Arama

Bir ülke için müzelerin önemi nedir?

Güncelleme: 4 Haziran 2014 Gösterim: 25.978 Cevap: 10
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir ülke için müzelerin önemi nedir?
Sponsorlu Bağlantılar
LeqoLas - avatarı
LeqoLas
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #2
LeqoLas - avatarı
Ziyaretçi
Kültürel ya da tarihsel değeri olan nesnelerin toplanarak sergilendiği yerlere müze adı verilir. Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Yüzyıllar boyunca toprak altında saklı kalmış tarihî eserlerin gün ışığına çıkarılarak sergilenmesi, toplumu oluşturan bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlar.
Ayrıca müzeler, toplumu aydınlatmak amacıyla insan soyunun gelişimi, doğa olaylarının oluşumu ve teknolojinin geçirdiği değişim gibi konularda araştırmalar yapan bilimsel merkezlerdir.
Sponsorlu Bağlantılar
Müzenin Amacı

Müzeler, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak amacını taşıyan kurumlardır.
Müzelerde bulunan nesnelerin anlam ve önemi müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak, ayrıca rehber eşliğinde yapılan gezilerle açıklanır. Böylece, ziyaretçilerin müzede yer alan eserler hakkında ayrıntılı bilgi edinmeleri sağlanır. Sergiledikleri geçmişe ait eserlerle, ülkelerin ulusal değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunan müzeler, aynı zamanda etkin katılım ve kalıcı öğrenmeyi sağlayan eğitim kurumlarıdır.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
müzeler bir ülkenin değerini,geçmişini,özelliklerini ve kültürel değerlerini belirten önemli binalardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ama ben müzecilik bir ülke için neden önemlidir sorusunu yazdım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Müze nedir demedik,niçin önemlidir dedik!!!
crazy_peaople - avatarı
crazy_peaople
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #6
crazy_peaople - avatarı
Ziyaretçi
o ülkenin tarihideğerlerini anlattığı ve o ülkeninin milletine sunmasıdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet yaaaaa ben müzenin önemi ne yazdım ne çıkıyo
KatyBieber - avatarı
KatyBieber
Ziyaretçi
26 Mart 2013       Mesaj #8
KatyBieber - avatarı
Ziyaretçi
Sorum: ''Müzeler bir ülkenin geçmişi, bu günü ve geleceğidir'' konusu ile ilgili yazı
Cevap:Müzeler, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak amacını taşıyan kurumlardır.
Müzelerde bulunan nesnelerin anlam ve önemi müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak, ayrıca rehber eşliğinde yapılan gezilerle açıklanır. Böylece, ziyaretçilerin müzede yer alan eserler hakkında ayrıntılı bilgi edinmeleri sağlanır. Sergiledikleri geçmişe ait eserlerle, ülkelerin ulusal değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunan müzeler, aynı zamanda etkin katılım ve kalıcı öğrenmeyi sağlayan eğitim kurumlarıdır.

Not: Kopyala - yapıştır yöntemiyle yaptım Msn Wink
Dipnot: Seni seviyorum Justin Bieber ve Katy Perry
Yerin dibi nott!:Biebs'i veya Perry'yi sevenleri ******* babasını gelmişini geçmişini... (Devamını okumak istemezsiniz Msn Grin)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
müzeler kültürel binalardır.içinde eskileri sergileyen eski tarihselller vaedır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kültürümüzü ve tarihimizi korumak ve göstermek için önemlidir.