PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Hücre, doku, organ ve sistem arasındaki ilişki nedir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:04, 3 Ekim 2010 
arkadşlar yha hücre,doku,organ,sistem arsındaki ilşki nedirrr ??

ricayla soruyorum
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

hücreler dokuları, dokular organları, organlar sistemleri ,sistemler organizmayı oluşturur yani hepsi birbirinin sayesinde olur. En küçük yapı birimi olan hücre en büyük organizmanın oluşumunda ilk basamaktır.
Benzer Konular:
Cevap
Misafir20:18, 4 Ekim 2010 
hücreler dokuları, dokular organları, organlar sistemleri ,sistemler organizmayı oluşturur yani hepsi birbirinin sayesinde olur. En küçük yapı birimi olan hücre en büyük organizmanın oluşumunda ilk basamaktır.
Cevap
Misafir14:19, 26 Eylül 2011 
sayın hücre dokuarı szleri hücreye çağırıyorum
Cevap
Misafir20:32, 27 Eylül 2011 
lütfen bu soruyu cevaplayın
Cevap
Misafir16:16, 4 Ekim 2011 
Bna da çk acil hücre doku organ sistem arasındaki ilişkiyi bulmam gerekiyo yrdımlarınızı bekliyorum..
Cevap
Misafir17:21, 21 Ekim 2011 
Ya banada bu ödevi verdiler ben hücreler dokuları, dokular organları, organlar sistemleri ,sistemler organizmayı oluşturur yani hepsi birbirinin sayesinde olur. En küçük yapı birimi olan hücre en büyük organizmanın oluşumunda ilk basamaktır.

yazmanızı tavsiye ederim
Cevap
küçük kıss17:48, 21 Ekim 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
arkadşlar yha hücre,doku,organ,sistem arsındaki ilşki nedirrr ??

ricayla soruyorum
hücre doku organ organizma : Birkaç organın bir araya gelmesiyle oluşan sisteme organ sistemi denir. Örnek: Solunum sistemi, boşaltım sistemi ... - Organizma nedir? Tüm organların bir araya gelmesiyle oluşan vücudumuza ise organizma denir. Organizma canlıların son hôlidir. Örnek: bir insan vücudu, bir bitki ya da bir hayvan. - Organizma (vücudumuz) hangi sistemlerin birleşiminden oluşmuştur? * Destek ve hareket sistemi * Solunum sistemi * Dolaşım sistemi * Sindirim sistemi * Boşal tım sistemi * Üreme sistemi * Sinir sistemi
Cevap
Misafir16:47, 17 Kasım 2011 
Cevap
Misafir20:31, 17 Kasım 2011 
bunun cevabı çok basittir en küçük yapı birimi olan gücre dokuları dokular birleşerek organları dokular birleşerek sistemleri sistemler ise organizmayı(insanı)oluşturur...
Cevap
Misafir15:26, 3 Eylül 2013 
hepsi birbirini oluşturur en küçük parçası hücredir hücre pluşum merdiveninin ilk başıdır
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama