Arama

Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Kasım 2013 Gösterim: 117.352 Cevap: 13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler ?
EN İYİ CEVABI Mira verdi
1 - Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.
  • Edebiyat Malzemeleri: Kalem, Kağıt, Silgi, Daktilo, Klavy
2 - Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.
Sponsorlu Bağlantılar
  • Resim Malzemeleri: Boya(kalem,suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya), resim defteri, resim kağıdı, kalem, mürekkep, palet, silgi, tuval
3 - Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.
  • Heykel Malzemeleri: Mermer, beton, betonarme, kil, kalıp çeşitleri
4 - Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.
  • Mimarlık Malzemeleri: Mermer, beton, tahta, yapı malzemeleri
5 - Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.
  • Müzik Malzemeleri: Müzik aletleri
6 - Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.
  • Tiyatro malzemeleri: Kostüm, sahne, araç, yardımcı araç, sahne malzemeleri
7 - Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.
  • Dans mazemeleri: Kostüm, müzik

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
6 Ekim 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
onurbaba adlı kullanıcıdan alıntı

9.sınıf/Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar sorunun cevabını bulabilen varsa lütfen mesaj atsın

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Yha BeyLer edebiyat kitabının 13 syf da EDEBİYAT DİLİ/EDEBİ DİL die yazı var orda var sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir? die sormanıza gerek yok orda yazıo zaten iyi okuyun...

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir?

Alıntı

güzelsanat dallrının herbirinde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen sadece özelliklerini verirseniz sevinirim burdan okuyorum fakat anlamadım lütfen yardımcı olun...

Alıntı

güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen cevap yazar mısınız burdan bakıyorum ama anlamadım bana sadece özelliklerini yazarsanız sevinirim.....

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özellikler nelerdir ? cevap pls

Alıntı

güzel sanat dallarının her birinde duygu wardır duygusuz bi güzel sanat olmaz arkadaşlar ben ögretmenim bu kopyada benden size geri kalanını siz yapın

Alıntı

ne olur yardım edin babanızın hatrına g.s larda kullanılan malzemelerin özellıklerını verın yazın yorumu lütfen........!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alıntı

arkadaşlar güzel sanatlarda kullanılan malzemelerın özelliği ne....?acil yha lütfen

Alıntı

Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
  • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
Baskı Malzemeleri:
Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar bnde bulamadım Msn Sad( bna yardım ederseniz sewinirim GÜZEL SANATLAR İÇERİSİNDE KULLANILAN MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR???? yardım edersenız sewınırım Msn Sad(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha güzel sanatlarda kulanılan malzemelrin özelilleri ???
öle böle - avatarı
öle böle
Ziyaretçi
11 Ekim 2010       Mesaj #6
öle böle - avatarı
Ziyaretçi
güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini yazabilir misiniz acabaa?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Ekim 2010       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

lütfen cevap verin Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir

Alıntı

arkadaslar bnde bulamadım Msn Sad( bna yardım ederseniz sewinirim GÜZEL SANATLAR İÇERİSİNDE KULLANILAN MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR???? yardım edersenız sewınırım Msn Sad(

Alıntı

güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir

Alıntı

yha güzel sanatlarda kulanılan malzemelrin özelilleri ???

Alıntı
öle böle adlı kullanıcıdan alıntı

güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini yazabilir misiniz acabaa?

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
  • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
Baskı Malzemeleri:
Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça
12 Ekim 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler bayanlar allah rızası için bi cvp yazın performans ödevi buu lise1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben danismennnte okuyorum gelecek seene güzel sanatlara gitcemses bolümüne ne tür malzeme almam gerekıoooo lütfen bıı bılgınız var ise söleın olumu byyyyyyyyyyyyyyy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özellikleri nelerdir?