Arama

Hayaletlerle ilgili hikaye var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Nisan 2011 Gösterim: 3.840 Cevap: 3
0yqmr0 - avatarı
0yqmr0
Ziyaretçi
2 Ekim 2010       Mesaj #1
0yqmr0 - avatarı
Ziyaretçi
HAYALETLERLE İLGİLİ BİLDİĞİNİZ Bİ HİKAYE VAR MI ?
BU KONUYLA İLGİLİ BİR SUNUM YAPACAĞIM DA
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
40’lı yaşlardaki depo bekçisi, vardiyalı işini gece yürütüyordu. Gece yarısından hemen önce işyerinde olur, işi gündüz yapan arkadaşıyla biraz konuşur, o gittikten sonra işine koyulurdu.Yine böyle bir gündü; zaten hergün aynı gelirdi ona. Pazar’ı pazartesiye bağlayan gece yarısı, arkadaşıyla şehirde yaşanan cinayet üzerine konuştular. Yaşlı bir kadın, tek başına yaşadığı evinde öldürülmüştü ve cinayetin sebebi anlaşılmamıştı. Evden ne bir şey çalınmış nede çalınmaya çalışılmıştı. Kadının bırakın bir düşmanı olmasını, çok az kişiyle ilişkisi olduğu biliniyordu. Şaşırtıcı olan da buydu. Ne bir düşmanın, ne de bir hırsızlık girişiminin olmamasına rağmen bir cinayet işlenmişti. Bekçiler de doğaldır ki anlam verememişti bu duruma. Birbirlerine mantıklı nedenler söyleme çabası içinde saatin ne kadar geç olduğunu unuttular. Gündüz bekçisi uyumaya ihtiyacı olduğunu söylereyek arkadaşından ayrıldı.

Sponsorlu Bağlantılar
Gece bekçisi işinden çok memnun değildi. Küçüklüğünden beri gece ayakta olmaktan hoşlandığı söylenemezdi. Aslında korkardı geceyi yaşamaktan. Hayaletler ve onun gibi yaratıklara can verirdi hayal gücünde ve sıcak yatağında bütün vücudunu adeta bir yumak şekline getirir küçücük olurdu çocukken. Belki hacmim küçüldükçe korkularımda küçülür diye düşünüyordu. Ama hacmini küçülten düşünce onun korkularının en büyük besin kaynağıydı. Tüm bu zihnindeki hayalet korkusuna rağmen arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde birbirlerine hayalet hikayesi anlatmaktan vazgeçmezlerdi.

Bütün bunları nerden bildiğimi sorucaksınız. Diyelim ki gece bekçisinin psikoloğuyum, her şeyini biliyorum onun! Ve diyelim ki o deponun herhangi bir yerindeyim şuan. Bu satırları az sonra işleyeceğim cinayete ve bundan sonrakilere ışık tutması için yazıyorum. Artık zamanı geldi, dünyadan bir korkağı daha silmek için gidiyorum…

15 dakika sonra..

Bekçinin ağzından hala kanlar fışkırıyor. O çok korktuğu hayaletlerden biri olmasına sayılı bir zaman var artık. Ve hayalet hikayeleriyle korkuttuğu çocukların intikamınada bir o kadar kaldı. Şimdi bekçi son nefeslerini verirken ona bir hayalet hikayesi anlatacağım;belki son isteğide bu olurdu!

“Zamanın birinde şehirlerden çok uzakta kimsenin gelip gitmediği isminin bile yaşayanlarının dışında duyulmadığı bir kasaba varmış. Kasabada anlatılan ve inanılan efsaneye göre,hayaletlerden bahsetmek burası için onları çağırmak demekmiş. İşte bu yüzden buraya kimsenin gelmesini istemezlermiş. Yıllar önce bir grup çocuk birbirlerine hikayeler anlatırken aralarından birisi hayalet hikayesi anlatmaya başlamış ve hikaye sona erdiğinde sadece o çocuğa göründüğü anlaşılan bir yaratık bütün haykırışlara rağmen diğer çocukların dehşetli bakışları arasında çocuğu orada öldürmüş. O günden sonra bu küçük kasabada hiç kimse hayalet hikayesi anlatamamış.”

hayalet hikayeleri
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
2 Ekim 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
0yqmr0 adlı kullanıcıdan alıntı

HAYALETLERLE İLGİLİ BİLDİĞİNİZ Bİ HİKAYE VAR MI ?
BU KONUYLA İLGİLİ BİR SUNUM YAPACAĞIM DA

Sponsorlu Bağlantılar
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Yeni Zellanda'da Hayalet Olayları
Amerika´lı Allie Barden ABD´ye ait Yeni Zelanda´daki Scott Üssü´nde bulunan Mc MURDO istasyonunda bir alışveriş merkezi açmak için gönderilmişti.Merkezi açacağı binaya vardığı zaman binanın boş ve dışarıdan kilitli olduğunu gördü. Kilidi açıldıktan sonra Allie, yalnız başına içeri girdi. Sonrasını şöyle anlatıyor;"İçeri girer girmez tuhaf bir şeyler olduğunu hissettim. Bir kaç adım attıktan sonra saçlarım dimdik oldu. Basamakları tırmandım,yavaş yavaş yukarı doğru çıkmaya başladım. Kutuba yakın olmam nedeni ile hava soğuktu ama o anda buz kestim. Bu başka bir soğuktu. Arkamda bir şey vardı."

Bu üs, aslında uğursuz bir yer olarak kabul edilmektedir. 1979 yılında üssün yanında bulunan Errebus Dağı´na bir Yeni Zelanda uçağı çarpmış ve 257 kişi ölmüştü ve bu tarihten sonra yörede sık sık hayaletlerden bahsedildi. Kazadan sonra cesetler toplanmış ve Allie´nin alışveriş merkezi olarak açacağı binada bir süre saklanmıştı.Bir diğer garip iddia Everest fatihi Sir Edmund Hillary´nin yine burada ünlü kutup kaşifi Sir Ernest Shackleton hayaletini gördüğüydü. Scott Üssü´nün yöneticisi Glenn Powell, Yeni Zelanda´da ve daha aşağısında bu tür atmosferik ışık oyunlarının sık görüldüğünü söylüyordu. Ama Allie Barden, "Sandwich Girl" adı altında açacağı dükkanın bulunduğu yerin kaza bölgesine 3 km. uzaklıkta olduğunu söylüyordu. Barden´a göre, Erebus uçak kazasının kurbanları, cesetlerinin saklandığı yerden ayrılmıyorlardı. Barden dükkanında zehirli ve yanıcı maddelerin bulunduğunu ve bunlarında sık sık alevlendiğini söylüyor ve başkalarının da benzer olaylardan söz ettiklerini belirtiyor ve diyor ki;" Daima yalnız olduğunuzda bir şey yaşıyorsunuz ya da yanınızda biri varsa size aniden dönüp duydun mu? diyor. Kendim ve iki yardımcım bunları yaşadık. Özellikle de merdivenlerden devamlı inip çıkan ayak sesleri duyduk ama uzun sürmüyorlar. Kapıyı kilitliyorum ve dışarı çıktıktan sonra biliyorum ki içeride kimse yok ama içeriden gelen ayak seslerini duyuyorum."

Barden şimdi yeni bir iş kurma çabasında. Aynı binanın 15. dk ötesinde başka bir yerde aynı işi yapmayı planlıyor ve Erebus hayaletlerinin peşinden gelmeyeceğini umut ediyor.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
2 Ekim 2010       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
40’lı yaşlardaki depo bekçisi, vardiyalı işini gece yürütüyordu. Gece yarısından hemen önce işyerinde olur, işi gündüz yapan arkadaşıyla biraz konuşur, o gittikten sonra işine koyulurdu.Yine böyle bir gündü; zaten hergün aynı gelirdi ona. Pazar’ı pazartesiye bağlayan gece yarısı, arkadaşıyla şehirde yaşanan cinayet üzerine konuştular. Yaşlı bir kadın, tek başına yaşadığı evinde öldürülmüştü ve cinayetin sebebi anlaşılmamıştı. Evden ne bir şey çalınmış nede çalınmaya çalışılmıştı. Kadının bırakın bir düşmanı olmasını, çok az kişiyle ilişkisi olduğu biliniyordu. Şaşırtıcı olan da buydu. Ne bir düşmanın, ne de bir hırsızlık girişiminin olmamasına rağmen bir cinayet işlenmişti. Bekçiler de doğaldır ki anlam verememişti bu duruma. Birbirlerine mantıklı nedenler söyleme çabası içinde saatin ne kadar geç olduğunu unuttular. Gündüz bekçisi uyumaya ihtiyacı olduğunu söylereyek arkadaşından ayrıldı.

Gece bekçisi işinden çok memnun değildi. Küçüklüğünden beri gece ayakta olmaktan hoşlandığı söylenemezdi. Aslında korkardı geceyi yaşamaktan. Hayaletler ve onun gibi yaratıklara can verirdi hayal gücünde ve sıcak yatağında bütün vücudunu adeta bir yumak şekline getirir küçücük olurdu çocukken. Belki hacmim küçüldükçe korkularımda küçülür diye düşünüyordu. Ama hacmini küçülten düşünce onun korkularının en büyük besin kaynağıydı. Tüm bu zihnindeki hayalet korkusuna rağmen arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde birbirlerine hayalet hikayesi anlatmaktan vazgeçmezlerdi.

Bütün bunları nerden bildiğimi sorucaksınız. Diyelim ki gece bekçisinin psikoloğuyum, her şeyini biliyorum onun! Ve diyelim ki o deponun herhangi bir yerindeyim şuan. Bu satırları az sonra işleyeceğim cinayete ve bundan sonrakilere ışık tutması için yazıyorum. Artık zamanı geldi, dünyadan bir korkağı daha silmek için gidiyorum…

15 dakika sonra..

Bekçinin ağzından hala kanlar fışkırıyor. O çok korktuğu hayaletlerden biri olmasına sayılı bir zaman var artık. Ve hayalet hikayeleriyle korkuttuğu çocukların intikamınada bir o kadar kaldı. Şimdi bekçi son nefeslerini verirken ona bir hayalet hikayesi anlatacağım;belki son isteğide bu olurdu!

“Zamanın birinde şehirlerden çok uzakta kimsenin gelip gitmediği isminin bile yaşayanlarının dışında duyulmadığı bir kasaba varmış. Kasabada anlatılan ve inanılan efsaneye göre,hayaletlerden bahsetmek burası için onları çağırmak demekmiş. İşte bu yüzden buraya kimsenin gelmesini istemezlermiş. Yıllar önce bir grup çocuk birbirlerine hikayeler anlatırken aralarından birisi hayalet hikayesi anlatmaya başlamış ve hikaye sona erdiğinde sadece o çocuğa göründüğü anlaşılan bir yaratık bütün haykırışlara rağmen diğer çocukların dehşetli bakışları arasında çocuğu orada öldürmüş. O günden sonra bu küçük kasabada hiç kimse hayalet hikayesi anlatamamış.”

hayalet hikayeleri
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kısa ilginç bir hikaye arıyorum !!