlikleri bilen yazabilirmi teşekkürler