PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Kat problemleri nasıl yapılır, örnek verir misiniz?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir19:49, 30 Eylül 2010 
bana 10tane kat problemi ve cevapı lazım bu akşam lazım
Benzer Konular:
Etiketler:
  • kat problemi nasil yapilir
  • problem nasil yazilir
  • problemler nasil yapilir
Cevap
Misafir20:46, 11 Ocak 2011 
1. Can’ın 12 bilyesi vardır. Cenk’in bilyelerinin sayısı, Can’ın bilyelerinin sayısının 4 katıdır. Cenk’in kaç bilyesi vardır?

2. Bir kalemin fiyatı, bir silginin fiyatının 3 katıdır. Silginin fiyatı 45 YTL olduğuna göre, kalemin fiyatı kaç YTL’dir?

3. Bir sınıftaki erkek öğrencilerin sayısı, kız öğrencilerin sayısının 2 katıdır. Kız öğrencilerin sayısı 12 olduğuna göre, erkek öğrencilerin sayısı kaçtır?

4. Bir bahçedeki elma ağaçlarının sayısı, armut ağaçlarının sayısının 3 katıdır. Bahçede 65 armut ağacı olduğuna göre, kaç tane elma ağacı vardır?

5. Bir kitaplıktaki öykü kitaplarının sayısı, masal kitaplarının sayısının 5 katıdır. Kitaplıkta 32 masal kitabı olduğuna göre, kaç tane öykü kitabı vardır?

6. Ali’nin cevizlerinin sayısı, Ahmet’in cevizlerinin sayısının 2 katından 3 fazladır. Ahmet’in 15 cevizi olduğuna göre, Ali’nin kaç cevizi vardır?

7. Bir bahçedeki limon ağaçlarının sayısı, portakal ağaçlarının sayısının 3 katından 5 fazladır. Bahçede 32 portakal ağacı olduğuna göre, kaç limon ağacı vardır?

8. Bir köydeki tek katlı evlerin sayısı, çok katlı evlerin sayısının 3 katından 7 fazladır. Bu köyde 13 tane çok katlı ev olduğuna göre, kaç tane tek katlı ev vardır?
Cevap
Misafir20:07, 20 Nisan 2011 
ooo bn de biliyorum çözümünü sordukkk !
Cevap
Misafir23:05, 9 Mayıs 2011 
örneğin:
Can'ın 12 bilyesi var. Can'ın bilyeleri Ayşe'ninkinin 3 katı olduğuna göre Can'ın kaç bilyesi vardır?

ÇÖZÜM:
3 kat+1 kat = 4 kat
12/4=3(Ayşe'nin bilyeleri)
3*3=9(Can'ın bilyeleri)

BEN BÖYLE BİLİYORUM!!!!
Cevap
Misafir18:49, 23 Mayıs 2011 
ahmeti ile babasının yaşı toplamı 72 dir. babasının yaşı ahmetin yaşının 3 katıdır.babasının yaşını bulunuz
Cevap
Misafir09:55, 21 Mart 2012 
2 katı ile 5katının toplamı 84 olan sayı kaçtır? ,mesela bu
Cevap
Misafir19:13, 1 Aralık 2013 
kat problemleri 5. sınıf büyük sayı ve küçük sayı bulma acilll lütfennn problem fark etmezz
Cevap
Misafir00:14, 17 Ocak 2014 
7 çıkıyo bence nası yapıldığını söyleyeyim mi?
Cevap
Misafir00:20, 5 Mart 2014 
2 sayının toplamı 66 dır.büyük sayü küçük küçük sayının 2 katı olduğuna göre. büyük sayı kaçtır
Cevap
Misafir20:04, 22 Aralık 2014 
Sinemada 78 çocuk , çocukların 4 katından 19 fazla yetişkin seyirci var.Sinemada kaç yetişkin seyirci var ? Arkadaşlar lütfen
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama