PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Retansiyon kisti nedir, nasıl tedavi edilir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir17:52, 8 Ekim 2010 
Retansiyon kisti hakkında ayrıntılı bilgi verirmisiniz?
En iyi cevap Valeria tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak
Benzer Konular:
Cevap
Valeria12:09, 27 Temmuz 2011 
Retansiyon kisti'nin diğer adı "epitelyal inklüzyon kisti" dir. Bu kistler vücudun değişik yerlerinde değişik boyutlarda olabilmektedir. Bazıları yumurtalıklar, yani over dokusunun dışında ama hemen yanında gelişirler. Zararsızdırlar. Tıbbi tedaviye genellikle cevap vermezler. Gebe kalmaya engel olmazlar. Bazıları ise sinüslerde gelişir. Bu kistlerin büyüklüğüne göre belirtileri olabilir. Geniz akıntısı yapabilir veya yüzde ağrıya neden olabilmektedir. Hiçbir bulgu vermeyebilir de. Enfekte olursa sinüzit bulguları verir.

Kaynak
Cevap
Misafir21:44, 4 Aralık 2011 
merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?
Cevap
Valeria12:18, 5 Aralık 2011 
merhaba ben 19 yasindayim.2 yldir bas donemem sebebiyle doktora gittim tansiyonumda cok fazla dusup cikiyordu.beyin temografisine girdim 1,5 cm buyuklugunde repartansiyon kisti oldugunu soyledi doktorum ve sinir ilaclari verdi bana.onemli bise olmadigini soyledi ama nedir bu zarari varmidir?
İnceleyiniz;

Valeria adlı kullanıcıdan alıntı:

Kaynak
Cevap
Misafir14:57, 16 Mayıs 2012 
retansiyon kisti bende de var ve bende aynı sorundanbaş dönmesi zihinde bulanıklık iki tane kbb dokdoktora gittim birisi alınması lazım dedi öteki zarar yok dedi damla verdi. bende sinir hapları alıyorum. . herşeyin çaresini tıpta aramamak lazım. sana tavsiyem iyi bir bitkisel tedavi uzmanı bulabilirsenonagit. televizyonda cıkanları tavsiye etmem
Cevap
Misafirperenses23:40, 25 Temmuz 2014 
merhaba ben 25 yasındayım dr bana sunuzit oldumu söyledi kafamda kis te oldunu söyledi amalıyat dedi neyapmam gerekir
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama