Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir?

• retansiyon kisti
  • retansiyon kisti ne demek
  • retansiyon kisti nedir
Misafir
Cevaplanmış   |    8 Ekim 2010 17:52   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
Retansiyon kisti hakkında ayrıntılı bilgi verirmisiniz?
En iyi cevap Valeria tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak

27 Temmuz 2011 12:09   |   Mesaj #2   |   
Valeria - avatarı
SMD MsXTeam
Amisos

7772
6.981 mesaj
Alıntı

Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak
Misafir
4 Aralık 2011 21:44   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?
5 Aralık 2011 12:18   |   Mesaj #4   |   
Valeria - avatarı
SMD MsXTeam
Amisos

7772
6.981 mesaj
Alıntı

merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?

İnceleyiniz;

Alıntı
Valeria adlı kullanıcıdan alıntı

Kaynak

Misafir
16 Mayıs 2012 14:57   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
retansiyon kisti bende de var ve bende aynı sorundanbaş dönmesi zihinde bulanıklık iki tane kbb dokdoktora gittim birisi alınması lazım dedi öteki zarar yok dedi damla verdi. bende sinir hapları alıyorum. . herşeyin çaresini tıpta aramamak lazım. sana tavsiyem iyi bir bitkisel tedavi uzmanı bulabilirsenonagit. televizyonda cıkanları tavsiye etmem
Misafirperenses
25 Temmuz 2014 23:40   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
merhaba ben 25 yasındayım dr bana sunuzit oldumu söyledi kafamda kis te oldunu söyledi amalıyat dedi neyapmam gerekir
Misafir
4 Mart 2015 23:15   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
merhaba kafamın sağ tarafındaki şiddetli ağrıdan dolayı emar çektirdim sol maksiller sinüs tabanında 1cm mukus retansiyon kisti olduğu ve minimal mukozal kalınlaşma olduğu yazıyor sonucu yarın doktora göstericem ama çok korkuyorum ne demektir ve tedavi nedir teşekkürler
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir? Konusuna Benzer Konular

Anemi nedir, nasıl tedavi edilir?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 26
Son Mesaj: 16 Eylül 2013 14:42
Sinüzit nedir, nasıl tedavi edilir?
Gönderen: gencosamsun Forum: Soru-Cevap
Cevap: 8
Son Mesaj: 20 Aralık 2012 20:52
Ms hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 24
Son Mesaj: 5 Aralık 2012 19:47
Cevap: 0
Son Mesaj: 21 Şubat 2012 19:33
Varikosel Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Gönderen: MaKaLeLe Forum: Erkek ve Sağlık
Cevap: 6
Son Mesaj: 4 Şubat 2012 02:32
Sayfa 0.228 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu