Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 8 Ekim 2010 (17:52) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
47371 kez görüntülenmiş, 5 cevap yazılmış ve son mesaj 25 Temmuz 2014 (23:40) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.67  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 8 Ekim 2010, 17:52

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Retansiyon kisti hakkında ayrıntılı bilgi verirmisiniz?
En iyi cevap Valeria tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Temmuz 2011, 12:09

#2 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2011, 21:44

Repartansiyon kisti nedir, riski nedir, nasıl tedavi edilir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2011, 12:18

#4 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:

merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?
İnceleyiniz;

Alıntı:
Valeria adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Kaynak
Rapor Et
Eski 16 Mayıs 2012, 14:57

Cvp: Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
retansiyon kisti bende de var ve bende aynı sorundanbaş dönmesi zihinde bulanıklık iki tane kbb dokdoktora gittim birisi alınması lazım dedi öteki zarar yok dedi damla verdi. bende sinir hapları alıyorum. . herşeyin çaresini tıpta aramamak lazım. sana tavsiyem iyi bir bitkisel tedavi uzmanı bulabilirsenonagit. televizyonda cıkanları tavsiye etmem
Rapor Et
Eski 25 Temmuz 2014, 23:40

#6 (link)
Misafirperenses
Ziyaretçi
Misafirperenses - avatarı
merhaba ben 25 yasındayım dr bana sunuzit oldumu söyledi kafamda kis te oldunu söyledi amalıyat dedi neyapmam gerekir
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.145 saniyede (66.44% PHP - 33.56% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 06:33
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi