Arama

Anadolu lisesinden başka bir Anadolu lisesine geçiş yapılabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Eylül 2018 Gösterim: 10.592 Cevap: 4
imp101 - avatarı
imp101
Ziyaretçi
25 Eylül 2010       Mesaj #1
imp101 - avatarı
Ziyaretçi
Ben 9. sınıfa yeni başladım Ankara Anadolu lisesini kazandım ancak ek yerleştirmeyle Çankaya Anadoluya geçmişim ancak Ankara Anadolu'ya geri dönmek istiyorum mümkün mü ?
EN İYİ CEVABI perlina verdi

Liselerde tüm nakillerde okulların nakil ve geçiş şartlarının taşıması gerekmektedir:

- Açık Öğretim Liselerinden örgün ortaöğretim (Anadolu) kurumlarına nakil ve geçişler ders kesiminden yeni öğretim yılının başlangıcına kadar yapılacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
Öğrenci, alınmayan ortak derslerden sorumlu tutulacaktır.
Okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında nakiller alan/dal bulunmak kaydıyla her sınıf seviyesinde sürekli, alan/dal bulunmaması hâlinde 10’uncu sınıfta alan, 11’inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek birinci dönem sonuna kadar yapılacaktır.
Özel Temel Liseye Anadolu Lisesinden, Anadolu Öğretmen Lisesinden, Fen Lisesinden ve Sosyal Bilimler Lisesinden naklen gelen öğrencilerin, her sınıf seviyesinde sadece Anadolu Lisesine nakil ve geçişleri yapılır.

- Özel Temel Lisenin 11 veya 12 nci sınıflarına Genel Lise, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Lisesi’nden naklen öğrenciler, nakil istemeleri halinde sadece Açık Öğretim Lisesi veya Meslekî Açık Öğretim Lisesine yönlendirilir.

NAKİL İÇİN KONTENJAN AÇIĞI OLMALI-PUANINIZ YETERLİ OLMALI
Nakil için en önemli şartlardan biri de gitmek istediğiniz okulun sizin sınıf seviyesinden kontenjan açığı olmalı.Bir de puanınız yeterli olmalı.Nitekim kontenjan sayfasında ''Tüm program türlerinde ve sınıf seviyelerinde boş kontenjan ve taban puana göre nakil işlemleri yapılmaya devam edilecektir." şeklinde açıklama yer almaktadır.

Anadolu lisesi 10.sınıftayım,fen lisesine geçiş yapabilir miyim?
Anadolu lisesinden fen lisesine nakil 10.sınıf sonuna kadar yapılabiliyor.(Aşadaki tabloda sağ üstte bu sorunun cevabı) Ancak 11.sınıftaki bir öğrenci fen lisesine nakil olamaz.

Özel Temel liseden anadolu lisesine nakil mümkün mü?
10.Sınıf sonunda kadar mümkün.

Sosyal Bilimler Lisesinden Anadolu İmam hatip lisesine kaçıncı sınıfta nakil mümkün?
Sosyal bilimler lisesinden Anadolu İmam hatip lisesine nakil 10.sınıf sonunda kadar yapılabilir.Ama Anadolu lisesine ise tüm sınıflarda nakil mümkün.

Özetle,10.sınıf sonuna kadar ve tüm sınıflarda naklin hangi ortaöğretimden hangi ortaöğretime mümkün olduğu tabloda ok işaretleri ile kolayca görmek mümkün.

57204d1477460833 cok programli liseden anadolu lisesine gecis yapilabilir mi liseler arasi nakil

Son düzenleyen perlina; 24 Aralık 2016 22:03
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
15 Haziran 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Anadolu lisesine geçiş yapabilmeniz için Anadolu lisesinde okuyor olmalısınız ve nakil yapacağınız lisede boş kontenjan olması gerekiyor. Anadolu liselerine kontenjanla öğrenci alınıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 24 Aralık 2016 22:22
Sen sadece aynasin...
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2014       Mesaj #3
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Okuduğunuz Anadolu lisesinden başka bir Anadolu lisesine geçiş hakkınız var.
Sizi kabul edecek olan okulun öğrenci kabul koşulları nelerdir, sizi SBS puanınıza göre mi yoksa diploma notunuza göre mi alır, dışarıdan öğrenci almak için kontenjanları var mıdır? vs. vs.
Tüm bu sorulara cevap bulabilmek için okul idarenizle görüşün.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
theMira
perlina - avatarı
perlina
Ziyaretçi
24 Aralık 2016       Mesaj #4
perlina - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Liselerde tüm nakillerde okulların nakil ve geçiş şartlarının taşıması gerekmektedir:

- Açık Öğretim Liselerinden örgün ortaöğretim (Anadolu) kurumlarına nakil ve geçişler ders kesiminden yeni öğretim yılının başlangıcına kadar yapılacaktır.
Öğrenci, alınmayan ortak derslerden sorumlu tutulacaktır.
Okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında nakiller alan/dal bulunmak kaydıyla her sınıf seviyesinde sürekli, alan/dal bulunmaması hâlinde 10’uncu sınıfta alan, 11’inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek birinci dönem sonuna kadar yapılacaktır.
Özel Temel Liseye Anadolu Lisesinden, Anadolu Öğretmen Lisesinden, Fen Lisesinden ve Sosyal Bilimler Lisesinden naklen gelen öğrencilerin, her sınıf seviyesinde sadece Anadolu Lisesine nakil ve geçişleri yapılır.

- Özel Temel Lisenin 11 veya 12 nci sınıflarına Genel Lise, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Lisesi’nden naklen öğrenciler, nakil istemeleri halinde sadece Açık Öğretim Lisesi veya Meslekî Açık Öğretim Lisesine yönlendirilir.

NAKİL İÇİN KONTENJAN AÇIĞI OLMALI-PUANINIZ YETERLİ OLMALI
Nakil için en önemli şartlardan biri de gitmek istediğiniz okulun sizin sınıf seviyesinden kontenjan açığı olmalı.Bir de puanınız yeterli olmalı.Nitekim kontenjan sayfasında ''Tüm program türlerinde ve sınıf seviyelerinde boş kontenjan ve taban puana göre nakil işlemleri yapılmaya devam edilecektir." şeklinde açıklama yer almaktadır.

Anadolu lisesi 10.sınıftayım,fen lisesine geçiş yapabilir miyim?
Anadolu lisesinden fen lisesine nakil 10.sınıf sonuna kadar yapılabiliyor.(Aşadaki tabloda sağ üstte bu sorunun cevabı) Ancak 11.sınıftaki bir öğrenci fen lisesine nakil olamaz.

Özel Temel liseden anadolu lisesine nakil mümkün mü?
10.Sınıf sonunda kadar mümkün.

Sosyal Bilimler Lisesinden Anadolu İmam hatip lisesine kaçıncı sınıfta nakil mümkün?
Sosyal bilimler lisesinden Anadolu İmam hatip lisesine nakil 10.sınıf sonunda kadar yapılabilir.Ama Anadolu lisesine ise tüm sınıflarda nakil mümkün.

Özetle,10.sınıf sonuna kadar ve tüm sınıflarda naklin hangi ortaöğretimden hangi ortaöğretime mümkün olduğu tabloda ok işaretleri ile kolayca görmek mümkün.

57204d1477460833 cok programli liseden anadolu lisesine gecis yapilabilir mi liseler arasi nakil
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
sezen - avatarı
sezen
Onaysız
22 Eylül 2018       Mesaj #5
sezen - avatarı
Onaysız
Evet nakil istersen seni isteğin okula yönlendirirler