Arama

Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2011 Gösterim: 119.137 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Retansiyon kisti hakkında ayrıntılı bilgi verirmisiniz?
EN İYİ CEVABI Efulim verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaynak

Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
27 Temmuz 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaynak

Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?